מה זה רמפה?

מה זה רמפה?

הרמפה היא פלטפורמה הממוקמת בזווית מסוימת כדי לתקשר בין שני משטחים הנמצאים ברמות שונות ביחס לאדמה. באופן כללי, עיצוב זה הפך נפוץ בבתים ומתקנים אחרים עבור התנועה של המשתמשים בכיסאות גלגלים. רמפה נקראת גם פני שטח, המחברים מספר קומות בין החדרים במגרשי חניה ורמת חניונים.

הרמפה

מה הם רמפות עבור אנשים עם מוגבלות

בהתאם לתחום היישום ואת הפטנט, רמפות עשויות להיות תכונות מבניות שונות. ישנם סוגים הבאים של מבנים אלה:

 1. נייחים
 2. מתקפל
 3. רול רמפות
 4. הזזה
 5. טלסקופי
 6. רמפות

רמפות נייחות, כפי ששמו מרמז, צריך להיות מותקן פעם אחת במשך זמן רב, ולא מאפשרים פירוק שלהם. יש שתי וריאציות של טווחים ואחד. הראשון הוא שני פלטפורמות מבנית, המרחק בין קצת יותר צר מהמקום בין הגלגלים של כיסא גלגלים. באמצע יש צעדים עבור האדם המוביל להעביר את נכים יותר בנוחות. הסוג השני מיועד לתנועה עצמאית של אדם בעגלה.

מבנים נייחים ניתן להשתמש בבנייני מגורים, משרדי ממשלה, הרכבת התחתית התחתית. בתפקיד של הציפוי, אשר מזיז את כיסא גלגלים, אריחים, אספלט, בטון, מתכת וחומרים אחרים משמשים, מתאים הידבקות אמינה גלגלי גומי.

חשוב: רמפות חייב להיות מצויד מעקות, הממוקם ברמה נוחה עבור משתמשים בכיסאות לנכים.

רמפות מתקפל או נשלף, במובן מסוים, יכול גם להיקרא נייח, כי הם נמצאים כל הזמן במקום אחד. פשוט במקרה של צורך, הם מסתובבים ומגיעים נכונות מבצעית, במצב משולב הם לא מפריעים המעבר של אנשים. מבנים אלה מותקנים במבני מגורים ובמבנים אחרים, שם בשל חוסר מקום פנוי, התקנה של אתרים נייחים בלתי אפשרי.

הדגמים הפופולריים ביותר של רמפות מתקפלים הם בנייה נתמכת על קיר או מעקות, ואם יש צורך, שכיבה על צעד. אנשים עם מוגבלות ללא עזרה של מישהו אחר יכול לזרוק בחזרה את הרמפה, אשר צירים מלמטה, ולבצע את העלייה או הירידה. ביסודו של דבר, עיצובים אלה עשויים סגסוגות מתכת קלה, מתן חוזק גבוה, אך מבלי לגרום קשיים לתנועה שלהם.

הרמפה

וידאו על דש:

יש קטגוריה נפרדת של רמפות, נקרא נשלף, כולל כמה סוגים של מכשירים אלה. רול רמפות הם אחד הסוגים הנפוצים ביותר המשמשים להובלת אנשים עם מוגבלויות בכל תנאי. עיצוב זה מייצג מספר מקטעים מחוברים זה לזה ומסוגלים להתגלגל ולהיות קבועים בגלילים. בשל יכולת זו, רמפות כאלה אינן דורשות תנאים מיוחדים לאחסון ולהובלה.

הזזה רמפות טלסקופיות גם לא תופסים מקום רב במצב מקופל, והוא יכול לשמש כדי להתגבר על מכשולים קטנים כגון מדרכות, מדרגות וכן הלאה. התקנים אלה עשויים סגסוגות של מתכת חזקה, והוא יכול לעמוד המון כבדים, כאשר מקופלים הם לא מעוותים תחת משקל של עד 400 ק"ג.

רמפות הן התקנים להתגבר על גבהים קטנים, כגון סף, מדרכה או בליטה אחרת של גובה לא משמעותי. יותר ויותר, הם החלו לעשות רמפות מתקפל, נוח תחבורה. פתרונות עיצוב נוח מאפשרים לך להרכיב ולפרק את המכשיר בעצמך.

מה שאתה צריך לדעת כדי להתקין הרמפה

לפני קבלת החלטה להתקין הרמפה בבית שלך, אתה צריך לתאם את הבנייה עם ניהול הבית. זה לא צריך להפריע תנועה חופשית של תושבים אחרים של הבית, לא לקלקל את המראה של הכניסה ולעמוד בכל הדרישות של GOST, שהוטלו על מכשירים כאלה. יש להקפיד על הכללים הבאים בעת בחירת אחד מסוגי הרמפה:

 1. יש צורך לקחת בחשבון את תכונות העיצוב של כיסא גלגלים. זה חל רק על הסדר האתר של אדם ספציפי או יותר.
 2. הבנייה לא צריכה להפריע לתנועה של התושבים ולא להיות מסוכן עבורם
 3. פרטים של רמפות תוצרת עצמית לא צריך להרחיב מעבר למבנה, כדי לא לגרום לפציעות ופציעות לתושבים
 4. יש לבחור את החומר הנכון שממנו יבוצע הרמפה. אם זה כבד מדי וקשה, אז זה יכול לגרום הידרדרות מהירה של המדרגות
 5. מסילות חייב להיות מצויד כריות גומי מיוחד כדי למנוע גלישת גלגל
 6. העיצוב צריך להיות מצויד מיוחד רעש קליטת ו damping התקנים (dampers)

דרישות גבוהות גם מוטלות על איכות המעקות. הם חייבים להיות עשויים מחומרים חזקים, אשר להבטיח חיי שירות ארוכים. צורת הידית צריכה להיות נוחה ככל האפשר לאחיזה ביד. הקצוות נעשים בצורה כזו כדי למנוע פגיעה בהם, כלומר. או לסובב את הקצוות, או להתכופף כלפי מטה או לצד ההפוך לאדם.

הרמפה במו ידיך

לעתים קרובות ישנם מצבים שבהם בקשות ודרישות רבות עבור התקנת הרמפה בבית שלך לא מוכתר בהצלחה, ובמקרה זה הדרך היחידה להפוך את החיים של המשתמש בכיסא גלגלים קל יותר יהיה ההתקנה הרמפה עצמאית. תהליך זה ניתן לחלק לשלבים הבאים:

 • הסיר את כל הגדלים הדרושים. במקרים מסוימים, ההתקנה של הרמפה תהיה בלתי מעשית, ולכן בלתי חוקית. במקרים אלה, ניתן לכלול זווית גדולה מדי של מדרגות הרמה, שבהן לא ניתן להזיז נכה, וכן גובה מחסום של פחות מ -4 ס"מ.
 • אם הרמפה מותקנת בבית שבו יש שטחים בין מדרגות, ואז האזור שלהם צריך להיות מספיק כדי להפוך את הטיולון
 • אחד מסוגי הרמפה נבחר, תוך התחשבות במאפיינים המבניים של הבניין וגורמים אחרים
 • טיוטה ברורה של הרמפה מתבצעת, שם כל הממדים, החומרים ואת מחברים מסומנים
 • הכנת השטח שבו תתבצע ההתקנה
 • הרכבת הרמפה בהתאם לרישומים
 • התקנה, אם יש צורך בציור
 • אימות תאימות לכל הדרישות, בדיקות

באופן טבעי, אסיפה עצמאית של הרמפה דורשת ידע ומיומנויות מסוימים. אי עמידה של העיצוב עם הדרישות של GOST יכול להוביל אינספור קנסות ותלונות של הדיירים בבית. לכן, כאפשרות, ניתן להשתמש רמפות נשלף, אשר אינם דורשים התקנה קבועה, והוא יכול בקלות להיות מועבר יחד עם הטיולון.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

2 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map