Cementová písková malta pro zakládání

Cementová písková malta pro zakládání

A vy víte, bez něhož nemůže stavět pásmo, deska a monolitický základ? To je správné, žádné řešení. Můžeme říci, že toto je základem konkrétního základu. Bez ní to nestojí za to mluvit o spolehlivém a zdravém základě. Vzhledem k tomu, jak správně smícháte maltu za základ, závisí výkonnost struktury.

Co je ve složení kvalitního řešení? Jaké jsou požadavky na hlavní součásti? Jak připravit vhodnou směs pro vaši nadaci? Zjistíme odpovědi na tyto důležité otázky.

Hlavní složky systému

Pokud neznáte hlavní komponenty, které dohromady tvoří konkrétní řešení, pak je seznam těchto komponent:

 1. Cement.
 2. Písek.
 3. Voda.

To je vše, co potřebujete k získání kvalitní cementové pískové malty pro nadaci. Ale každá z těchto komponent musí splňovat určité standardy a kvalitu. Začněme cementem.

Cement

Jedná se o spojovací součást, která slouží k připojení všech ostatních částí, které tvoří kompozici. Pokud budeme hovořit o jeho vlastnostech jako řešení součásti, doporučujeme koupit cement bezprostředně před zahájením stavebních prací. Je to všechno o vlastnostech cementu. Je poměrně hygroskopický, schopný absorbovat veškerou vlhkost ze vzduchu, čímž se ztíží a ztrácí své vlastnosti. Než to hrozí? Dlouhé skladovací pytle ve skladu nebo doma, v místnosti s vysokou vlhkostí, na pití, nenajdete prášek, ale malé kusy. Když jsou malé a nejsou pevné, ale s trochou úsilí se rozptýlí, jsou vhodné pro použití. Pokud tomu tak není, budete muset zlikvidovat cement.

Poradenství! Při nákupu cementu ve skladu se okamžitě podívejte na datum výroby, který je na obalu. A doma ji uložte na suché místo.

Věnujte pozornost značce cementu. U betonu se doporučuje používat značky M300, M400 nebo M500. Co znamenají tyto čísla? Označují pevnost konečného roztoku pro stlačení (kg / cm2).

Voda

Bez ní nemůžete mluvit o konzistenci kvality. Je to na tom, kolik to závisí na tom, jaké řešení dostanete. Kromě toho nedovoluje, aby se směs rychle změnila na pevnou hmotu. Pokud jde o kvalitu vody, měla by být bez zřetelných částic (odpadky, větve, oblázky atd.). Jeho čistota by měla být dobrá a poměr těžkých kovů a solí je minimální.

Pokud jde o množství, kapalina se přidá, dokud se nedosáhne požadované konzistence. Neměl by být malý, protože bude těžké pracovat. A pokud je příliš mnoho vody, směs bude tekutá a tekoucí. Sušení a odpařování vody vytvoří póry v betonu, což snižuje pevnost.

Dávejte pozor! Pro zvýšení pevnosti betonu lze přidat písek, štěrk nebo štěrk. Takže můžete nejen silnější řešení, ale také zachránit směs.

Písek

Když mluvíme o písku, můžeme zaznamenat dvě hlavní kritéria, která by měla být brána vážně. Nejprve je zapotřebí čistý písek bez dalších inkluzí, jako je hlína, větve, oblázky a podobně. Za druhé, granularita písku je důležitá. Pro dobré řešení betonu pro nadaci je ideální pískový písek, jehož zrnitost se pohybuje od 0,14 do 5 mm. V lomu je písek vlastní jíl, který negativně ovlivňuje kvalitu hotového výrobku.

Štěrk a drcený kámen

Jsou považovány za velké agregáty. Požadavky jsou podobné písku: velikost frakce a čistota. Maximální přípustná velikost není větší než ¼ šířky budoucího základu. Kromě toho musí štěrk a drcený kámen mít odlišnou zrnitost, aby se vytvořily méně dutin. Výsledkem je, že cement bude vyžadovat méně.

Proporce pro přípravu betonu

Takže se součástmi, které jsou součástí kompozice, jsme zjistili, můžete začít s vařením. K cementování, písku, vodě a štěrku se štěrkem vytvořila jediná kvalita směsi, je důležité správně a správně kombinovat.

Pokud používáte komerční beton pro nadaci, pak se vyrábí v továrně. Poměr cementu, písku, štěrku a vody se sníží na následující hodnoty: 1: 2: 4: 0,5. Když mluvíme o soukromé výstavbě a vaření doma, vše závisí na značce cementu a jeho vlastnostech. Například při přidání dalšího cementu do kompozice bude řešení těžké a bude obtížné jej naplnit. Pokud přidáte více písku nebo štěrku, dostanete špatný chyt. Proto je důležité držet se proporcí. Níže je tabulka, na které si můžete vybrat rozměry pro sebe.

Jak zlepšit kvalitu hotového řešení

Chcete-li získat kvalitní produkt, můžete nejen vyzvednout dobré materiály a správně je připojit. Existuje několik způsobů, jak zlepšit vlastnosti betonu:

 1. Chcete-li, aby kompozice byla plastičtější a silnější, použijte různé plastifikátory. Jeden z nejoblíbenějších je P-3.
 2. Díky vodě odpuzujícím látkám je do roztoku přitahováno velké množství vzduchu a směs se vyplňuje bublinkami. Z tohoto důvodu se proces nastavení zpomaluje.
 3. Při mínusové teplotě je lepší přidat do roztoku ne vodu, ale slanou vodu. Navíc ve specializovaných prodejnách najdete mnoho přísad do betonu, které zvyšují jeho vlastnosti.

Dávejte pozor! Důležité je také, jak jste uložili beton. Abyste získali spolehlivou a trvanlivou základnu, je třeba je nasytit najednou a po nalití provést vylučování vzduchu a zhutnění. K tomu existují speciální zařízení.

Samozřejmě připravíme zálivku pro základnu

Takže od teorie k praxi. Nyní se naučíte, jak sami vyřešit řešení. Pro začátečníky je důležité zásobit správné nástroje. Budete potřebovat:

 1. Míchačka betonu.
 2. Vědra.
 3. Lopaty.
 4. Auto.

Proces začíná začleněním betonového mixéru. Potom ve zvoleném poměru je třeba vyplnit suché komponenty: cement, drcený kámen, písek. Míchejte obsah, abyste získali homogenní hmotnost. Poté začněte přidávat vodu, ale ne všechny najednou, ale postupně. Během procesu hnětení věnujte pozornost konzistenci. V případě potřeby můžete přidat některé součásti. Pokud je roztok tekutý, potřebujete písek a malý cement, pokud je příliš suchý a silný - trochu vody. Počkejte, dokud nebude vše správně promícháno. Zůstává pohybovat obsah na kolečko a přenášet do základního bodu.

Chcete-li vědět, kolik řešení je nutné pro založení, musíte použít vzorec. Nejprve zjistěte délku každé pásky. Přidejte vše, abyste získali jednu pevnou délku. Musí být vynásobeno hloubkou a šířkou pásky. Vzorec vypadá takto: a × L × h. Je-li celková délka (L) 10 m, šířka (a) je 0,5 m a výška (h) je 1 m, potřebujete 5 m3 betonové směsi.

Závěr

Ačkoli betonová malta je hlavní součástí nadace, je snadné to udělat. Je důležité pouze připravit vysoce kvalitní materiály, udržet správný poměr a správně vyplnit. Vaše nadace bude trvat mnoho let, bez problémů.

 • Oka pro pěnové bloky

 • Čelní paletové regály

 • Policové regály

 • Skladové regály, kovové, prefabrikované

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

88 + = 96

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map