Etapy dokončení domu

Etapy dokončení domu

Dokončení je důležitou etapou práce v procesu výstavby a oprav. V tomto okamžiku se vnitřní prvky bytu stávají konečné. Pořadí akcí během cíle není ovlivněno žádnými podmínkami. Taková práce se provádí v určitém pořadí. Je třeba podrobněji zvážit etapy dokončení výstavby a dokončení domu.

Konečná fáze výstavby

Při jedné z posledních etap výstavby domu je třeba nainstalovat okna. Jsou namontovány, když jsou připraveny stěny a střecha. Teprve po instalaci oken můžete začít dokončit. Kromě toho je nutné udělat potěr a provést shpaklevku.

Dokončení domu začíná realizací potěru v každé místnosti. Několik dní po vylévání betonu na podlahu se může volně pohybovat. Úplné vysušení potěru je možné pouze 6 týdnů po nalití betonu. Je nezbytné, aby získal optimální sílu před dokončením.

Poté, co je potěr dokončen, je možné začít omítnout stěny a stropy. Také pro tuto vrstvu dokončete vysušení. Pak se položí tmel a dlaždice.

Příprava na dokončení interiéru

Jak dobře to bude vypadat jako úprava interiéru závisí na tom, jak dobře je připravena základna pro dokončení. Povrch stropu, podlahy a stěn, které budou dokončeny, musí být pečlivě vyrovnány. Pro tento účel se používají speciální řešení. Pokud je v místnosti určena normální hodnota vlhkosti, stěny pro dokončení jsou připraveny se sádrou.

Důležité! Stenové plochy v koupelně a dalších místnostech s vysokou vlhkostí musí být připraveny pro dokončení použití cementových směsí.

Na dokončeném povrchu by neměly vzniknout praskliny. Mělo by být hladké a hladké. Je-li nutné další povrch dokončit, povrch musí být dodatečně vyrovnán tmelem. Cementový potěr na podlaze je potažen samonivelačním vyrovnávacím mixem.

Když je potěr a omítka suchý, jsou pokryty základním nátěrem. Taková řešení mohou spolehlivě posílit základnu a také uzavřít póry v materiálu před dokončením. Tato úprava může zlepšit přilnavost dokončovacího materiálu. Kromě toho použití těchto řešení umožňuje ušetřit peníze na nákup nátěru pro dokončení.

Teplota sušení potěru

Ve stadiu, kdy podlahy vysuší, by měla být v místnosti udržována určitá teplota. Je důležité dbát na vytvoření vysoce kvalitní ventilace. Pokud omítka vyschne v mínus teplotě, síla této vrstvy se může snížit, což následně ovlivní stav povrchu. Pokud je teplota příliš vysoká, sušení se zrychlí. V důsledku toho může sádra prasknout. Je lepší udržovat pokojovou teplotu v rozmezí 10-20 stupňů.

Při omítání stěn v zimě se určitá teplota udržuje zcela jednoduše. Pro tento účel se používají radiátory. Sušení pomocí dieselových spotřebičů nebo elektrických ohřívačů vyžaduje velkou pozornost a kontrolu.

Během sušení by měla být místnost dobře větrána. Taková práce musí být prováděna pravidelně. Díky této vlhkosti bude úspěšně vyveden na ulici.

Montáž dveří

Pokud hodláte instalovat dveře, musí to být provedeno po úplném vysušení omítky. V závislosti na rychlosti sušení, budete muset počkat asi týden nebo dva.
Tento stav musí být dodržen tak, aby vlhkost, která pochází ze stěn, nebyla dřevem absorbována. Pokud k tomu dojde, desky se zvětší a stanou se neatraktivními. Pouze tehdy, když je omítka zcela suchá, je možné instalovat vnitřní dveře.

Při instalaci dveří je nutné zkontrolovat správnou instalaci. Pokud je vše v souladu s technologií, mohou být dveře odstraněny. To zvýší pohodlí při pokládce podlah.

Instalace okenních parapetů probíhá ve stejném období. Montáž konstrukcí ze dřeva se provádí pouze tehdy, když je vrstva omítky zcela suchá. Tím se zabrání opotřebení parapety v důsledku absorpce vlhkosti ze sádrové vrstvy.

Podlaha s laminátem

Když je potěr a omítka připraveni, můžete pokračovat v instalaci podlahy. Pokud chcete vytvořit dřevěnou podlahu, musíte zjistit, jaká vlhkost má potěr. Pro tento účel se používá elektronický vlhkomer. Strom je spíše náročný materiál, pokud jde o vodu. Dřevo dokonale pohlcuje vlhkost, což vede k deformaci desek po dokončení podlahy.

Aby materiál byl přizpůsoben podmínkám konkrétní místnosti, musí být umístěn v místnosti po dobu 2-3 týdnů. To zajistí vyrovnání obsahu vlhkosti stromu a prostředí, ve kterém je umístěn. To má pozitivní vliv na konečný výsledek. Tento postup umožňuje prodloužit dobu potřebnou k dokončení práce.

Před položením laminátové podlahy a podlahy musí být zcela suché. Pouze v případě správného pokládání desek získává nátěr atraktivní vzhled a vynikající praktické vlastnosti. Dokončení podlahy je docela pečlivá práce, takže je důležité vzít v úvahu všechny nuance.

Malování stěn a stropů

Dalším krokem je malování stěn a stropu. Před takovou prací jsou rámy dveří chráněny lepicí fólií, která je upevněna na lepící pásku. Poprvé malovat na stěnách podlahy, když podlaha ještě není položena. Druhá vrstva barvící hmoty se aplikuje po leštění podlahového povrchu. Tento postup je nezbytný, protože při instalaci parketových desek ve vzduchu vzroste hodně prachu, který může zkazit vzhled natřeného povrchu.

Pokládka keramických obkladů a dlaždic

Instalace keramických dlaždic je spojena s menšími problémy než instalace parket. Díky mnoha pozitivním vlastnostem dlaždic může být jeho instalace na potěru provedena i po 2 týdnech od základů.

Stejný termín je také nezbytný pro dlaždice na omítnuté stěny. Při přítomnosti dřevěných panelů je třeba přidávat sádru na sušení ještě týden. Pokud jsou panely umístěny na příliš mokré podlaze, mohou bobtnat, což povede k vzhledu formy.

Re-barvení

Podruhé se barvicí kompozice aplikuje až po instalaci podlahy, stejně jako při instalaci dveří. Pokud se stěny rozhodnou být na stěnách, je v této fázi nutné pokračovat v jejich lepení. Před lakováním by měla být místnost dobře vysátá. Tím se zabrání usazování prachu na finálním materiálu.

Důležité! Zásuvky a spínače se instalují po nanesení tří vrstev barvy.

Kuchyňská výzdoba

Při zdobení kuchyně je třeba si uvědomit několik nuancí, které je třeba vzít v úvahu pro usnadnění práce:

  • Nábytek může být po prvním lakování stěn odebrán. Tím se zamezí odřeninám a vzhledu špinavých skvrn na povrchu po dokončení.
  • Pokud má být stěna dlažba, musí být nainstalována před instalací pracovní desky. Mezi zamýšlenou úrovní stolu a spodním okrajem dlaždice zanechte mezeru 1 cm. Když je stolek pevně uchycen, bude pokryt sádrokartonovou deskou.
  • Nepřipojujte během cíle. Povrchy podlahy a stěn musí být po vytvoření vrstvy omítky a potěru pečlivě vysušeny. Není-li tato podmínka splněna, nelze ostatní vrstvy dokončit. Sádrokarton se začne ohýbat. Každá parketová deska začne chodit. Takové efekty se často objevují, když dokončení práce začne příliš brzy. Tato chyba je nejčastější mezi nezkušenými staviteli.

Vzhledem k takovému poradenství můžete provádět dokončení bytu na vysoké úrovni. Můžete to udělat sami.

Dokončení domu

V poslední fázi dekorace fasády domu jsou aplikovány dekorativní materiály. Fasádní lak se aplikuje stříkací pistolí nebo válečkem. V prvním případě je vrstva barvené kompozice rovnoměrnější.

Ve fázi vytváření omítkové vrstvy je důležité úplně vyříznout stěnu během jednoho pracovního dne. Pokud jsou nedokončené pozemky, stávají se spoje starých a nových omítek.

Tento problém je vyřešen poměrně rychle, jestliže existuje optimální počet pracovníků, kteří se s touto prací vyrovnají v co nejkratším čase. Kromě toho může být fasáda rozdělena do samostatných částí, které lze navzájem rozdělit rustiky nebo římsy.

Při instalaci dlaždic na stěny domu zvenku by se měly používat pouze speciální lepidla. Pokud je v této fázi stěna ozdobena tradičním betonovým roztokem, měla by být použita kovová síť.

  • Tepelná izolace domu zvnějšku pomocí penoplexu vlastními rukama

  • Dokončení švů v dřevěném domě

  • Dokončení domu z panelů SIP

  • Výstavba stěn z pěnových bloků

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

67 − = 66

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map