Jak připojit elektrický motor 380V až 220V

Jak připojit elektrický motor 380V až 220V

elektrický motor

Stává se, že se do rukou dostává třífázový elektromotor. Právě z těchto motorů vyrábějí vlastní kotoučové pily, brusné stroje a různé drtiče. Obecně dobrý majitel ví, co s ním můžete dělat. Ale problém je, že třífázová síť v soukromých domech je velmi vzácná a není vždy možné ji udržet. Existuje však několik způsobů, jak připojit takovýto motor k síti 220v.

Mělo by být zřejmé, že výkon motoru s tímto spojením, bez ohledu na to, jak moc se snažíte - výrazně poklesne. Takže spojení s "trojúhelníkem" využívá pouze 70% výkonu motoru a "hvězda" je ještě méně - pouhých 50%.

V tomto ohledu je žádoucí mít motor větší výkon.

Důležité! Při připojování motoru buďte velmi opatrní. Dělejte vše pomalu. Při výměně obvodu vypněte napájení a kondenzátor vybijte elektrickou lampou. Pracujte alespoň dva spolu.

Takže v jakémkoli připojovacím schématu se používají kondenzátory. Ve skutečnosti slouží jako třetí fáze. Díky němu je fáze, ke které je připojena jedna kondenzátorová svorka, přesunuta přesně tak, jak je potřebné pro simulaci třetí fáze. Kromě toho se pro provoz motoru používá jeden motor (pracovní) a jeden (spouštěcí) paralelně s pracovním motorem se používá k nastartování. I když to není vždy nutné.

Například u kosačky na trávu s nožem v podobě naostřené tkaniny postačí mít agregát 1 kW a kondenzátory pouze pro pracovníky, aniž by bylo zapotřebí startovacích nádob. Je to způsobeno skutečností, že při startu běží motor při volnoběžných otáčkách a má dostatečnou energii k otáčení hřídele.

Pokud budete mít kruhovou pilu, kapuci nebo jiné zařízení, které dává počáteční zátěž na hřídel, není možné pracovat bez dalších kondenzátorů pro spuštění. Někdo by mohl říct: "Proč nepřipojit maximální kapacitu, takže není dost?" Ale ne všechno je tak jednoduché. Při tomto připojení se motor přehřívá a může se poškodit. Neohrožujte zařízení.

Důležité! Ať už je kapacita kondenzátorů libovolná, jejich provozní napětí by mělo být nejméně 400V, jinak nebudou fungovat dlouho a mohou explodovat.

Nejdříve zvažte, jak je třífázový motor připojen k síti 380V.

Trojfázové motory jsou dodávány se třemi svorkami - pro připojení pouze k "hvězdě" a šesti připojením s volbou obvodu - hvězda nebo trojúhelník. Klasický schéma je vidět na obrázku. Zde na obrázku vlevo je hvězdicové spojení. Na fotografii vpravo ukazuje, jak to vypadá na skutečném motoru.

třífázový motor

Je zřejmé, že pro tento účel je nezbytné vytvořit speciální propojky pro potřebné výstupy. Tyto propojky jsou dodávány s motorem. V případě, že jsou pouze 3 kolíky, připojení k hvězdě je již provedeno uvnitř krytu motoru. V takovém případě je jednoduše nemožné změnit schéma připojení vinutí.

Někteří říkají, že to dělali, aby pracovníci neukradli jednotky doma pro své vlastní potřeby. Ať už to bylo cokoliv, takové možnosti motoru mohou být úspěšně použity pro garážové účely, ale jejich síla bude znatelně nižší než ty, které jsou spojeny trojúhelníkem.

Schéma připojení trojfázového motoru k síti 220v připojené hvězdou.

schéma zapojení

Jak je vidět, napětí 220v je rozděleno do dvou sériově připojených vinutí, kde je každý z nich určen pro toto napětí. Proto je ztráta energie téměř dvojnásobná, ale tento motor lze použít v mnoha zařízeních s nízkým výkonem.

Maximální výkon motoru 380V v síti 220v lze dosáhnout pouze pomocí připojení v trojúhelníku. Kromě minimálních ztrát na výkonu zůstávají otáčky motoru beze změny. Zde je každé vinutí používáno pro své pracovní napětí, tedy pro výkon. Schéma zapojení takového elektrického motoru je znázorněno na obr. 1.

Obr. 1

Obrázek 1

elektrický motor

Na obr. 2 je zobrazeno brno se svorkou pro 6 kolíků pro možnost připojení trojúhelníku. Tři výsledné výstupy jsou napájeny: fázové, nulové a jedno kondenzátorové vedení. Směr otáčení motoru závisí na tom, kde bude připojena druhá kondenzátorová svorka - fáze nebo nula.

Na obrázku: elektromotor má pouze pracovní kondenzátory bez počátečních výkonů.

elektrický motor

Pokud má hřídel počáteční zatížení, je nutné použít kondenzátory ke spuštění. Jsou zapojeny paralelně s pracovníky pomocí tlačítka nebo spínače v okamžiku zapnutí. Jakmile motor dosáhne maximální rychlosti, musí být spouštěcí nádoby odpojeny od pracovníků. Pokud se jedná o tlačítko, uvolněte jej a pokud je přepínač, vypněte jej. Dále motor používá pouze pracovní kondenzátory. Takové spojení je zobrazeno na fotografii.

elektrický motor

Jak zvolit kondenzátory pro třífázový motor, který se používá v síti 220v.

První věc, kterou potřebujete vědět, je, že kondenzátory musí být nepolární, tj. Ne elektrolytické. Nejlepší je využít kapacitu značky - MBGO. Byly úspěšně použity v SSSR iv naší době. Dokonale odolávají napětí, proudovým rázům a ničivému vlivu prostředí.

Mají také očka pro upevnění, které usnadňují jejich umístění kdekoli v těle přístroje. Naneštěstí je jejich získání problematické, ale existuje mnoho dalších moderních kondenzátorů, které nejsou horší než první. Hlavní věc je, že, jak bylo uvedeno výše, jejich pracovní napětí není menší než 400V.

Výpočet kondenzátorů. Kapacitní kapacita.

Abyste se uchýlili k dlouhým vzorcům a nemilovali váš mozek, existuje jednoduchý způsob výpočtu kondenzátoru pro motor s výkonem 380V. Pro každý 100 W (0,1 kW) se odebírá - 7 μF. Pokud je například motor 1 kW, vypočítáme to takto: 7 * 10 = 70 μF. Tato kapacita v jedné bance je extrémně obtížná a nákladná. Proto jsou nejčastěji nádrže připojeny paralelně a získávají požadovanou kapacitu.

Kapacitní kapacita.

Tato hodnota se počítá z výpočtu 2-3krát více než kapacita pracovního kondenzátoru. Měli bychom mít na paměti, že tato kapacita je přijata celkem z pracovního, tj. U motoru o výkonu 1 kW je pracovní kapacita rovna 70 μF, vynásobíme ji 2 nebo 3 a získáme požadovanou hodnotu. Je to 70-140 uF dodatečné kapacity - počáteční. V okamžiku spínání je připojen k pracovnímu a v součtu je získán - 140-210 mkF.

Vlastnosti výběru kondenzátorů.

Kondenzátory, pracovníci i začínající firmy, mohou být vybráni z menších až po větší metody. Takže tím, že zvednete průměrnou kapacitu, můžete postupně přidávat a monitorovat provozní režim motoru tak, aby nedošlo k přehřátí a dostatečnému výkonu na hřídeli. Také je přidán spouštěcí kondenzátor, dokud se neprodleně neprodleně nerozběhne.

Kromě výše uvedeného typu kondenzátoru MBGO můžete použít typ MBGH, MBGP, KGB a podobně.

Obrátit zpět.

Někdy je nutné změnit směr otáčení motoru. Tato možnost je k dispozici také pro motory 380V používané v jednofázové síti. K tomu, ujistěte se, že konec kondenzátoru je připojen k samostatné vinutí, zůstaly neoddělitelné, a druhá by mohlo být přesunuto z jednoho svitku, který je spojen s „nula“ na druhé straně, kde - „fázi“.

Tato operace může být provedena dvojpolohovým spínačem, na jehož centrálním kontaktu je připojen výstup z kondenzátoru a na obou koncových vodičích z "fáze" a "nula".

Více podrobností vidíte na obrázku.

obrys

Důležité! K dispozici jsou třífázové elektromotory pro 220V. Mají každé vinutí konstruované pro 127V a při připojení k jednofázové síti ve schématu "trojúhelníku" - motor se jednoduše vypálí. Aby se tomu zabránilo, takový motor by měl být připojen k jednofázové síti pouze pomocí schématu "hvězda".

  • Jak vybrat elektrický krb

  • Solární panely pro dům

  • Typy solárních článků

  • Ohřev sádrokartonu Revert

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

40 − = 38

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map