Dřevěný nábytek pro terasu

Dřevěný nábytek pro terasu

Při vytváření útulného prostředí na terase a verandě hraje velkou roli nábytek. Nyní v rekreačních oblastech již nejsou umístěny levné plastové židle a stoly - můžete si vybrat mnohem atraktivnější modely. Dřevěný nábytek je jednou z nejběžnějších možností.

Terasa a veranda

Rozdíl mezi terasou a verandou spočívá v tom, že střecha verandy je spojena se střechou domu. Střecha terasy je vyrobena samostatně a může být zcela nepřítomná, je plastová, průhledná, tkanina, skládací.

Terasa a veranda mohou být otevřené i uzavřené. Uzavřené možnosti mohou mít topení, například krb nebo nainstalované ohřívače. Takové vlastnosti terasy nebo verandy ovlivňují výběr nábytku.

Dřevěný zahradní nábytek

Dlouho se používá jako materiál pro nábytek. Je snadné zpracovat, z dřeva je možné vyrobit téměř vše pro jakýkoli styl a design, je lehké, silné, má krásný přirozený vzor, ​​je ekologicky šetrný materiál. Po speciálním ošetření se strom nebude bát hniloby, plísně ani hmyzu. Strom je dostatečně odolný a náležitě pečlivý a poškozená část může být vyměněna nebo opravena. Také dřevěný nábytek může být vyroben ručně, pak bude určitě jedinečný.

Nicméně dřevo má schopnost absorbovat vodu a měnit svůj tvar kvůli změnám vlhkosti, takže dřevěný nábytek pro otevřenou terasu je třeba zvolit pečlivě. Dobrá volba - skládací nábytek, který v případě špatného počasí lze snadno sklopit a dát do místnosti. Co bych měl při výběru vzít v úvahu?

 • Při výběru nábytku je třeba zvážit velikost webu. Příliš těžkopádné předměty nebo příliš mnoho z nich způsobí, že terasa bude vypadat plná.
 • Před zakoupením zkontrolujte kvalitu výrobků. Stranám, které nejsou v dohledu, by se mělo zacházet stejně pečlivě jako s externími. U kloubů by měly být použity dřevěné hmoždinky, nikoliv kovové spojovací prostředky a žádné lepidlo.
 • Nábytek by měl být pohodlný. Při výběru židlí, laviček nebo pohovky se ujistěte, že na ně sedíte. Nejmódnější situace nepřinese radost, ne-li pohodlné.
 • Výběr nábytku závisí na účelu terasy. Pokud je to místo pro večeře a grilování na volném prostranství, nábytek by se měl lišit od relaxačního prostoru a relaxace.
 • Materiál je také důležitý. Měl by to být masivní dřevo, nejlépe jehličnaté stromy, jako je borovice, modřín nebo cedr, a také teak. Trochu méně odolné výrobky z akácie.
 • Výrobky ze dřeva mohou být vyrobeny v jakémkoli stylu, ale většina z nich organicky vypadá na terasách a verandách navržených ve stylu ekologie nebo země.
 • Strom lze kombinovat s jinými materiály, například kovem, vínem, ratanem, sklem.

Jaký nábytek potřebujeme

Obvykle terasa nebo veranda slouží jako "druhý obývací pokoj", takže situace zde musí být přiměřená. Minimální sada je stůl, pohovka nebo několik křesel nebo židlí. Pokud je prostor dostatečně velký, můžete dát velký stůl a několik pohovky.

Stůl na terase by měl odpovídat počtu hostů. Pokud máte v úmyslu se setkat s velkou společností na večeři, pak učiní velký stůl kuchyňského typu. V tomto případě pro malou verandu je lepší vybrat kulatý stůl - bude ubytovat více hostů. Pokud dáváte přednost odloučenému odpočinku a nejčastěji pijete kávu na terase sám nebo sama, pak stačí malý stůl nebo lavice s stolem, jako na fotografii.

Počet židlí a židlí by měl být dostatečný. Pokud budete opalovat na otevřené terase, budete potřebovat pohodlné lehátka.

Pro otevřenou terasu jsou lepší dřevěné lehátka a křesla s čalouněnými polštářky. Proto by měl být nábytek světlý, a pokud je v zimě vlevo na ulici, je odolný proti srážení a teplotním změnám: s dobrými spoji, pokrytými speciálním lakem nebo nátěrem. Pokud si vyberete mobilní volbu, pak pro pohodlnější skladování věnujte pozornost nábytku, který lze skládat. Na uzavřené verandě, tím více vyhřívaný, můžete dát a nábytek určený pro domácí, včetně měkké.

Tipy pro výběr stylu

No, pokud veranda a terasa logicky pokračovat v situaci uvnitř domu a bude zdobena v podobném stylu. Také jejich prostředí by mělo být harmonicky spojeno s krajinným designem zahrady.

 • Pro venkovský styl jsou vhodné stoly a židle přírodních barev, pokryté skvrnami nebo lakem nebo barvené v barvách v blízkosti přírodních barev. Forma může být jak hrubá, "nemotorná", tak elegantnější a ozdobená. Mějte na paměti, že těžký nábytek pravděpodobně zůstane venku jak na podzim, tak v zimě, takže by měl být dostatečně odolný vůči vnějším vlivům. Terasa nebo veranda v tomto stylu se hodí dřevěný dříví nebo dřevěný dům.
 • Pro anglický styl, klasický nábytek, ale současně vytváří útulnou podobu přirozené barvy nebo malované v měkkých barvách. S dřevěným nábytkem lze kombinovat a kovaný nábytek.
 • Japonský styl znamená minimální a blízké přírodním formám. Kromě dřeva používá kámen.
 • Orientální styl - to jsou ozdobné formy a bohaté ozdoby. Je také charakterizován řadou polštářů a přehozů.
 • Nejvíce rozmanitý styl je evropský. Můžete kombinovat vlastnosti různých zemí, z Itálie do pobaltských států, kombinovat dřevěný nábytek na verandu s proutěným nebo kovovým. Forma může být libovolná, je dobré doplnit ji jemnými a světlými textiliemi.

Péče o produkty ze stromu

Aby bylo zajištěno, že nábytek slouží po dlouhou dobu, je třeba se o něj postarat. Musí být potaženo žárovzdorným lakem a pokud je povrch neupravený, namočte ho speciálním olejem. Škrábance nebo obtížně odstranitelné skvrny jsou mleté, pak se odstraní prach a aplikuje se vrstva laku.

Pravidla péče o konkrétní produkty a jejich použití musí být známy před provedením nákupu. V opačném případě se může ukázat, že přiléhající lavičky nebudou stát na otevřené verandě za vlhkého počasí. Obvykle jsou všechny informace uvedeny na štítku nebo v pokynech.

Dřevo je téměř univerzální materiál pro nábytek, včetně toho, který je určen pro terasu nebo verandu. Z toho můžete vytvořit atmosféru v jakémkoli stylu. Strom je však přirozený, "živý" materiál, pro který je nutná péče. Proto při výběru výrobků z dřeva pro uspořádání teras, věnujte pozornost podmínkám, pro které jsou navrženy a řádně se starají o nábytek.

 • Interiér verandy ve venkovském domě

 • Rohože pro dveře, ochrana proti bahně

 • Kuchyně v klasickém stylu

 • Zdobení chodby umělým kamením a tapetami

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

27 − = 19

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map