Domácí arbours s hozblokom v zemi

Domácí arbours s hozblokom v zemi

Trámek se liší od pavilonu pouze podle stupně blízkosti. Nicméně, každý z těchto návrhů dokonale zvládne ochranu před špatným počasím. Rovněž altán a pavilon jsou vhodné pro venkovní rekreaci. Takové struktury jsou zásadní, což vám umožňuje trávit čas na přírodě iv chladných dnech. Nezáleží na tom, jaké je počasí ve dvoře. Díky altánu s farmou pro dacha poskytuje zvýšený komfort odpočinku v každé situaci.

Pavilony jsou pokryté konstrukce, které mají průhledné stěny. Obvykle se jedná o skleněné příčky.

Nabídka pavilonů a altánů

Zahradní altány pro chaty mohou být provedeny ve volné architektonické podobě. Takové návrhy nemusí splňovat standardy, které sousedé používají ve venkovském domě. Právě tyto pavilony vám umožňují ukázat odvážnou představivost a kreativitu.

Před zahájením výstavby je nutné pochopit různé architektonické formy a styly a také vypracovat přesnou kresbu budoucí struktury. Také je třeba přemýšlet o vlastnostech altánu pro dachu a jeho účelu.

Návrh pavilonu

Umístěte vlastní pavilony v zemi na různých místech. Takové návrhy mají své vlastní charakteristiky. Vykonávají různé funkce:

 • Letní domy pro chatové osady, prováděné v otevřené nebo polootevřené podobě. Takové struktury se obvykle používají v teplé sezóně. V zimě jsou často ignorovány. Chcete-li chránit konstrukční prvky před poškozením, můžete skrýt letní dům-pavilon a dát plastový zábal.
 • Celodenní stavba. Jak naznačuje název, mohou být použity celoročně. Takové altány mohou být nazývány pavilony. Jsou to celé domy, které se často používají nejen k rekreaci, ale i k vaření.

Pavilon také zahrnuje budovy, které jsou uzavřeny pouze ze 3 stran. Nemusí být sklo. Chcete-li pochopit, jaké jsou letní domy pro letní rezidence, stojí za to seznámit se s materiály potřebnými pro výstavbu.

Požadované materiály

Hlavní pavilony - pavilony jsou:

 • přírodní kámen;
 • kov;
 • cihla;
 • dřevo.

Často se majitelé příměstských oblastí uchylují ke kombinaci různých materiálů. Vybírají si takové detaily, které se vzájemně harmonizují co nejvíce. Jejich užitečné vlastnosti jsou obvykle plně odhaleny pouze v symbióze.

Poradenství! Při výběru oken byste měli věnovat pozornost spolehlivým materiálům. Vynikajícím řešením je instalace plastových oken.

Kombinace cihel a dřeva umožňuje dosažení nejlepších tepelně izolačních vlastností altánu. Tento design je komfortně provozován i v zimě. Pokud v pavilonu připravíte grilování nebo grilování, můžete nejen vychutnat pohled na hořící oheň, ale také připravit vynikající pokrmy. Tradiční pro dovolenou s přáteli a rodinou byl šišský kebab. Instalace grilu dodá teplo a pohodlí atmosféře. Fotografie původního altánu naleznete níže.

Formy a rozměry altánku

Jedním z důležitých parametrů, které jsou zohledněny při navrhování altánu, jsou:

 • Geometrie budoucí struktury. Může to být kruh nebo čtverec, stejně jako pravidelný osmiúhelník.
 • Rozměry oblouku.

Při výběru tvaru a geometrie pavilonu stojí za to, abyste se drželi vlastního vkusu a smyslu pro styl. Při rozhodování byste měli přemýšlet o velikosti příměstské oblasti, o funkčnosti altánu. Je také třeba vypočítat počet lidí, kteří budou v něm odpočívat.

Umístění altánku na místě

Důležité je výběr místa pro altán na místě. Stojí za zmínku spousta faktorů, mezi které patří:

 • Atraktivita místa. Lepší je, pokud je altán umístěn v blízkosti rybníka, ozdobného keřu.
 • Ochrana před sluncem. Abychom ochránili turisty před paprsky slunečného slunce, je nutno za stínových stromů uspořádat pavilon v létě. Pak vytvoří penumbru, která pomůže zbavit se tepla.

Fanoušci, kteří chtějí sedět v altánku u krbu, by měli přemýšlet o takovém uspořádání kuchyně - domácí, aby se do domu nemohl dostat kouř. Optimální možnosti:

 • na malé výšce;
 • na rohu zahradního pozemku;
 • na břehu rybníka, na hranici s lesy;
 • u vchodu do zahrady.

Tímto uspořádáním bude altán v nejpříznivější poloze. To může být viděno z libovolného úhlu. Pavilon může být proveden jako pokračování plotu nebo hlavní konstrukce. Také při výběru jedné z těchto možností můžete ušetřit místo.

Důležité! Při častých čajových oslavách a posezení je lepší uspořádat altán u domu.

Návrh a vybavení altánku

Je důležité, aby se místo plánované dovolené stalo příjemným dojmem. Altán může být zdoben a zařízen takovým nábytkem:

 • křesla a pohovky;
 • houpací sítě;
 • houpací křesla;
 • stůl a lavice.

Nezapomeňte také na dekorace. To vám umožní užívat si klidného odpočinku. Pokud je vybráno uspořádání, musíte se postarat o výběr materiálů a technologií pro stavbu altánu. Chcete-li ušetřit čas a peníze, můžete vytvořit jednoduchou strukturu.

Jako praktická budova pro rekreaci není jen altán, ale i letní kuchyně. Jeho konstrukce zahrnuje také mnoho jemností.

Jak vybavit letní kuchyni

Chcete-li uspořádat letní kuchyň, jako v případě altánku, budete si muset vybrat vhodné místo a pak označit místo a vyzvednout materiály. Hlavním úkolem budoucího designu je vaření. Také se zde konají rodinné slavnosti. To je důvod, proč v letní kuchyni nastavit sporák nebo troubu.

V bezprostřední blízkosti je plocha, na které se připravují přípravky na vaření. Stůl a lavice jsou důležitými prvky každého altánku. Chcete-li šetřit místo, můžete postavit konstrukci proutěných židlí. Mohou být snadno tlačeny pod stůl.

Všechno ostatní můžete uvažovat podle vlastního uvážení. Dřez a lednice zvýší komfort vaření. Je lepší vybavit všechny prvky konstrukce nejvyšší kvalitou. Kapitálová stavba zahrnuje vodovod a elektrickou energii.

Vana s kuchyní

Majitelé příměstských oblastí často budují na svém území kombinované budovy. Mezi nimi jsou velmi oblíbené lázně s letní kuchyní. Toto řešení umožňuje zachránit místo místa, stejně jako poskytuje multifunkčnost struktury. Toto uspořádání je poměrně rozsáhlé.

Obvykle projekt letní kuchyně s vanou obsahuje návrh s šatnou, ve které se nachází místo pro vaření. Trouba může být sdílena. Vytvoří dostatek tepla k ohřevu páry a současně se bude ukázat jako nepostradatelný pro vaření.

Je velmi výhodné, pokud je sauna kombinována s kuchyní a koupelnou. Obvykle se u takových konstrukcí provádí jediná střecha. Některé části projektu se lépe projednávají se specialistou. Při plánování koupelny a kuchyně je třeba věnovat zvláštní pozornost umístění vchodu do areálu. V ideálním případě se bude nacházet na jižní straně.

Při stavbě kouřové lázně musí umístění budovy zohlednit blízkost budov. Minimální vzdálenost mezi nimi by měla být 12 m. Při montáži bezdymové lázně by měla být umístěna mimo domov a jiné prostory. To je způsobeno bezpečnostními požadavky.

Je lepší instalovat okna ve vaně ze severozápadní strany. Tím zajistíte normální osvětlení místnosti večer. Správná sanitace zabrání nepříjemným zápachům v mycí místnosti. Obvykle je tekoucí voda posílána přes potrubí do studny, která je mimo prostor.

Výstavba jakékoliv sauny s letní kuchyní vyžaduje nějakou přípravu. Nadace může být vytvořena jako hromada nebo páska. Při konstrukci konstrukce z lišty je lepší vybrat výrobky s průřezem 100x100 mm.

Stavební práce jsou rozděleny do následujících etap:

 • Rozvržení výkresu, kreslení výkresu návrhu. Sauna s letní kuchyní si můžete vybrat podle připravených projektů nebo si vytvořit vlastní náčrt.
 • Základní zařízení. Jeho parametry jsou určeny masivní konstrukcí, stejně jako vybranými materiály.
 • Montáž rámu. V této fázi položte komunikace a postavte stěny.
 • Montáž základny střechy. Při plánování podkroví je prostor pod střechou důkladně izolován.
 • Dokončení sauny s letní kuchyní.

Po provedení těchto kroků můžete vytvořit spolehlivý multifunkční design.

Závěry

Jak můžete vidět, není snadné na vašem webu stavět různé struktury. Altán s hozblokom, letní kuchyň nebo koupel - každá z těchto budov má své vlastní výhody.

Pro vybudování trvanlivé konstrukce stojí za to vypracovat plán struktury a postarat se o kompatibilitu materiálů. Je také nutné vzít v úvahu zvláštnosti umístění budov na místě.

 • Projekty altánů s grilem

 • Pavilon z profilové trubky

 • Gazebo s krbem

 • Jak vyrobit kuřecí koš pro slepice

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 3 = 12

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map