בסיס חול יסוד

בסיס חול יסוד

הבעיה הגדולה ביותר בעת ובעונה אחת את כאב הראש של בניית הקרן הוא המבנה הגיאולוגי של הקרקע באתר לבנייה. הכנת הבסיס עבור קרן על קרקעות כבול חלש יכול לספוג חצי מהתקציב שהוקצה עבור מערכת הבסיס כולו. ניתוח מוכשר של הגיאולוגיה ואת היכולת נושאת עומס של הקרקע מאפשרת למנוע בעיות חמורות, אבל גם עם תוצאות חיוביות, בוני מנוסה בזהירות להכין את הבסיס עבור הקרן, להסיר את הקרקע החלשה לבצע את הכנת הכרית ללא שמירה על חומרים וכמויות העבודה. יתר על כן, העבודה שנעשתה והתוצאות שהושגו נקבעים בפעולת קבלת היסוד לקרנות.

הכנה נכונה של היסודות לקרן

כל בונה מקצועי יודע כי במחצית הראשונה מטר של אדמה יש את היכולת נושאת הנמוך ביותר והוא לעתים קרובות לא נלקחים בחשבון בעת ​​תכנון היסודות. כדי להשיג את המיקום היציב ביותר ואמין של תיבת הבניין, יש צורך להגיע לשכבות היציבות ביותר צפופה של סלע, ​​מצב שבו כושר נשיאה הם עצמאיים של טמפרטורת האוויר ואת המשקעים. לפיכך, הכנת הבסיס להקמת הקרן דורשת עומס עבודה משמעותי ומשמעותי:

 • התכנון של האתר של הבסיס העתידי, הסרת קרקע פני השטח, ובמקרה של פיקדונות חזקים של peatlands, טלאים, טיט להשקות במהלך ההכנה, יש צורך להסיר את שכבת פני השטח על ידי מטר או יותר;
 • סידור מערכות ניקוז עם תכנון של מדרונות ניקוז עתידיים וביוב סוער;
 • איטום קרקע עם רולים רוטט, ערימת כריות מן הריסות, חול;
 • אם יש צורך, הנחת הכנה בטון תחת היסודות של הקרן איטום.

לקבלת מידע! הסיבה הנפוצה ביותר להפרת כושר נשיאת הקרן היא השימוש בחומרי בנייה שאינם עומדים בדרישות הפרויקט.

מסמך הקבלה שהונפקו, פרוטוקול או תעודה מאשרת את נפח העבודה שבוצעה, את עובי של חצץ הניח וחול, נוכחות של מצע של geotextile, אך אינו משקף את איכות החול, אשר ממלא תפקיד מרכזי במתן כושר נשיאת הקרן היסוד.

כדי להבטיח את הכוח הדרוש של שכבת פני השטח של הסלע, הקרקע מוכנה, דחוסים ויוצקים עם אבן כתוש של שברים שונים, הראשון גדול, ולאחר מכן הוקרן, ולבסוף חול. אטום באדמה, שכבת חצץ בחדות מגדילה את היציבות של הקרן, אבל בגלל קשיחות קשיחות רבה היא לא מסוגלת להעביר באופן שווה את המשקל מן המשקל של הבניין אל בסיס המרתף ועל פני השטח של שכבת כדור הארץ.

קרן היסוד

אם אתה מנסה להתקין בסיס בטון ישירות על ההריסות, בלי לשפוך חול, חלק קלטת או קרן צלחת יהיה עומס יתר, וכמה יישאר פריקה. במצב כזה, יציקת הבטון של הקרן תעבור במהירות למצב לא יציב, סדקים ועיוותים ייווצרו.

פונקציות של יציקת חול

חול משחק את התפקיד של דבק כרית אלסטית, אשר מאפשר לך לפצות ולהפיץ את כל המאמצים, כולל כאשר נפיחות אדמה או טיוטה של ​​בסיס המרתף.

החומר חול המשמש הכנה ושופכה של המצע חייב לעמוד בדרישות מסוימות הקריטריונים:

 • הטוב ביותר נחשב חול חצץ, גס מאוד וטהור, למילוי של חומר כזה יש את הכובד הספציפי הנמוך ביותר, אבל המים מועברים בקלות דרך;
 • המספר המינימלי של תכלילים של חומר חימר, אדמה, קלוריות ומלח;
 • חול לא צריך להכיל כל צורה של חומר אורגני, סחף, כבול, שרידי צמחים - כל עשיר בגוף המים הטבעי. כאשר נעשה שימוש בהכנת הבסיס של חומר כזה לאחר פרק זמן מסוים, כרית החול הופך שכבה צפופה, עמיד למים של לכלוך רווי מוצרים פירוק אורגני.
עצה! איכות החול קל לבדוק בעזרת אמצעים מאולתרים. לדוגמה, אם אתה שופך 5-6 ליטר מים לתוך חור שנחפר באדמה מכוסה בחול, אז עם איכות טובה המים יעזוב בעוד כמה דקות, בחול מלוכלך על פני השטח תהיה שלולית.

התקן היסוד הקלאסי של יסודות עשויים אבן כתוש

בגרסה הקלאסית, הטכנולוגיה של הכנת כרית עבור לוח בטון או רצועה משתמשת אבן כתוש כחומר המספק ניקוז בסיס נוקשה. לכן, הבסיס הוא זרועים לפחות שכבה אחת של סלע מרוסק. השימוש באבן כתוש דורש הוצאות ניכרות הקשורות ברכישת חומרי בניין, אספקה ​​ותכנון. למרות כל העלות הגבוהה והמחסור של סלעים מרוסקים באיכות גבוהה, אי אפשר לנטוש את השימוש בה בהכנת הבסיס לקרן.

במקרים בהם כרכים גדולים של שטח מופקים ומועברים על ידי דחפורים או מחפרים בתהליך תכנון פני השטח, סוללות אבן מרוסקות משמשות לשיפוע המדרון של הקרן. זה לא תמיד ניתן ברמה מושלמת כרית חצץ, ולכן בוני לעתים קרובות להשתמש בטון או בטון ההכנה. למעשה, זהו שכבה דקה של בטון מונח על בסיס כרית אבן מרוסק חול ומושר באופן מושלם עם האופק.לאחר הכנה כזו זה מספיק רק כדי להניח איטום שכבת בידוד.

אם הקרקע בעלת מאפייני עומס גבוה, הטכנולוגיה הכנה יכול להיות פשוט מאוד. במקרה זה, התקנת הבסיס לאבני חול מתבצעת בצורה פשוטה. בשכבת החול המפולת והמוכתמת, מונח סרט פוליאתילן, שכבת חצץ דק או הקרנה נשפכת, לאחר ההידוק, שכבת איטום ובידוד מונחת. השלב הבא הוא הנחת חיזוק ושפכים פתרון בטון.

מסקנה

הוא האמין נרחב כי השימוש הנרחב של סרטים פוליאתילן כחומר רירית עבור שכבות אבן כתוש להכנת היסוד מוכתב על ידי הפחד של השארת "חלב בטון" דרך חצץ וחול לשכבת הקרקע. למעשה, מקרים כאלה מתרחשים כאשר איכות הבטון היא גרועה או אם היא מרוכזת מאוד. נוזל רווי במלט משאיר את הבסיס של הקרן בסכום שלא יעלה על 2-3% מכלל הנפח. הסרט, כמו איטום, הוא הכרחי כדי למנוע רוויה של חול הקרנה עם משקעים ומלחי מלח שיכולים בסופו של דבר להפחית את יעילות הניקוז כמעט אפס.

 • איך לעשות בסיס מוצק עם הידיים שלך

 • קצף בסיס טפסות

 • תריסים לבסיס הבית

 • קבוע טפסות עבור קרן של צפחה

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

3 + 2 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map