רישום מים

רישום מים

הנושא של אספקת המים באתר הוא חריף מאוד, שכן מים יש צורך בכל מקרה, גם אם הדאצ'ה משמש רק בעונה. לכן, לעתים קרובות רבים מחליטים לבצע היטב. כל אלה שתכננו לקדוח אותו באתר שלהם, אתה צריך לדעת איך שצריך לעצב את זה, אם אתה צריך אישור לפעולה זו וכיצד לעשות את הכל טוב יותר.

מקרים של צורך בהיתר רשיון

אם בעל הנכס מתכנן לרכוש באר באתר שלו, הוא צריך לקבל היתר רישיון עבור סוג זה של עבודה. לעתים קרובות, הבעלים חושבים שהם ירשום אותו לאחר ההוצאה להורג, אבל זה כבר הפרה. בהתאם לחוק הנוכחי "על תת הקרקע" יש צורך לתעד את הזכויות ליישום שלה ואת השימוש של התוכן. אבל זה רק אם הבאר הארטזית נבנית.

אם הבאר קטנה, זה שווה עם באר, ואינו דורש אישור מיוחד. הדבר היחיד שאתה צריך הוא מסמך על זכות הבעלות של האתר, המאפשר לבעלי לבצע את העבודה על זה.

במקרה זה, כדאי להבין מה היא באר טוב. המים הארטזיים נמצאים במרווח שבין שתי שכבות שאינן אקוויפר. הוא נקי לחלוטין, כפי שהוא מבודד ביוב ומי תהום. מים אלה מוערכים על טוהר שלה ומלאה עם אלמנטים מינרליים, ולכן יש צורך לקבל אישור לשימוש, אשר יאשר את הכדאיות של הבאר.

בדרך כלל מתעוררת השאלה, כמה מטרים יכול להיות באר על המים כך שהוא כפוף לרישום? למעשה, הבאר עשויה להיות במעמקים שונים. הכל תלוי רק בעומק המים הארטזיים.

פעולות לגיטימציה לבאר ארטזית

חקיקה מסוימת שיכולה לאפשר לאדם לקדוח באר עבור מים באתר אינה, אבל אם אתה מספק ראיות חזקות, ניתן להשיג הרשאה. לדוגמה, מחלקת הרישוי רשאי לעשות ויתורים אם זה המקום היחיד שבו אתה יכול לקחת מים במחוז.

דרישות בסיסיות לאתר

על מנת לקבל היתר, האתר והמיקום הרצוי של מקור המים חייבים לעמוד בדרישות מסוימות:

 • ברדיוס של 300 מטר, אובייקטים שיכולים לגרום זיהום כימי, למשל, מפעלי תעשייה, תחנות דלק או חפצים אחרים, לא צריך להיות ממוקם.
 • ברדיוס של 200 מטרים מהבארות, לא יכולים להיות חפצי זיהום ביולוגיים, כגון מזבלות פסולת, קבורות או מערכות ביוב.
 • בתוך רדיוס של 30 מטרים מן המים לא יכול להיות ממוקם בתים או מבנים אחרים וחפצים של חיי אדם.
 • מקום הקידוח לא יכול להיות ממוקם מעל תקשורת הנדסית הניח בעובי הקרקע.
 • האתר חייב להיות מגודר בגדר, ודשנים כימיים אסורים באדמתו.

כל הדרישות הללו די קשה לפגוש בתנאים מודרניים. אבל, אם שטח העלילה מתאים להם, את הסיכויים להחלטה חיובית של הוועדה להגדיל.

השלבים הבאים

ראשית, יהיה צורך להזמין עמלה ממשרד משאבי טבע ואקולוגיה לאתר, אשר יאשר כי המיקום הנבחר יכול לשמש לקידוח באר. אם אישור יתקבל, ולאחר מכן תהליך איסוף כל המסמכים האלה יהיה צורך כדלקמן. הרשימה כוללת בקשה לרישיון, תוכניות אתר כלליות ומצבית, מסמך המגדיר את הזכויות באתר, תוכנית קדסטרלית, תעודת רישום בפיקוח על מס, פרטי בנק ונתוני דרכון.

חשוב! במקרה אם ישות משפטית חל, בנוסף אמנת המיזם ואת תעודת רישום המדינה יידרש.

הבא, אנחנו צריכים לחשב את הדרישה היומית המשוערת למים ולהסכים על התוצאות המתקבלות בחטיבת המים. השלב הבא יהיה ביקור Rospotrebnadzor במטרה להציג את האפשרות של יצירת אזור סניטריים באתר. זהו שטח של 60 * 60 מ 'סביב הבאר. לפעמים נציגי Rospotrebnadzor יכול להפחית את זה 30 * 30 מ 'לאחר זמן מה ובמקרה של תשובה חיובית, מסמך אישור יונפקו לבעלים של האתר.

עיצוב טוב אושרה Oblkomvod. החבילה כולה של מסמכים יועברו למחלקה לשימוש תת קרקעי ולהמתין לתגובה מהם. לאחר שהונפק רשיון, תוכל ליצור קשר עם מתכנת מוסמך. כאן אתה צריך לשלם על העבודה שנעשתה. עלותם תהיה תלויה בקוטר הצינורות. בממוצע, עבור מטר 1 של אדמה קדוח, ארגונים כאלה לוקחים 350-700 רובל. אם אין אפשרות להוציא את התקציב עבור עבודות הקידוח, אז אתה יכול לנסות לקדוח באר עם הידיים שלך.

יחד עם הרישיון, מתפרסם הסכם רישיון, שעל פיו יהיה על בעל האתר לפקח מעת לעת על מצב מי התהום ולשלם מסים שאושרו על ידי בדיקת המס.

תהליך רישום הבאר המוגמר

לאחר השלמת הקידוח והבנייה היטב, יהיה צורך לרשום אותו כראוי. היא תוקצה מספר cadastral מסוימים, ואת המחלקה לשימוש תת קרקעי יבצע בדיקה גיאולוגית.

לאחר מכן יש צורך למלא את הדרישות של Rospotrebnadzor וליצור אזור סניטריים, אשר נדון קודם לכן. כמו כן, על המורשים לערוך ניתוח של המים המתקבלים מהבאר, אשר מטרתם לקבוע עבור מה ניתן להשתמש בו: רק למטרות טכניות או לצריכה. לאחר הניתוח, הבעלים מקבל דעה והוא יכול להשתמש במים מבאר חדשה עם לב רגוע.

קבלת מסמכים לבאר קיימת

מקרים כאשר אדם קונה מגרש, ויש כבר באר על זה, אשר אינו רשום בשום אופן, הוא לא נדיר. זה קורה גם כי הבעלים של האתר קדח באר, אבל בגלל בורות של הצו, או אם לא היה רצון, הוא לא לרשום אותו, ואת גופים השליטה נודע על הפרה זו. במקרה זה, הוא יתבקש לבטל את ההפרה בתוך זמן מוגדר.

ישנם שני גרסאות של התפתחות האירועים.

 • הראשון - זהו הרישוי של הבאר עבור כל הפריטים הנ"ל.
 • השני - טמפו את הבאר. היא נעשית בהתאם להוראה RD 08-492-02.

במידה והבעלים לא ינקוט בפעולות למתן לגיטימציה לבאר בזמן או לחיסולו, יוטל עליו קנס מינהלי בגין הפרה.

מסקנה

הנוכחות של באר הארטזית באתר היא נוחה מאוד, כי המים משמשים כל הזמן, ובתנאי של מיקום פרברי של הבית, החיבור של אספקת המים המרכזית היא בעייתית למדי. אבל כדאי לזכור כי ניתן ליצור רק אם כל הנהלים שנקבעו הם אחריו, אשר דורשים מספיק זמן וניירת. אבל כל המאמצים משתלמים על ידי ההזדמנות להשתמש במים נקיים. כמו כן יש להביא בחשבון, כי אם לא יתקבל היתר לבאר, אולם הוא נמצא, אזי חפץ כזה כפוף לפירוק או לרישום חובה. אחרת, הבעלים הופך למשתתף בעבירה מינהלית ונענש בהתאם.

 • המנסרים הביתי

 • איך להדוף את היונים מגג המרפסת

 • כיצד להפוך את דבק מ Polyfoam

 • סטנסיל פרחים לחיתוך נייר

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

56 + = 60

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map