Kuchyně kombinovaná s balkonem: možnosti interiéru

Kuchyně kombinovaná s balkonem: možnosti interiéru

Nedávno módní trend byl sjednocení kuchyně s balkonem. Tento variant přestavby je nejen originálním, ale i praktickým řešením. Kombinace těchto místností, kromě rozšiřování prostoru v kuchyni, učiní to funkčnější, lehčí a atraktivnější. Chcete-li získat skutečně působivý výsledek, musíte přistupovat k rekonstrukci se všemi odpovědnostmi.

Dokumentace přestavby

Než začnete pracovat na sjednocení kuchyně s balkonem, musíte shromáždit všechny potřebné dokumenty, které potvrzují legálnost sanace. K tomu je třeba připravit projektovou dokumentaci a schválit nový plán bydlení v řadě kontrolních orgánů:

 • Úřad technické inventury (BTI);
 • Státní kontrola požáru;
 • Hygienicko-epidemiologická služba (SES);
 • Meziresortní komise (MVK);
 • Federální registrační služba (FRS);
 • Licencovaná nezávislá architektonická kancelář.

V důsledku toho by měly mít ruce balíček dokumentů, včetně:

 • oprávnění ke sloučení obou zón získaných od výše uvedených organizací;
 • projekt obecné přestavby;
 • souhlas s přestavbou nájemníků domu;
 • závěrečný akt o reorganizaci.
Tip! Nemáte-li mít chuť a čas chodit na četné případy, připravit a podepsat dokumenty, můžete si najmout služby specializované firmy, která bude provádět tyto úkony za vás. Náklady na takovou službu však budou poměrně drahé.

Možnosti sjednocení

Existuje několik způsobů, jak kombinovat:

Demontáž okna a dveřní jednotky. V takovém případě je rozšíření kuchyně spíše estetické než praktické. Tato metoda konsolidace je velmi populární, neboť nevyžaduje velké výdaje a je pro ni snadné vydat povolení.

Demontáž nejen oken a dveří, ale také části stěny, která je pod oknem. V důsledku tohoto přepracování bude mít výstup na balkon formu oblouku.

Demolice všech příček rozdělujících kuchyň a balkon. Tato možnost je nejpraktičtější, ale zároveň i nejtěžší. Získání povolení pro tuto kombinaci je velmi obtížné.

Etapy práce na sjednocení kuchyně s balkonem

Bez ohledu na zvolený způsob přestavby budou práce na jeho realizaci obsahovat následující etapy:

 • příprava prostor;
 • výměna zasklení lodžií (v případě potřeby);
 • demontáž okenních a dveřních bloků;
 • demolice stěn a jiných příček;
 • izolace bývalého balkonu;
 • design výzdobu prostor.

Každou z těchto fází podrobněji analyzujeme.

Příprava prostor

Práce na sjednocení kuchyně s balkonem by měly začít s přípravou prostor. Aby se vyloučilo poškození nábytku, je třeba jej vynechat, pokud to není možné, například pokud je vestavěná kuchyň, pak jej zakryjte ochranným materiálem. Po vyčištění kuchyně a balkonu z nábytku vyhoďte všechny odpadky, zbytečné věci a další odpadky. Poslední fázi přípravy prostor pro fúzi je mokré čištění.

Výměna zasklení lodžií

Pokud jsou nainstalovány okna na balkoně, špatně udržuje teplý nebo opotřebované, je lepší nahradit je novým dvě komory, a případně s třemi komory, které mají zvýšenou tepelnou izolaci.

Demontáž oken a dveří

Po přípravě prostor a výměně izolačních skleněných jednotek začnou demontovat okna a dveře vedoucí k balkonu. Nejprve vyjměte dveře ze závěsů. Potom vyjměte okenní rám. Chcete-li to provést, můžete použít obyčejný držák.

Demolice zdi

Pokud stěna oddělující kuchyň od balkonu není nosičem a jeho demolice nepoškodí celou budovu, můžete ji zcela odstranit. Demolice probíhá pomocí kladiva. V případech, kdy demolice stěny není možná, může být použita jako součást interiéru, například pro vytvoření stolu nebo stojanu z okna.

Ohřev území bývalého balkonu

Po připojení kuchyně k balkonu může být ovlivněn teplotní režim v celém bytě. Aby se tomu zabránilo, je nutné provádět vysoce kvalitní izolaci stěn, podlahy a stropu v oblasti balkonu. Za tímto účelem je pěnová pěna dobrou volbou - moderní izolační materiál, který neabsorbuje vlhkost.

Také udržovat teplotní režim pomáhá instalovat teplé podlahy, elektrické nebo infračervené konvektory.

Před začátkem oteplování je zbytečné vodotěsnost izolovaných povrchů.

Dokončení přijaté místnosti

Po celé drsné práci se můžete přesunout do nejkreatívnějšího a nejzajímavějšího stupně asociace - interiéru interiéru. Balkon, připojený k kuchyni, může provádět různé funkce: od nejvíce praktického až po čistě estetický.

Balkon - pracovní plocha

Po kompletním demolici všech oddílů můžete na balkon umístit kuchyňský set nebo jeho část. Nabízíme jej podél okna s písmenem „P“ nebo „D“, závěsné skříňky pověsit na bočních stěnách. Další možností je umístit na balkon chladničku, pračku nebo jiné velké domácí spotřebiče. Pokud zůstane část přepážky, může být umístěna na desce používané během vaření.

Pozor! Uvádění na ploše balkonu kouření plynový sporák, takže pokud máte v úmyslu vytvořit pracovní prostor tady, budete muset použít plotýnku.

Po instalaci na obvodě balkonových skříní pro uložení kuchyňského příslušenství můžete výrazně ušetřit prostor v kuchyni.

Balkon - jídelní kout

Tato verze interiéru vypadá velmi stylově a zároveň útulně. Může to být luxusní stůl a židle s vysokými zády, nebo možná malý útulný kulatý skleněný stůl.

Vytvoření obědové zóny v provensálském stylu pomůže proutěný nebo masivní dřevěný nábytek, otevřené police ze dřeva a záclony z hrubé přírodní tkaniny.

Tato volba je ideální pro velkou rodinu. Umístění na balkónové ploše jídelního prostoru pomáhá zvýšit pracovní prostor v kuchyni. Pokud je plocha balkonu velmi malá, můžete si nainstalovat skládací stůl a skládací židle.

Chcete-li vizuálně identifikovat jídelní kout, můžete jej vyrobit v barevném provedení pro tón lehčí než barevná schéma kuchyně.

Balkon - bar

Pokud odstraníte část stěny, která byla pod oknem, je nemožné, můžete z ní vyčnívat.

Můžete také umístit bar na okenní parapetu samotného balkonu a vyzdobit celý balkon ve stylu mini-baru. Přidat k tomuto designu pomůže zábradlí, regály a stoličky.

Balkon - posezení

Je-li kuchyň velký a umožňuje umístit na něj, a pracovní a jídelní prostor, bývalý může sloužit jako balkon prostoru k relaxaci.

Pak můžete umístit konferenční stolek, TV, malou pohovku, roh nebo pár pohodlných křesel s polštáři.

Naplní atmosféru pohody květin, které je umístěné na stěnách, parapety nebo stěny společný balkon a kuchyň, zde si můžete nastavit akvárium.

Stěny rekreační oblasti mohou být zdobeny tapetami a různými dekorativními prvky.

Zde můžete relaxovat po náročném dni práce.

Balkon - zimní zahrada

Původním řešením bude vytvoření zimní zahrady na přiloženém území. V této zahradě budou velké rostliny v masivních hliněných hrncích vypadat skvěle. A pro relaxaci můžete poskytnout proutěný nábytek s konferenčním stolem z matného skla. Taková atmosféra pomůže obnovit sílu po únavném vaření. Kromě toho k růstu v zimní zahradě můžete nejen dekorativní květiny, ale i zeleniny a zeleniny. Zvláště vhodná zimní zahrada bude na balkoně s panoramatickým zasklením.

Úspěšná varianta kombinace kuchyně s lodžií je uvedena na následujícím videu:

Designové řešení pro kuchyň kombinované s balkonem

Kombinací kuchyně s balkonem objevíte příležitost realizovat mnoho zajímavých návrhových nápadů. Poté, co jste se rozhodli, jaká funkce bude fungovat v kuchyni bývalého balkonu, můžete pokračovat v návrhu místnosti.

Styl kuchyně může být absolutně cokoli od vždy aktuálního klasicismu po současný trendový minimalismus. Hlavní věc je, že celé území areálu je zdobeno podobnými dokončovacími materiály a v jediné barevné schémě.

Pokud se po demolice stěn byly kapky úrovní podlahy, může být použit jako pódium, která odděluje prostor do funkčních oblastí.

Z pozůstatků stěn, které oddělují kuchyň a balkon, můžete vytvořit krásně zdobený oblouk nebo sloupy.

Při zdobení oken můžete použít rolety, římské nebo panelové závěsy, tyly a další materiály, kombinované s celkovým stylem kuchyně.

Chcete-li vizuálně zvýšit prostor, je lepší opustit mohutné interiérové ​​předměty, vyměnit uzavřené skříně s otevřenými policemi, používat nábytek a zařízení s lesklou povrchovou úpravou.

Originální osvětlení se také může stát důležitou součástí návrhu interiéru.

Samozřejmě, že se rozhodl spojit kuchyň s balkonem, budete čelit mnoha výzvám: dokumentace přestavby, demontáž oddíly, komunikace shrnující, design, atd Ale na druhou stranu, v důsledku vykonané práce budete mít možnost realizovat všechny své nápady a .. Získejte perfektní kuchyni, která splňuje všechny vaše potřeby.

 • Styl minimalismu v interiéru kuchyně

 • Design kuchyně ve stylu Provence

 • Jak zdobit okno v kuchyni

 • Které je lepší vybrat fasádu pro kuchyň

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

33 + = 37

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map