מהו אוויר סיד

מהו אוויר סיד

חומר סריגה העתיק ביותר, אשר נעשה שימוש נרחב הן בענף הבנייה ותעשייה, הוא סיד ליים. מה זה? זהו חומר המופק על ידי סידן סידן וסלעים מגנזיום סידן עד פחמן דו חמצני מוסר מהם. התוצאה הסופית של תהליכים אלה היא אבקה לבנה, אשר נקרא סיד סיד או קיפלקה.

ומה אתה יודע על החומר הזה? איך זה מיוצר? אילו סוגים קיימים? מה הם המאפיינים החיוביים של סיד ליים? כל זה ועוד הרבה יותר אתה יכול ללמוד על ידי קריאת חומר זה.

ייצור חומרים

בואו נתחיל מההתחלה - איך להגיע ליים אוורירי? לייצר מוצר סלע משקע ההר:

 • אבן גיר;
 • דולומיט;
 • גיר;
 • dolomitized אבן גיר, אשר מכיל לא יותר מ 8% חימר.

החומר העיקרי השורר בכל הסלעים האלה הוא סידן פחמתי, אשר יש את הנוסחה CaCO3. בנוסף, יש קצת מגנזיום פחמתי (MgCO3) ותוספים אחרים. כל הסלעים האלה יורים בתוך תנור מסתובב או פיר, הפועלים בטמפרטורה של 900 עד 1200 ° C. הנוסחה לאוויר סיד הוא כדלקמן:

CaCO3 = CaO + CO2;
Mgso3 = MgO + CO2.

לאחר הטיפול, סיד מתקבל (חלקים נקבוביים בסדר גודל 5-10 ס"מ). מיד בייצור, זה יכול להיות מכובה במים. כתוצאה מכך - slime slime, עם הנוסחה שלה:

CaO + H2O = Ca (OH)2

אם אתה להרטיב סיד עם מים, אתה מקבל תגובה אלימה, שבו החום הוא שוחרר, שבו מים יכולים להיות מחומם לנקודת הרתיחה. זהו תהליך של מרווה סיד. לכן בהתחלה, סיד נקרא מים רותחים. יחד עם זאת, אם מוסיפים מים מעט, נוצרת אבקה דקה, ואם הנוזל מוגזם, התוצאה הסופית היא בצק עם גמישות מוגברת. כאשר הרווה, הסיד הופך גדול יותר בגודל ומתפרק לחלקיקים קטנים מאוד.

באשר לעלויות בזמן הביטול, זה שונה. התמקדות בו, ישנם 3 סוגים של סיד:

 1. כיבוי מהיר (במשך 8 דקות).
 2. Medigested (במשך 25 דקות).
 3. איטי משחק (במשך 25 דקות או יותר).

בנוסף, אם לוקחים בחשבון את מספר הנוזל הנוסף המשמש לפרעון, אז האוויר משאיר לימה עלים, או, כפי שהוא נקרא גם - כוס. בה, נוכחות של נוזל הוא 50-65% ממשקל סיד. מספר זה של נוזלים נחוץ עבור התגובה הידרציה נכונה. כאשר הנוזלים גבוהים פי שלושה או יותר מחומרי הגלם, מתקבל בצק גיר. וכדי לקבל חלב גיר, הנוזל יהיה צורך 8-10 פעמים יותר מאשר סיד עצמו.

מהם סוגי החומר

אם ניקח בחשבון את מספר תחמוצות המגנזיום והסידן, המהווים חלק מסידרת האוויר, נוכל לקבוע כמה מזנים:

 1. דולומיט, עם מדד טומאה MgO של 21% עד 40%.
 2. מגנזי, עם מדד טומאה MgO של 6 עד 20%.
 3. סידן, עם מדד טומאה MgO אינו עולה על 5%.

סיד בניין האוויר ניתן להעביר למתקן בדרכים שונות:

 • kipovaya קיפלקה לא מואצת;
 • בצורה של אבקה, הקרקע quicklime;
 • סוחר הידרומי;
 • בצק גיר וחלב.

Komovoe kipelka - מוצר המתקבל כתוצאה של קלייה, המורכב חלקים בגדלים שונים. ממנו אתה יכול לקבל: סיד סיד, hydrated סיד, בצק גיר חלב. לספק חומר בכמויות גדולות בקרונות משאיות סגורות. באשר לאחסון, זה צריך להיעשות במחסן יבש לחלוטין ויש לו רצפת עץ.

שים לב! זה לא יכול לשים על הרצפה. חשוב להעלות אותו מעל פני הקרקע ב -30 ס"מ.

למה זה כך? כי אם זה מגיע במגע עם מים, זה יהיה אוטומטית להתחמם לטמפרטורה של 300 ° C. ובתנאי שיש חומרים דליקים במחסן, הכל יכול להפוך לאש.

אבקת הקרקע אבקת מתקבל כתוצאה של שחיקה של חומר קומי מיוחד טחנות הכדור. הרכב נוסף אפר סיגים. ללא תוספים, מינים אלה מחולקים לשלושה סוגים, עם תוספים 2. היתרון של אבקה היא שכאשר הוספת נוזל זה דומה גבס: ראשית, בצק פלסטיק מתקבל, ואחרי חצי שעה הכל מתחיל להגדיר.

מימה סיד או מוך הוא חומר כי עבר את תהליך ההכחדה במפעל. זה גם נראה כמו אבקה לבנה. במקביל, לחות לא צריך להיות יותר מ 5%, צפיפות - 400-4500 kg / m3. החומר המוגמר מחולק לשתי קבוצות. אחסון מתרחש בבונקר, בור, או איזשהו מאגר. הם מועברים בכמויות גדולות, באמצעות מובילי מלט, מכולות או שקיות נייר.

אם אנחנו מדברים על מבחן גיר, זה נראה כמו להדביק, צפיפות אשר 1300-1400 ק"ג / מ '3. זה מתקבל על ידי מרווה את החומר גוש, עם עודף נוזל. חומר כיבוי היטב, אשר גדל בגודל לא פחות מ 3 פעמים, נקרא מודגש. אותו הדבר גדל לא פחות מ -2.5 פעמים, נקרא רזה. באשר להובלה של בצק וחלב, זה קורה משאית מכלית.

הקשחת

הרכב הבדיקה - המים ואת החלקיקים הקטנים של סיד, אשר לא מומס. כמו המים מתאדה ממנו, פתרון של Ca (OH)2. כתוצאה מכך, הגבישים המחזיקים את כל החלקים יחד במבנה מונוליטי אחד מוסרים. לכן הבצק, המוגן מפני אובדן מים, ישמור באופן בלתי מוגבל על הפלסטיות שלו (אל תתפוס, אל תקשה).

התקשות של סיד ליים הוא תהליך ארוך מאוד. זה לוקח מ 15 דקות עד שעה. אבל, התהליך יכול להיות מואץ על ידי ייבוש תערובת או הוספת גבס / מלט. ראוי לציין כי כאשר אתה מחדש להוסיף את הנוזל אל סיד קשה, הוא הופך פלסטיק שוב. באוויר הפתוח, החומר מגיב עם פחמן דו חמצני, שבו סידן פחמתי נוצר. הוא אינו מתמוסס במים. תהליך זה נקרא פחמן, שבו הנוזל משוחרר. בהקשר זה, טיח או בנייה של לבנים על פתרון גיר הוא יבשים.

שים לב! כדי להשיג חומר עמיד בפני מים, אפר, TPP, ספוג הקרקע סלט תנור הפיצוץ מוצגים בו.

כאשר האוויר סיד מתקשה, מתברר כי הנפח שלה פוחתת, הצטמקות נוצרת. לכן חשוב להוסיף חול לתערובת.

מפרט חומרים

הדבר הראשון שאני רוצה לציין הוא צפיפות ממוצעת. כל מין שונה. Quicklime יש אינדיקטורים מ 1.6 גרם / ס"מ3 עד 2.9 גרם למטר3. הכל תלוי הטמפרטורה ואת משך הירי. אם זה 800 מעלות, תקבל 1.6 גרם / ס"מ3, ועם כוויות ממושכות מ 1300 מעלות צלזיוס, 2.9 גרם / ס"מ3. אם אנחנו מדברים על צפיפות בצובר של מינים אחרים, אז האינדיקטורים (kg / m3):

 1. קשקשים משוננים (רופפים) - 900-1100.
 2. קרקע טחון (דחוס) - 100-800.
 3. פושנקה הידר (רופף-בתפזורת) - 400-500.
 4. הידרט pushenka, אשר דחוס - 600-700.
 5. בצק גיר - 1300-1400.

פלסטיות

אם אנחנו מדברים על גמישות, אז זה הכבוד של החומר. פלסטיות היא תכונה של קלסר כדי להקנות את עקביות הרצוי לפתרון, לנוחות נוספת של טיפול פני השטח. בשל היכולת של החומר לשמור על המים, את גמישות של הפתרון מתקבל ברמה הגבוהה ביותר. זה קל לעבוד עם, זה פשוט מופץ באופן שווה על פני השטח עם שכבה דקה, יצירת הידבקות מצוינת. גם אם מוחל על לבנים או מצע נקבובי אחר, הנוזל יישמר היטב הפתרון גיר.

יכולת לשמור על הביקוש למים ולמים

אינדיקטורים אלה הם גבוהים למדי תלויים ישירות איזה סוג של מינים זה, ומה הפיזור של חלקיקי החומר. גושים סיד כמו אבקה או בצק, יש שיעורי גבוה מאוד. אבל הקרקע quicklime - נמוך.

סיד ליים - כוח

ומה עם כוחו של הפתרון? הכל תלוי במצב של התמצקות. בטמפרטורות רגילות, הפתרון מהחומר הרווה מתקשה לאט, ולאחר חודש, יש ערך קטן של 0.5-1.5 MPa. עם הידראט התקשות של הרכב עם quicklime, לאחר 28 ימים ניתן להשיג מדד של 2-3 מגה פיקסל. במקרה של התקשות autoclaved, בטון צפוף מתקבל, עם אינדיקטור של 30-30 MPa ועוד.

עמידות לכפור ומים

פתרונות אבן גיר - יש התנגדות טובה לאוויר. תנאים אידיאליים להתקשות הפתרון בסביבה אוויר יבש. הכל תודות תהליך הפחמן, אשר דנו לעיל. ככל שהם פעילים יותר, כך גדול יותר את ההתנגדות של הכפור והמים של החומר. פתרון אשר התגבש בטמפרטורה רגילה יאבד את כוחו תחת לחות חזקה. במיוחד עם הקפאה תכופה והפשרת נוזל.

מסקנה

סיד הוא חומר אוניברסלי המשמש בתחומים שונים של חיינו. היא מצאה יישום גם בגינון. אין פלא שהחומר שימש את הסבים שלנו. רק אם אתה עובד עם סיד, זכור: זהו אלקלי חזק! כאשר עובדים עם זה, להגן על העור, הפנים ואת מערכת הנשימה. ואז אתה לא חושש מהשפעתה.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

93 − 85 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map