מהו אלומיניום אנודי?

מהו אלומיניום אנודי?

עד כה, אלומיניום נשאר חומר חשוב מאוד דרש לייצור של כל מיני חלקים, זיופים, וכן הלאה. אתה יכול לרשום הרבה יתרונות שלה, למשל, משקל קל, מספיק כוח, לא עוברים קורוזיה, קל לטפל לשימוש נוסף. אבל עם כל זה, רבים אינם מושכים את הופעתו. אם אי פעם ניסו לצייר אלומיניום, אז הניסיונות שלך יכול להסתיים ללא הצלחה, כי הצבע נשמר על אלומיניום מאוד רע. אם הוא משמש ללא צבע, אז בקרוב מאוד זה יכסה עם כתמים כהים. כדי למנוע את כל זה, הטכנולוגיה האנודה אלומיניום פותחה. אנו מציעים לך לשקול מה הוא anodized אלומיניום, אילו סוגים של זה קיים, שבו אזורים anodized אלומיניום משמש ואם אתה יכול anodize חומר זה בעצמך.

אנודיזציה - מה זה

על ידי אניגון פירושו חמצון anodic. כלומר, תהליך זה, וכתוצאה מכך ציפוי תחמוצת נוצר או מופיע על פני השטח של אלומיניום. כתוצאה מתהליך זה, המתכת מתחמצנת. כתוצאה מכך, אלומיניום הופך בלתי פגיע להשפעה שלילית מבחוץ. כלומר, האזור מחומצן הופך הרבה יותר חזק.

למה anodize

כפי שהוזכר לעיל, כאשר אלומיניום אינטראקציה עם חמצן, הסרט צורות על פני השטח שלה. זה מונע חמצון. אבל כאן יש ניואנס חשוב, הסרט הזה של תחמוצת טבעית הוא דק מאוד. כתוצאה מכך, זה יכול לפרוץ. וכדי לחסל את זה, הוחלט על אלומיניום. כתוצאה מכך, המתכת רוכשת מאפיינים טכניים טובים בהרבה.

אז, אלומיניום מאופיינת לא קורוזד. הסרט שנוצר הוא עמיד ללבוש. לאחר זמן מה, ציפוי זה אפילו לא exfoliate. חשוב להבין עוד ניואנס אחד, מדוע זה אפשרי. מתכות מסוימות מצופות בכרום או באבץ. במקרה של אלומיניום, הוא אינו מצופה. הסרט הזה נוצר ישירות על המתכת עצמה.

אז, הליך זה משמש לצורך, לתת למתכת מראה דקורטיבי יותר, למשל, זה או צל. ראוי לציין כי צבע אניגון יכול להיות שונה. כדי לעשות זאת, להשתמש צבעים aniline, אשר משמשים לציור בגדים.

אם אנחנו מדברים על טכנולוגיות תעשייתיות, אז אלומיניום הוא anodized בפתרון של חומצה גופרתית של 20 אחוזים. באשר לתנאי הבית, טכנולוגיה זו היא לא בטוחים, אז אתה צריך להשתמש בטכניקה שונה.

יישום אלומיניום מחושל

ישנם תחומים רבים של שימוש כדי להשיג מטרות שונות לחלוטין. עכשיו לשקול אותם:

 1. בסיס לציור. ציפוי מוגן מסוגל לשמור על שכבת צבע במשך זמן רב. לשם כך, ציפוי אורגני משולב עם ציפוי כרום כרום. גם אם שכבת הצבע פגומה, קל לתקן, ואת המוצר עצמו אינו מאוים על ידי קורוזיה וכן הלאה. טכנולוגיה זו יעילה בעת החלת צבעים אורגניים.
 2. הגנה מפני קורוזיה. הגנה זו היא מסוגלת להתמודד עם ההשפעה של מים מלוחים אפילו.
 3. בתכנון. השימוש בצבעים מיוחדים ניתן לתת אלומיניום צבעים שונים לחלוטין. בזכות מוצרים אלה אתה יכול לתת מראה יפה.
 4. נקו ידיים. לעתים קרובות, אלומיניום משמש ליצירת מעקות, ידיות, מעקות וכן הלאה. אם זה יהיה ללא ציפוי אנודי, ואז על הידיים יכול להישאר עקבות. כדי למנוע הכללה של כל הפרטים האלה, המאפשר לך לשמור על הידיים נקי. כדי להשיג תוצאות כאלה, את הנקבוביות של ציפוי אנודי מלאים.
 5. השתקפות במקרנים. הטכנולוגיה של סולפט anodic משמש כדי להגן על רפלקטורים של הזרקורים. השתקפות זו תימשך שנים. ואם אתה צריך לנקות את פני השטח שלה, אז בשביל זה אין בעיות.
 6. רפלקטורים תרמיים. אלומיניום משמש משמש מחזירים חימום. משטח קל לכל ניקוי. ניתן להשתמש בחדרים עם לחות גבוהה. עובי הציפוי הוא 1 מיקרון.
 7. מאבק אפקטיבי נגד בלאי וחיכוך. בשל ציפוי קשה יותר, ללבוש מופחת באופן משמעותי. במקרה זה, ציפוי אנודי יכול להגיע עד 60 מיקרון.
 8. חשמל מבודדים. בכמה סוגים של שנאים, נהוג כיום להשתמש קלטת אלומיניום, אשר בהכרח anodized. ציפוי זה בהחלט מתנגד את ההשפעה של אנרגיה תרמית.

שיטות של אניגון

אלומיניום יכול להיות anodized במובנים רבים, לפחות נזכיר שני:

 1. אנדימינג חם.
 2. אנדינג קר.

חשוב על התכונות החשובות של כל טכנולוגיה.

אנדימינג חם

עבודה זו מתבצעת בטמפרטורת החדר מ 15 עד 20 מעלות צלזיוס. ההליך ידוע בשם הדיר בקלות. עם מניפולציות פשוטות, אתה יכול לקבל תוצאה יפה. עם זאת, שיטה זו אינה מאפשרת השגת הגנה מעולה נגד קורוזיה. אם החומר מגעים בסביבה אגרסיבית, קורוזיה עלולה להתרחש. כמו כן, את billet לא תהיה מאופיינת על ידי הגנה מכנית טובה. לדוגמה, החומר המצופה יכול בקלות להיות שרוט אפילו עם מחט, ולפעמים זה יכול להימחק עם יד.

אבל מצד שני, ציפוי זה משמש בסיס מצוין לעיבוד נוסף של החומר. תהליך האנדים מתבצע בסדר זה:

 1. החומר הוא degreased.
 2. המוצר מחובר להשעיה.
 3. באמבטיה יש צורך לעצב את ההופך לגוון חלבי.
 4. לאחר מכן, תהליך הכביסה מתבצע במים קרים.
 5. ואז מתרחש תהליך הציור של היצירה. לשם כך, פתרון אנילין חם צבע משמש.
 6. במשך 30 דקות יש השלב הסופי - הידוק של כל השכבות.

אנדינג קר

זה אומר כי תהליך של anodizing מתרחשת בטמפרטורה של -10 עד 10 מעלות צלזיוס. הודות לכך, ניתן להשיג איכות טובה יותר, קשיות וכוח של ציפוי אנודי. התהליך הקר מדגים באופן מושלם את קצב ההתמוססות הנמוך של הסרט החיצוני. כתוצאה מכך, שכבה עבה נוצרת. המצב ההפוך למדי עם תהליך חם.

לכן, כדי להשיג תוצאות כאלה, יש צורך ליצור תנאים קירור מאולץ. בלי זה, זה יהיה בלתי אפשרי ליצור ציפוי יפה ללבוש עמידים. אם אנחנו מדברים על מינוס של הטכנולוגיה הזו, היא כדלקמן: את פני השטח לא יכול להיות צבוע עם צבעים אורגניים.

התהליך הטכנולוגי של האופן שבו האנדים הקרים של אלומיניום נראים כך:

 • פני השטח ביסודיות.
 • העוּבָד קבוע בתלייה.
 • באמבטיה, תהליך האידוי מתרחש עד גוון צפוף נוצר.
 • שטיפה מתבצעת במים קרים וחמים.
 • יתר על כן, תהליך של בישול billet במים מזוקקים מתרחשת. כמו כן המוצר נשמר עבור זוג. פעולות אלה מאפשרות לתקן את כל השכבות הנוצרות.

תחשוב על הביטחון

לכן, ניתן לבצע את התהליך הזה בבית, אבל בשביל זה יש צורך להיות זהיר מאוד ולצפות אמצעי זהירות. זה הכי טוב לעשות את זה בחוץ. אחרי הכל, חומצה היא חומר מסוכן מאוד. וזה למרות שאתה תשתמש חומצה גדולה להתרכז.

חשוב! אם זה מקבל על העור, ואז אתה תרגיש גירוד לא נעים. אבל אם בטעות נכנס לעיניים, אז זה יכול להוביל לתוצאות חמורות.

אז, עבור עבודה צריך ללבוש בגדים מגן, כפפות ומשקפי מגן. בנוסף, תמיד יש פתרון סודה או דלי של מים נקיים ליד זה.

מסקנה

אז, הנה למדנו איתך מה אלומיניום הוא anodized. בחנו את היקף השימוש בו ואת האופציות על איך לעשות את העבודה באופן עצמאי. בנוסף לכל, אנו מציעים תצוגה מקדימה של וידאו כי יהיה לאחד את כל הידע שנצבר במאמר זה על איך anodize אלומיניום עם הידיים שלך. אנו בטוחים שתתמודדו עם כל העבודה בעצמכם ללא סיוע.

 • מחמם נייר

 • כיצד לבודד את הבית עם פוליסטירן מבחוץ עם הידיים שלך

 • סרטים עבור רהיטים

 • בסיס לאמבטיה

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

32 − = 26

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map