Jak nalít verandě s betonem

Jak nalít verandě s betonem

Pokud je suterén domu vysoký, u vchodu musíte vybavit celou verandu. Pokud chcete vytvořit trvanlivou konstrukci, je nejlepší použít beton jako hlavní materiál. Ale než zaplníte verandu, stojí za to se podrobně naučit o všech fázích práce.

Vlastnosti verandy z betonu

Aby se zabránilo mnoha problémům při stavbě verandy, je lepší jej vytvořit během výstavby domu. V tomto případě bude mít struktura společnou základnu a hydroizolaci s domem. Vytvoření izolační vrstvy je jednou z důležitých etap práce, koneckonců, po jejich provedení, veranda může trvat desítky let a neměla by být deformována. Není-li současná konstrukce s domem možná, stojí za to instalovat stavbu pod úrovní dveří asi o 5 cm.

Chcete-li vytvořit verandu, musíte vzít cement M400. Je-li značka nižší, materiál nemusí udržovat konstantní zatížení. Vytvoření verandy vzniká v několika fázích:

 1. Příprava. V této fázi je místo připraveno pro verandu, stejně jako výpočet rozměrů.
 2. Hlavní etapa. V této fázi je instalace dřevěného bednění a lití betonu.
 3. Konečná fáze. Po vytvrzení betonu je materiál dokončen.

Po sledování videa o procesu výstavby budete schopni zjistit nejen to, co je třeba udělat, ale také o některých důležitých nuáních takové činnosti.

Příprava území

Pokud by před domem stála stará veranda, měla by být úplně odstraněna a ponechána volná plocha. Poté, co se povrch země vyčistí z konstrukčních úlomků, vznikne pod základem jámu. Jeho hloubka by měla být asi 30 cm. Šířka jámy by měla být o 3 cm větší než plocha verandy.

Během přípravy území je nutné zcela odstranit rostliny na místě. A také vykořenit zbytky kořenů stromů, pokud se nacházejí v blízkosti verandy. Po vyčištění území a výkopu jámy pro základnu spadnou sutiny, následované pískem. Během tohoto procesu je třeba dbát na to, aby všechny dutiny ve štěrku byly plněny pískem.

Vytvoření bednění

Po výpočtu se vytvoří bednění. Jeho výška by měla přesahovat výšku verandy o 30 cm, protože desky se právě touto vzdáleností dostanou na zem.

Boční části bednění jsou vyztuženy vyztužením tak, aby se nedotkly pod tlakem betonu. Výsledkem je dřevěná konstrukce. Která má stoupačky a boky. Aby nedošlo k vyčerpání velkého množství betonu na lití verandy, mnozí zaplňují prostor uvnitř bednění pórobetonovými bloky a jinými podobnými materiály. To se děje takovým způsobem, že mezi bloky je prostor, který bude naplněn řešením.

Pokud veranda už má boční ploty z kamene nebo cihel. Bednění je pouze stoupající. Stojí za zmínku, že před upevněním bednění je instalován výztužný kovový rám, který je nutný k zachování tvaru stupňů po nalití.

Proces vytváření verandy z betonu

Pro správné vyplnění verandy betonem stojí za to podrobně zvážit jednotlivé etapy práce:

 1. Určení typu kroků. V této fázi je určena velikost a konfigurace kroků. To je záleží na pohodlí verandy. Kroky by měly být provedeny natolik široce, aby na ně mohly stát nohu. Ale pokud je uděláte příliš širokými, bude nepříjemné vylézt na verandu. Celá konstrukce může mít obdélníkový, čtvercový nebo lichoběžníkový tvar. Je-li počet kroků větší než tři, musíte nainstalovat zábradlí.
 2. Výztuž. Uvnitř bednění je vytvořen rám kovových tyčí, který opakuje obrysy žebříku a prostupuje celý prostor vyplněný betonem.
 3. Vyplňte. Protože beton pro verandu potřebuje hodně, pro mixování je lepší použít elektrický mixér. Roztok se připraví v následujícím poměru: 1 díl cementu a 2 díly štěrku a písku. Přidá se voda, dokud roztok nemá namočenou konzistenci.
 4. Zrání betonu. Bednění se odstraní asi po 5 dnech. Ale než začnete s konstrukcí, stojí za to pamatovat, že beton získává sílu asi měsíc.
 5. Konečná fáze. V této fázi je veranda postavena z betonu. Obvykle je betonová konstrukce ukončena umělým nebo přírodním kamenem. Pokud je dům vyroben ze dřeva, je lepší použít dřevo nebo kompozitní materiály pro obklad.

Aby byla veranda spolehlivá, měla by být každá akce provedena správně, aniž bychom zanedbali pravidla. Pokud si nejste jisti, že uděláte všechno v pořádku, měli byste pečlivě prozkoumat video, které ukazuje, jaký je proces dokončení práce.

Jak vybrat dlaždice a vyzdobit verandu

Jedním z nejlepších materiálů instalovaných na betonové verandě je dlažba s drsným povrchem. Není náchylný k houbám a odolává teplotním změnám.

Pokud chcete vytvořit verandu originální, můžete si vybrat dlaždice různých barev, vytvářet originální design. Také při výběru dlaždic můžete zakoupit materiály pro stupně stejné barvy a pro stoupačky zvolit jiný odstín.

Dokončení dlažby je následující:

 1. Nejprve je prach vyfoukl z povrchu betonové verandy a trosky jsou odstraněny.
 2. Poté naneste lepidlo na beton a na dlaždici. Stojí za to pamatovat, že vrstva by neměla být tlustá.
 3. Pak se dlaždice přitiskne k betonu.
 4. Mezi všemi materiály jsou instalovány plastové rozdělovače, které neumožňují pohyb dlaždic.
 5. Následující den po provedení těchto prací jsou spáry opatřeny speciální hmotou, která musí být přizpůsobena barvě dokončovacího materiálu.

Tváří v tvář kamenům

Kámen jako veranda může být použit k vytvoření cihel a dřevěného domu. Obvykle zvolte následující materiály:

 • mramor;
 • křemen;
 • žula.

Takové materiály mají nejen atraktivní vzhled, ale také odolávají těžkým nákladům a mohou trvat desítky let. Nejoblíbenějším kamenem je žula, protože umožňuje vytvořit exteriér jak v klasickém, tak v moderním stylu. Pro dokončení verandy si můžete vybrat již hotové desky nebo zakoupit surovinu a počkat, dokud nebude řezán.

Mnoho majitelů venkovských domů vybírá drobné kameny. Toto opláštění se od vnější strany velmi liší od žuly, ale je vynikající pro konstrukci rekreačních domů. Takový materiál si vybírají ti, kteří chtějí získat kvalitní materiály za nižší cenu než žula.

Použití betonových a dlažebních desek

Betonová dlaždice je levný materiál, který lze použít k vytvoření kroků. Různé výplně umožňují vytvářet dokončovací materiály různých barev a textur. Nejpopulárnější je dlažba, která napodobuje kámen.

Nevýhodou tohoto materiálu je kluzký povrch, takže po dokončení práce je nutno instalovat podšívku. Tato dlaždice umožňuje vymazat hranice mezi cestami v zahradě a verandě.

Keramické a slinuté dlaždice

Výraznou vlastností keramických obkladů je dostupnost různých barev a textur. Může to být:

 • lesklý;
 • matná;
 • úleva.

Ale na rozdíl od jiných podobných materiálů je tato dlažba křehká a není určena pro těžké fyzické námahy.

Štukatérské dlaždice jsou vyrobeny z břidlicové hlíny a mohou mít různé tvary. Takový obkladový materiál je odolný vůči mrazu a není poškozen vystavením agresivním chemikáliím. Povrch dlaždice je drsný, takže je ideální pro podlahovou výstelku.

Porcelánové dlaždice

Při výrobě tohoto materiálu se používají následující komponenty:

 • jíl;
 • minerály;
 • křemen;
 • živce.

Navzdory skutečnosti, že tyto materiály jsou také použity při výrobě keramických obkladů, je porcelánový kameninový výrobek mnohem spolehlivější, protože se vyrábí jinou technologií. Dlaždice je odolná vůči vlhkosti a může být použita jako dokončovací materiál pro betonovou terasu nebo verandu. Stojí však za to, že tento materiál má vysoké náklady.

Pokud se všechny popsané akce provádějí správně, veranda se stane nejen spolehlivou a trvanlivou konstrukcí, ale také krásným prvkem domu. Pro více informací stojí za sledování videa.

 • Možnosti pro návrh verandy dřevěného domu

 • Dřevěná veranda

 • Zařízení veranda v dřevěném domě

 • Veranda ze dřeva

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 52 = 59

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map