Kočičí chatka venku z krabice

Kočičí chatka venku z krabice

Přítomnost kočky neustále ovlivňuje atmosféru domu. Povaha domácího mazlíčka může být odlišná - od impozantního a melancholického až po energický a expresivní. V každém případě váš život nebude stejný. Někdy místa, která si kočky vybraly pro svou rekreaci nebo aktivní hry, dávají majitelům problémy. A pak otázka urovnání jednotlivého domu je akutní. Může být zakoupen v hotové podobě nebo trávit trochu času a zajímavým designem s vlastními rukama.

Rozmanitost koček

Než začnete dělat dům pro kočku, bude užitečné seznámit se s existujícími modely. Tím, že vezmete užitečné triky, můžete je použít v návrhu, který budete dělat s vlastními rukama. Profilové obchody nabízejí širokou škálu koček, které mají různé tvary a velikosti a pro jejich výrobu byly použity různé materiály.

Nejoblíbenější mezi majiteli koček jsou následující modely:

 • Lůžka mají jiný tvar. Vhodné pro klidná zvířata, jejichž hlavním zájmem je pozorovat ostatní.
 • Malý dům ve tvaru stánku bude oslovovat kočku, která preferuje samotu. Je snadné vytvořit takový návrh s vlastními rukama.
 • Láska koček pro lepenkové krabice nepozná hranice. Bez ohledu na velikost se pokusí se usadit v jakémkoli kontejneru, ať už je to obal z mikrovlnné trouby nebo kompaktní krabice bot. Proto přemýšlíte o ruční výrobě domu, základna kartonové krabice bude ideálním řešením.
 • Houpací sítě, jejichž umístění závisí na dostupnosti volného místa. Při omezeném počtu metrů čtverečních může být pod křeslem zajištěno místo pro odpočinek kočky. V prostorných apartmánech je houpací síť zavěšena ze stropu a navíc je vybaven zajímavými schody.
 • Hrací komplexy také znamenají prostornou plochu. Patří sem chaty, schody, houpací sítě a písaři. Vše závisí na počtu koček, pro které jsou určeny, a na schopnostech majitele.
 • Vynikající interiér zdůrazní miniaturní kopii čalouněného nábytku ve formě pohovky nebo postele. Kočka odpočívá na kajutě a vždy se usmívá.

Ale dům, který koupil, není vždy vhodný pro zvířecí mazlíčka. A pak se uklidní částka ukáže, že je zbytečná. Je mnohem praktičtější vyčlenit kočku z krabice. Materiál, který byl již v bytě, nezpůsobuje její odmítnutí, takže nebudou vznikat problémy s přivyknout nové lepenky domu.

Designové nuance

Navzdory jednoduchosti rozhodnutí, než začnete zdobit dům z krabice vlastními silami, měli byste analyzovat povahu kočky. Co mám vzít v úvahu při navrhování:

 • Jelikož se raději věnuje volnému času - pozoruje ostatní, aktivně hraje nebo spí celý den.
 • Má špatný zvyk čistit nábytek.
 • Ať už kočka ráda loví, vyhledejte nepřátele.

Analýza povahy povahy zvířete vám umožní navrhnout dům, který nejlépe vyhovuje jeho potřebám. Struktura může obsahovat:

Pro ty, kteří rádi přemýšlejí o okolní situaci, je lepší vytvořit dvoupatrový dům se sporákem nahoře. To umožní kočce vždy vědět události.

Hardcore lovci a pečující matky budou potřebovat druhý krok, kterým mohou pozorovat potenciálního nepřítele.

Aktivní kočky ocení dům z krabice, doplněné o cvičení. Vytvořte vlastní sloupce sloupců překližky, které jsou vhodné pro skok, nebude to těžké.

Chcete-li zachovat estetický vzhled čalouněného nábytku, pomůže vám instalovat poškrábání. Z tohoto sloupce, které může vykonávat funkci kovu nebo PVC potrubí by měl zabalit juty lana a zabezpečit dům z vnější strany krabice. Důležitou podmínkou je pohodlný přístup ze všech stran konstrukce.

Rozměry domu z krabic musí odpovídat velikosti kočky. Pro středně velké host optimálně dělat design ve tvaru krychle se stranami 40 cm. Šířka vstupu je 15 až 20 cm. Menší nebo větší vzorky je třeba upravit rozměry House of the box. Hlavním předpokladem je, aby zvíře bylo na své straně volné. V každém případě byste měli pečlivě zvážit vstupní parametry. Je-li díra příliš velká, bude se kočka cítit nechráněná, hlavní je, že do ní bez problémů projde.

Tip! Póza na zadních nohou je jedním z nejoblíbenějších bengálských a siamských koček. Proto je pro ně lepší udělat nějaký druh wigwamu, jehož výška bude v rozmezí 60-70 cm.

Proces uspořádání konstrukce z krabice

Zvažte podrobně, jak udělat dům pro kočku ven z krabice. Problémy s výběrem základny by neměly nastat. Bude se hodit jakékoliv balení pod tiskárnou, mikrovlnnou troubou nebo jinými velkými domácími spotřebiči. K těmto účelům se hodí i předpoklad "Post of Russia", hlavním principem výběru je hustá lepenka. Zapojením dětí bude tento proces vzrušující aktivitou pro celou rodinu.

Výběr materiálů a nástrojů

Celá sada pro kočičí dům může být sbírána bez opuštění vašeho domova. Budete potřebovat:

 • Přímo z lepenkové krabice.
 • Měkký, ale hustý materiál pro čalounění, nejlepší volba - koberec.
 • Materiál s vodoodpudivými vlastnostmi pro vnitřní dekoraci domu.
 • Lepidlo, které nemá štiplavý zápach. V opačném případě může kočka ignorovat veškeré vaše úsilí, aby si dům s vlastními rukama uspořádala.
 • Ostrý nůž, pravítko a tužka.
 • Široká skotská páska.

Hlavní etapy formování domu

Rozmanitost návrhů chalup pro kočky není povinna přísně dodržovat výše uvedený algoritmus. Ale studie tohoto procesu pomůže určit hlavní etapy práce, která zahrnuje:

 • Rozložení vchodu může být dvě - hlavní a "černá". Po vykreslení obrysů tužkou opatrně vyříznou ostrým nožem.
 • Všechny spoje krabice jsou upevněny lepicí páskou, což zabrání deformaci domu pro kočku.
  Poznámka! Úplná povrchová úprava krabice s lepicí páskou prodlouží životnost konstrukce.
 • Materiál s vodoodpudivými vlastnostmi je řezán s ohledem na zvolené rozměry domu pro kočku.
 • Ozdoba je umístěna uvnitř konstrukce přes vchod a postupně se upevňuje na stěny pomocí lepidla. Lepidlo z termoelektrické pistole usnadní a urychlí celý proces tvorby kočky s vlastními rukama. Nezapomeňte zpracovat klouby kartonové krabice.

Na této práci na vnitřní uspořádání domu pro kočku lze považovat za kompletní.

Vnější dekorace

Estetický vzhled - důležitý aspekt designového designu. Existuje mnoho možností, jak vyřezat kočku z krabice. Způsob ostění koberec je velmi praktické, protože kromě funkce dekorace, může se stala oblíbeným místem pro ostření drápy vašeho domácího mazlíčka. Potřebné kroky:

 • Boční stěny a vršek mohou být ošetřeny jedním řezem podle velikosti krabice.
 • Přední stěna, kde je umístěn hlavní vchod, je vyříznut pevným kusem.
 • Ozdobné ozdobné lišty můžete opravit dvěma způsoby: aplikujte sešívačku nebo použijte stejný termoprášek. Praktičnost druhého způsobu je samozřejmostí, neboť poskytuje neviditelnost upevnění na dom z krabice. Použitím pokožky jako bodu poškrábání může kočka odtrhnout opěrku, což zase poškozuje obyvatele. Z tohoto důvodu se zastavíme na lepící verzi návrhu z krabice.
 • Po sušení, pokovování, koberec ve vstupní oblasti je šikmo, a pak střih, což ponechává rozpětí 1,5 cm ohýbat směrem dovnitř domu.
 • Buďte trpěliví, a během tří dnů a poskytovat kvalitní design boxu pro suché, po kterém si můžete dát v pohodlném polštáři nebo matraci a zvou k Housewarming kočky.

Originální nápady

Navrhovaný způsob, jak vytvořit dům pro kočku, není postulát sám. Existuje mnoho zajímavých nápadů, jak změnit kartonovou krabici na oblíbené místo pro přesměrování zvířete.

Přístup k domu s původním designem skříně umožňuje štítovou střechu. K tomu je horní část krabice vybavena dalšími detaily ve formě ramp a štítů. Pevná fixace střechy kočárku zajišťuje topení. A pokud pečlivě vystřihnete miniaturní okna, zvíře bude mít další příležitost sledovat životní prostředí.

Není nutné šit dům z lepenkové krabice. Pro dekorativní dekoraci vnějších povrchů můžete použít barvy, které nemají ostrý zápach, tapety nebo barevný papír.

Přítomnost volného prostoru umožňuje vytvořit sadu krabic, může být jedno nebo oboustranně, s větším počtem průchodů a otvorů pro výstup. Takový labyrint potěší kočku a zachrání majitele domu před zbytečnými poruchami, zejména pokud mají celou rodinu domácích mazlíčků.

Podívejte se, jak snadné je vybavit kočku pro kočku z několika krabiček na následujícím videu:

 • Kočičí chaty

 • Koupel z arbolitických bloků: recenze

 • Moderní kravín

 • Jak si vyrobit pískoviště sami

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

61 − 53 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map