Comments 0 0 0 Views

Dřevěná litinová trouba na vaření

Existuje představa, že nejlepšími pece pro koupel jsou modely z litiny. Je to pravda? Učíme se z tohoto článku. Litinové pece byly vždy známé svým technickým vlastnostem. Je známo, že takové pece na palivovém dříví mohou dlouho udržovat teplotu v parní místnosti a tvoří tak dobrou měkkou páru. Nejslavnější představitelé litinových kamen pro saunu na palivovém dříví jsou domácí jednotky Vesuvius Legend, Vesuvius Rusich, Vesuvská láva, hefaestus a sudarushka.

Legenda je známá svými různými modifikacemi, silou a spolehlivostí. Dále se dozvídáme výhody pecí na dřevo z litiny pro koupel, jejich vlastnosti, stejně jako přehled pecí Legenda, Hephaestus, Sugarloaf atd. A skutečné recenze produktů vám pomohou rozhodnout, co si vyberete - Vesuvius Legend nebo Hephaestus? Nebo možná upřednostňujete finské litinové kamny pro saunu na dřevo?

Charakteristické znaky litinové pece

Jak vypadají tyto pece? Nejčastěji mají agregáty konvenční obdélníkový tvar. Ale často existují modely oválných forem. Toto je vizitka Vesuviova legendy, protože téměř všechny modifikace mají kulatý tvar s otevřeným kamenem. Oh, ano, o ohřívači sporáku, může být dvou typů: uzavřený a otevřený.

Standardní sada litinových kamen na lázeň se nijak neliší od obvyklých. Obsahuje:

 1. Ohniště, protáhlé nebo konvenční, s litinovými nebo skleněnými dveřmi. Uvnitř pece je rošt, a pod ní popelník.
 2. Pšeničná, otevřená nebo uzavřená. V něm jsou umístěny kameny, které odvádějí teplo a vytvářejí páru.
 3. Systém kouřovodu a komín, kterým se teplo pohybuje nahoru a ohřívá kameny.
 4. Některé litinové modely mají kryt konvektoru, díky kterému teplo nepronikuje stěnami, ale směřuje nahoru.
 5. Povinné jsou kanály, ze kterých vstupuje a opouští vzduch pec.
 6. Kromě toho lze namontovat nebo namontovat zásobník na vodu a zásobník.

Jak vidíte, není nic složitého. Obzvláště oblíbené jsou litinové kamny s protáhlou pecí. Proč? Protože tento design lze instalovat v různých místnostech. Ohnička bude v čekárně, ohřívač a trup v sousední parní místnosti. Je to pohodlné a praktické. Kromě toho, pokud model má sklo ve dveřích, jako jsou litinové kamna pro standard Vesuvius bath Legend 12 (260) a poté odpočíváte od procedury v šatně, můžete pozorovat proces hoření palivového dříví.

Dávejte pozor! K roztavení pece z litiny můžete použít dřevěné nebo rašelinové brikety. Nedoporučujeme používat uhlí, protože vydává velmi vysokou teplotu, při které se mohou v litině vytvářet trhliny.

K tomu, aby se dosáhlo zdokonalení pece, aby se ochránil a zvýšil tepelný výkon a tím i účinnost, je jednotka tváří v tvář cihlu, kameni nebo sítu z oceli. Pokud jde o komín, může být namontován na horní straně pece i na zadní straně.

Výhody a nevýhody litinových kamen v koupelně

Na začátku článku jsme hovořili o tom, že litinové pece jsou považovány za nejlepší. Proč a je to tak? Litina byla díky svým vlastnostem dlouho úspěšně používána našimi předky. Dříve byly všechny tepelné prvky vyrobeny z litiny a nikoli marně. Zjistíme, proč.

 1. Nejvyšší účinnost. To je skutečně tak. Charakteristickým rysem litiny je jeho schopnost dobře fungovat a vytvářet dlouhé teplo. I když je třeba ho dlouho ohřívat, konečný výsledek je velmi účinný. Podle tohoto ukazatele jsou kamen a cihly nižší. Účinnost sporáku pro lázeň z litiny - 82%, což je velmi chladné. Je třeba poznamenat, že ohřev litiny na požadovanou teplotu, postupně a jednotně dává teplo do místnosti. To je to, co potřebujete pro pohodlný pobyt v parní místnosti. No, spotřeba surovin bude nižší.
 2. Pohodlí dopravy. Když mluvíme o kamenné cihlové kameně, pak jsou stacionární a nemohou být přepravovány. Ale litinové kamny lze snadno přepravovat podle potřeby. Pro zařízení není nutné zakládat základy a rozměry konstrukce jsou velmi výhodné.
 3. Nízká hmotnost a rozměry. Je zřejmé, že litina je mnohem těžší než stejná ocel, ale pokud ji porovnáte s kamenem, pak bude takové zařízení vážit mnohem méně. A velikost je také mnohem menší.
 4. Hodnota za peníze. Věřte mi, litinová kamna stojí za to instalovat ve vaší lázni. Cihlový pec vás bude stát mnohem víc a v malé místnosti je těžké vůbec dělat. Co se týče výrobků z oceli, ačkoli jsou lehčí a rychlejší teplo, ochlazují se stejně rychle. Proto udržet teplo ve vaně bude potřebovat více zdrojů, což zvyšuje náklady.
 5. Požární bezpečnost. Spalovací komora je docela těsná, takže se do vnějšího prostředí nedostanou jiskry a uhlí. Pece z litiny jsou v tomto ohledu považovány za nejbezpečnější. Podle statistik jsou koupele vybavené cihlovými kamny častěji vystaveny požáru. Zvláště se to často stává, když se zdivo švů začnou v průběhu času trčet. V důsledku toho může plamen pronikat přes trhliny.
 6. Ekologická čistota. V naší době je věnována zvláštní pozornost, protože je v sázce život člověka. Výrobky z litiny jsou bezpečné a spolehlivé. Pro zapálení je použito šetrné dřevo, které hoří, nevylučuje toxické látky nebezpečné pro tělo. Zde je všechno naopak - opravdu se nám líbí pach hořícího dřeva, zejména osiky, břízy nebo olše. Vytváří atmosféru skutečné ruské lázně.

Jak můžete vidět, existuje mnoho výhod, ale mezi nimi existují dvě malé nuance. Prvním je, že surové železo je poměrně křehký kov, takže když dochází k ostrým změnám teploty, může prasknout. Za druhé - materiál má nízkou odolnost proti korozi. Ale to vše je řešeno tím, že se tělo natírá speciálním smaltem, které ho chrání před rzí. Všechny modely Vesuvius Legend nebo jiné mají takový povlak. Proto všechny tyto nevýhody blednou, pokud je porovnáte s výhodami.

Oblíbené modely litinových kameniva

Ti, kteří chtějí mít na svém místě koupací dům, mají hodně, takže trh je naplněn všemi druhy modelů litinových pecí, které se liší tvarem a designem, konstrukčními prvky a rozměry. Co si vybrat z mnoha různých produktů? Je důležité zvážit několik bodů:

 • výkon;
 • vzhled;
 • dostupnost nádrže;
 • Účinnost;
 • druh paliva;
 • návrh pece.

Podívejme se na nejoblíbenější modely litinových kamen pro saunu na dřevo, která schvaluje recenze zákazníků.

Litinový hefaestus

Vynikající, odolná proti korozi, má vynikající tepelnou odolnost a je schopna sloužit vám dlouhou službu. Tloušťka kamny - 1-6 cm. Přítomnost vertikálních výztuh vám umožňuje zvýšit úroveň vertikálního zatížení.

Dávejte pozor! Jednotka je vyrobena tak, aby v její litinové konstrukci nebyly žádné svary nebo šroubové spoje. To výrazně zvyšuje životnost zařízení.

V důsledku velkého lichoběžníkového tvaru a klapky plamene se získává velká plocha vytápění a tepelného záření z jednotky. Výrobky z litiny mají vysoký koeficient účinnosti. Je důležité, aby existoval doutnající režim a systém následného spalování. Zpětná vazba o produktech je pozitivní.

Litinová kachlová kamna na koupání Vesuvius Legend, Rusich a Lava

Mají atraktivní vzhled a obrovské množství odrůd. Kapacita ohřívače je od 40 do 80 kg, přičemž tloušťka pece je 0,8 až 2 cm. Díky tomu se místnost rychle zahřeje. Modely mají zásobník na vodu. Mají 60% účinnost.

Přehled litinových kameniva pro saunu na dřevě Vesuvu Legenda Rusich a Lava jsou různé. Ilya z Moskvy říká: "Dostal jsem se Vesuvius Legenda. Jsem velmi rád, že exteriér vypadá elegantně. Musel jsem na zdi vydat dlouhý ústup, ale stálo to za to. "

Litinová kamna

Má praktickou pec s tloušťkou stěny 1 cm. Sauna se zahřeje za pouhých 60 minut. Venku je pokrytá pozinkovanou ocelí, která jí dává krásný vzhled a také zpožďuje IR paprsky.

Zahrnutá je nádrž na vodu. Pec je schopna postavit pokoj s rozlohou od 8 do 18 m3.

Závěr

Již mnoho majitelů lázní a saun používá takové pece ve své farmě. Pokud instalace trouby vyhovuje všem pravidlům a doporučením, trouba bude trvat mnoho let a bude páry příjemně potěšena, což je to, co tato recenze říká:

"Osobně se mi kamna moc líbila. To platí jak pro vlastnosti, tak pro vzhled. Použijte jej jednoduše a pohodlně. Instalována zpět v roce 2011 a dokud se dnes dokonale nepracuje. Pokud řádně používáte a budete dodržovat pravidla, bude to trvat dlouho "- Oksana, Perm.

Můžete posoudit všechny výhody a nevýhody a učinit svou volbu.

 • Kovová pec pro koupel z potrubí

 • Jak vyrobit sluneční kolektor

 • Jak vyrobit dlouhý hořící kotel

 • Větrání v lázni: okruh, zařízení

Previous Hvad er en byggeprofil?
Next Bagaimana memilih saluran atap

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/amethyst/data/www/annot.info/wp-content/themes/trendyblog-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7

About author

You might also like

Články 0 Comments

Jak posílit založení cihlového domu

Vytvoření trhlin a dalších defektů na nosné konstrukci může způsobit deformaci nebo zničení celé struktury. Proto zpevnění základů cihel by nemělo být odloženo. Určení příčin problému vám umožní vybrat nejlepší

Články 0 Comments

Dokončovací fasády rodinných domů s fasádními panely + foto

Každý majitel chce, aby jeho dům vypadal nejlépe. Pro tyto účely jsou zvoleny různé přístupy a materiály. Jedním z nejoblíbenějších je dekorace domu zvenku s fasádními panely. Jsou vyrobeny z

Články 0 Comments

Dlažební dlaždice s vlastními rukama

Kryt se nazývá pokrytí určité šířky, která obklopuje dům podél obvodu. Udělat tento povlak v závěrečné fázi výstavby, ujistěte se, že po dokončení suterénu. Použitým materiálem je beton, asfalt, dlaždice

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply

3 + 7 =