קרן לבית על החול

קרן לבית על החול

אם באזור שבו אתה הולך לבנות בית, האדמה התברר חול, לשקול שאתה בר מזל. אדמה כזו עדיפה על קליי, ובמיוחד על כבול. יכולת הנשיאה של אדמה כזו היא גבוהה למדי, במיוחד אם החול הוא גדול. החול הוא טוב למים, ולכן זה לא נוטה מאוד להקציף הקרה, למעט רדודה. איך לעשות בסיס על קרקע חולית, מה בעיות יכול לקרות ומה צריך לזכור?

סוגי אדמה חולית

קרקעות סנדי, בהתאם לגודל של גרגרי חול, מחולקים מינים הבאים, שונים ביכולת הנשיאה שלהם:

 • בחצץ - יותר מ 25% של גרגרי חול גדול מ 2 מ"מ,
 • גס - יותר ממחצית גרגרי גדול מ 0,5 מ"מ,
 • בינוני - יותר ממחצית גרגרי גדול מ 0.25 מ"מ,
 • זעיר - דגנים גדולים מ 0.1 מ"מ גדול מ 3/4,
 • סילוטי - דגנים גדולים מ 0.1 מ"מ קטן מ 3/4.

היתרונות והחסרונות של אדמה חולית

קרקע סנדי הוא לא כל כך רע - זה נחשב השני הכי אמין אחרי הסלע. כמובן, המאפיינים שלה תלויים בגודל של גרגרי חול.

חול חצץ גדול בעל יכולת נושאת עומס מעולה, אין ברשותו את הנכס של חבטות, קרן יכולה להיעשות על זה כל. חול דק סופג מים, ולכן יש לו את המאפיין של ניקוב, במיוחד מאוד בסדר, סילטי. כמו כן, כאשר המים נספגים בחול דק ומאובק, קיבולת נושאת שלה יורדת.

חשוב! לפני תחילת הבנייה יש צורך לבצע סקרים גיאודטיים, כדי לגלות איזה סוג של אדמה יש לך באתר. לעתים קרובות אדמה חולית הטרוגנית, חול גדול יכול לרוץ מלמעלה, ומתחתיו - בסדר או טיט.

אדמה סנדי גרוע מחזיק מים, ולכן בעת ​​בניית בית על החול, תשומת לב מיוחדת יש לשלם בידוד מים בידוד תרמי של הקרן.

לרוב עבור בית על אדמה חולית, בטון בטון הבסיס הוא עשה. זה לא מתאים לקרקע ניידת מאוד, אבל עבור חול טיפש היא האפשרות הטובה ביותר. כמו כן מתאים הוא ערימת או ערימת סרט, במיוחד על חול טובעני. הגרסה הכי אמין של הבסיס הוא לוח, אבל זה גם האפשרות היקרה ביותר. פלייט דורש הרבה בטון וחיזוק. הוא מתאים לבניינים קטנים אך מסיביים.

הבסיס על החול הגדול

על קרקעות חוליות גדולות, אתה יכול לעשות כל בסיס.עמוד העמוד הנפוץ ביותר או קלטת, אשר יכול להיות בנוי אבני יסוד או לבנים קרמיקה. עבור בית ללא מרתף, בסיס רצועה עשוי סוג רדודה. אתה יכול גם לבחור בסיס columnar - זה יעבוד אם הבית בנוי מחומרים אור (עץ, פאנל, מסגרת).

תשתית רצועת הכלים

עומק קרן הסרט רדוד סוג - 50-70 ס"מ על בסיס כזה ניתן לשים עץ, מסגרת, פאנל או לבנים קטנות, כמו גם בניין עשוי קצף בלוקים. בסיס החגורה על חול גדול יכול להיות מונוליטי או טרומיים.

עבור מבנים מסיביים ובתים עם מרתף או מרתף מגורים, בסיס רצועה עושה קבור עמוק. עבור בית לבנים, החלק התחתון של הקרן חייב להיות לפחות 20 ס"מ מתחת לרמת הקפאת הקרקע. בעת התקנת חגורת הפסקה, הבסיס חייב להיות תמיד עמיד למים מכל הצדדים, כולל מלמטה, וגם לבצע ניקוז מלא. איטום איכותי יאפשר לבנות בית עם מרתף אפילו עם מי תהום גבוהה.

במו ידיך, ניתן לשפוך סרט רדוד מונוליטי, כדלקמן:

 1. ראשית, העלילה חייבת להיות מוכנה: להסיר את שכבת הקרקע הפורייה, ליישר, לסמן. עבור פריסה, אתה צריך תוכנית או פרויקט הבית.
 2. ואז לחפור עומק תעלה של 60-80 ס"מ רוחב שווה לעובי של הקירות בעתיד בתוספת 20 ס"מ: 5 ס"מ על כל צד עבור יציבות ועוד 5 ס"מ לטפסות.
 3. טפסות עשוי גיליון צדודית, דיקט, לוח שולי, בפנים מרופדת עם פוליאתילן.
 4. חיזוק משחק תפקיד חשוב עבור רדוד הלהקה. החיזוק הנכון מוצג בסרטון שלהלן.
 5. ואז בטון הוא שפך לתוך הטפסות.

ניקוז

ניקוז חשוב במיוחד עבור מבנים על שטחי חול רדודים. מערכות הניקוז הסגורות היעילות ביותר, שבהן תפקידו העיקרי של צינורות ניקוז. כדי להפוך צינור כזה עם הידיים שלך, לקחת ביוב פלסטיק קונבנציונאלי חורים לקדוח בו. הצינורות עטופים בגיאוטקסטילים ומונחים בתעלות שנחפרו סביב הבית. הקפד לעשות כיפוף על פני השטח, אשר מכוסים חצץ, מכוסה העליון עם geotextiles ו דשא. מתקן הניקוז מוצג בדמות.

קרן בחול דק

לבניית בית על חול דק, מאובק, האפשרות האידיאלית היא בסיס מונוליטי רדוד רצועת הכלים. כדי להקטין את ההשפעה של כפור עולה על הבסיס של הבניין, עדיף לעשות את זה טרפז (התרחבות כלפי מטה). היתרון של תשתית הסרט הוא השפעה קטנה על שחיקת הקרקע.

חשוב! לפני שפכו את הבסיס, התעלה חייבת להיות אטומה למים עם סרט מיוחד.

עבור בניין כבד, ערימה או סרט ערימת סרט מתאים יותר. במקרים מסוימים, כאשר הקרקע חלשה מאוד, רצוי לעשות בסיס על כרית חול של חול גס. הסרטון מספר על תכונות הקרן על החול המאובק.

תשתית ערימת-קרום

סוג זה של בסיס מתאים קרקע חלשה עם אפשרות של היווצרות של חול טובעני (רווי מים חול דק, אשר נוזל כאשר נחשף אליו). לבניית יסודות כאלה באתר לעשות סימון לחפור בור. זה מתקין את הטפסים. ואז, בצמתים של הקלטת הבסיס, קידוחים של עומק כזה הם שנקדחו כי הם מגיעים קרקע אמין יותר.

בארות, צינורות אסבסט צמנט יורדים, מפולס ומחוזק על ידי מפרידי. ואז בצינורות שליש של העומק הוא שפך לתוך הפתרון, להעלות את הצינור כדי ליצור עיבוי למטה. לאחר מכן, את השסתום הוא הוריד את הפתרון הוא שפך לתוך הצינור עד הסוף. את armature צריך להיות כל כך גדול, כי זה יכול להיות מחובר עם חיזוק של קלטת הבסיס.

אם האדמה לא רטובה מאוד, ואת הבאר לא מלא מים, ערימות ניתן לשפוך בצורה אחרת, ללא שימוש בצינורות. לאחר קידוח בארות, החלק התחתון שלהם מורחבת עם מחרשה מיוחדת, ואז החיזוק הוא הוריד לתוך בארות ומזג עם בטון. לאחר להקשות ערימות, לשפוך את הקלטת הבסיס לתוך הטפסות. שיטה זו מתאימה לא רק עבור חול דק, אלא גם עבור אחרים מורכבים puchynistogo אדמה.

כדי לקבל בסיס חזק יותר, עליך לזכור את הדברים הבאים:

 • רצוי מאוד לשפוך אותו בכל פעם או בשכבות, כך לא תפרים אנכיים מופיעים להפחית את הכוח.
 • אין לרתך חלקים של חיזוק - במקומות של ריתוך קורוזיה יתחיל בקרוב.
חשוב! לפני המשך העבודה לאחר שפיכה, הבסיס על חול דק צריך להימשך לפחות 6 חודשים.

הסרטון מספר על תהליך בניית בסיס קרטון:

יסוד ערימה

אתה יכול לבנות בסיס ערימה מתחת לבית על קרקע חולית רדודה. זה עמיד מאוד ויציב, שכן ערימות נקבעים מתחת לרמת הקפאה של כדור הארץ. זה אמין יותר מאשר עמודה אחת, אשר, תחת השפעת שלולית של אדמה, יכול להתחיל עיוות ולהתרחק. בסיס ערימת הבורג יכול להיות מותקן על חול טובעני, שכן ערימות ללכת עמוק יותר מאשר ברמה שלה נתמכים על ידי אדמה קשה יותר.

ערימות יכול להיות

 • בורג,
 • ממולא,
 • משועמם.

קרן פלייט

סוג זה של הבסיס נקרא צף, שכן הוא נע יחד עם הקרקע ולכן הוא כמעט לא כפוף נזק עקב נפיחות. זה עמיד מאוד ואמין, אבל באותו זמן יקר בגלל צריכת החומר גבוהה. הוא מתאים לקרקעות ניידות, למשל, על צלע גבעה. כאשר הקרקע נע, הבית על צלחת "צף" עם זה ולא פגום.

בידוד הידרומי בידוד תרמי

תרמי ו waterproofing של הקרן להגן עליו מפני הרס על ידי לחות וכוחות של כפור עולה של האדמה.

עבור התקן איטום, ביטומן או מיוחד מים מבוסס מסטיק משמש. אין להשתמש מסטיק מבוסס על ממיסים אורגניים - המרכיבים שלהם יכולים להתחיל להגיב עם בידוד ולהרוס אותו. עבור בידוד בסיס, החומר האופטימלי הוא extruded קצף פוליסטירן (קצף קצף). צלחות penokleksa בנוחות ובקשר בקלות אחד עם השני, מודבקים הקרן על דבק מיוחד.

האם קרן לבנות על אדמת חולית, זה תלוי בסוג של חול: אם חול חצצי גדול מספק חופש רב יותר בבחירת הבסיס לבנייה, אז על חול הסחף הדק במיוחד המתאים רק לסוגים מסוימים של יסודות. האופציה האופטימלית תהיה במקרה זה חגורה, ערימת סרט או ערימת יסוד. תשומת לב מיוחדת יש לשלם הידרו בידוד תרמי, אשר יגן על הבית מפני לחות התנועה הקרקע.

 • קרן לבית על אדמת חרסית

 • כיצד רמת הקרן אופקית

 • איזה צדוד לקרן הוא טוב יותר

 • תיקון של המרתף של בית קוטג 'במו ידיהם

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 1 = 3

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map