Demontáž základny domu vlastními rukama

Demontáž základny domu vlastními rukama

Chcete-li postavit nový dům někdy, musíte se zbavit starých budov na místě. Tato práce zahrnuje demontáž nadace. K demontáži staré nadace může být nezbytné a v případě, že je poškozena a je nutná její výměna. Je možné to udělat sami a co potřebuji vědět?

Metody demontáže

Nadace lze demontovat mnoha způsoby.

 • Manuální - pomocí kladiva, páčidla, jackhammeru a dalších zařízení.
 • Pomocí rypadla a dalšího těžkého vybavení.
 • S pomocí speciálních chemických sloučenin.
 • S pomocí výbuchu.
 • Ultrazvuk.
 • Gidroklinom.

U soukromých domů jsou častěji používané první dvě metody. Manuální metoda je nejlevnější, ale náročná na práci, bude také nutné odstranit zbytky základního materiálu domu. Snažíte se to udělat vlastním rukama, ale je důležité rozhodnout, zda je takové úsilí skutečně přínosné, a není snadnější najat pracovní dělnickou brigádu. S pomocí rypadla lze základ snadno a rychle demontovat, trosky budou okamžitě ponořeny do speciálního kontejneru nebo karosérie.

Důležité! Abyste předešli chybám, zbytečnému času, úsilí a penězům, konzultujte odborníky před zahájením práce. To pomůže zvolit správný způsob, jak rozložit základnu domu.

Demolice domu s pomocí výbuchu může být použita pouze v případě, že nejsou žádné jiné budovy v blízkosti, navíc, jeho náklady jsou poměrně vysoké. Tato metoda je doporučena pro monolitické základny ve formě desky, které bude velmi obtížné ručně demontovat. Pouze odborníci by měli provádět tryskací operace, v případě nedodržení technologie může tato metoda poškodit jak budovy, tak i lidi.

Zvláštní chemikálie, které se nalijí do otvorů vyvrtaných v základně, se rovněž nelíbí v levosti, stejně jako použití ultrazvuku. Tyto metody jsou bezpečnější, nevytvářejí nadměrný hluk. Po použití chemikálií nebo ultrazvuku se beton rozpadá na malé kusy, které se pohodlně vyjímá. Také tyto metody nepoškozují sousední budovy.

Gidroklin

Jednou z doporučených metod je použití hydrokolinu (betonolom). Tento nástroj je malý ve velikosti, jeho použití není prach, není žádný zbytečný hluk. Gidroklin působí bodově, je-li použit, poškození okolních struktur je vyloučeno.

Principem jejího působení je silné napínání na konstrukci zevnitř. Pracovní částí hydroklonu je distanční rám. Mezi nimi, pod tlakem, je kapalina, která protáhne beton po stranách a rozbíjí ho. Pomocí hydroklonu je možné rozbít betonové konstrukce uvnitř budovy nebo tam, kde je nemožné přinést zařízení nebo provést odstřelovací operace. Při instalaci nástroje do betonu vyvrtejte otvor, jehož průměr závisí na stupni betonu. Pak je do něj vložen nástroj. Jak funguje hydrocyklin, podívejte se na video:

Mínus této metody je její vysoká cena, nicméně toto je nejrychlejší cesta. Gidroklin je schopen rozbít desky o tloušťce několika metrů.

Pokud je výhodné rozmontovat základ sami

Chcete-li rozebírat základ domu s vlastními rukama, můžete s jeho malou plochou, pokud je základem páska, hromada nebo sloupkovitá. V těchto případech je však lepší před zahájením práce konzultovat odborníka.

Daleko než vždy automaticky demontovat základnu domu bude levnější než objednat takovou službu ve specializované firmě nebo najat tým pracovníků. Při výpočtu budoucích nákladů zvažte náklady na nákup nebo pronájem zařízení a následné odstranění stavebních odpadů, jakož i požadovaný čas. Možná, že během doby, kdy strávíte demontáž nadace, můžete vydělat tolik, nebo více, než práce odborníků a vybavení.

Ruční režim

Není vždy možné namontovat do vašeho domu rypadlo nebo buldozer. Zvažte, jak je možné ručně demontovat základnu. Tato metoda vyžaduje velké fyzické úsilí, jelikož se skládá z postupného štěpení kusů betonu různými nástroji.

Budete potřebovat:

 • šrot,
 • sáňkařské kladivo,
 • jackhammer,
 • kotoučová pila s diamantovým kotoučem,
 • punč.

Nejjednodušší je při demontáži jemně drážkovaná páska. Může být rozebráno samo o sobě, obzvláště je to pravda, když je místo umístěno tak, že nemůže vyrazit zvláštní zařízení. Rovněž lze snadno rozložit pilový nebo sloupový základ, šrouby mohou být odšroubovány ručně. Zvláštní vybavení je potřeba pouze v případě, že je uvnitř betonové konstrukce kotva o tloušťce 3 cm.

Před provedením demontáž základu, je nutné, aby byl plán práce, přemýšlet o tom, jak se zbavit stavebního odpadu - trosky starého založení, je nutné seznámit se s bezpečnostními opatřeními. Je nutné rozhodnout, které metody a nástroje budou použity. Je nutné, aby všechny byly k dispozici v době zahájení práce - pokud budete muset v průběhu podnikání dělat něco, to proces bude vážně zpomalovat.

Tím se výrazně zjednoduší demontáž základního hydraulického zařízení. Nemusíte je kupovat - můžete je pronajmout ve stavebních firmách nebo dokonce v některých obchodech. Hydraulické kladivo snadno ničí betonové konstrukce, aniž by poškozovalo nedaleké stojaté konstrukce. Hydraulické nůžky jsou považovány za modernější variantu. Mohou řezat extrémně silné betony, monolitické konstrukce z vyztuženého nebo nevyztuženého betonu, kovové trámy a další konstrukce.

K zničení základů malého venkovského domu je opodstatněné použití chemických sloučenin nalitých do vrtaných otvorů v betonu. O několik dní později erodují beton a rozpadají se na malé části, které lze snadno odstranit. Je také možné použít nevýbušné destruktivní směsi. Princip jejich práce spočívá v tom, že granule směsi po smíchání s vodou výrazně vzrůstají a odbourávají beton. Jsou pokryty v předvrtaných dírách a naplněny vodou, v důsledku tlaku expandující látky se beton rozkládá. Můžete si vzpomenout na starodávnou cestu - v dírách v základu zaklesněte klíny ze suchého dřeva a vodou je vodou. Otočí, rozbíjejí beton.

Odstranění odpadků

Bez odstranění stavebních odpadů nedojde k demontáži základů. Rozhodněte se, zda to uděláte sami, nebo kontaktujte specializovanou firmu, potřebujete ji ve fázi plánování. Malé kusy betonu je možné odstranit a bez použití speciálního vybavení je třeba je předem rozdrobit.

Demontáž nadace sami není jednoduchá, ale dosažitelná. Nicméně, než začnete pracovat, měli byste zhodnotit, zda je demontáž levnější než využití specialistů. Některé typy základů, například desky, je velmi obtížné nezávisle rozebrat.

 • Pilotní základová horninová pevná základna

 • Základna pro dům z bloků plynového křemičitanu

 • Ohřívá základ dřevěného domu venku

 • Stojan sloupku pod kůlnou s vlastními rukama

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 70 = 80

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map