Malinový křemenec pro koupel

Malinový křemenec pro koupel

Ohřívací pec hraje důležitou roli v tom, jak příjemné bude strávit čas v sauně. Zachovává teplo a přenáší ho do vzduchu, na něj se nalévá voda, aby se vytvořila pára. U sporáku se používají různé minerály, které mají rozdílnou tepelnou kapacitu a tepelnou vodivost, což ovlivňuje kvalitu páry. Jeden z nejznámějších lázeňských kamenů je malinový křemenec.

Vlastnosti kamene pro koupání

U kamny ve vaně nemůžete vzít první kámen, který přichází. Mělo by mít několik vlastností:

 • být homogenní,
 • mají dobrou tepelnou kapacitu,
 • při vytápění nevyzařujte škodlivé látky,
 • být silný,
 • málo absorbovat vodu.

Nejlepší je koupit předem zabalené kameny pro saunu. Pokud se pokusíte zachránit sbírkou oblázků na pláži nebo někde jinde, následky mohou být nepříjemné. Nevíte-li rock, nemůžete si představit, jak se bude chovat při zahřátí. Nevhodný minerál se může rozštěpit, lidé se mohou zranit z fragmentů, navíc některé kameny vyzařují při zahřátí toxické látky.

Je důležité a správné vytvořit ohřívač. Kameny by měly mít vhodnou velikost. Pro elektrickou pec je lepší vzít médium a pro dřevo - směs velkých a středních. Kusy by měly mít kulatý tvar, nejlépe s nepravidelností, aby se voda postupně odpařovala.

V tomto případě jsou pro vanu nejvhodnější vulkanické horniny, které odolávají vysokým teplotám.

Nevhodné sedimentární horniny: byly vytvořeny v důsledku sedimentace částic, často ve vodě, tak volné, absorbovat velké množství vlhkosti, nestabilní teploty. V koupelně tyto vlastnosti nebudou fungovat.

Malinový křemenec - co to je

Malinový křemenec je metamorfní kámen. To znamená, že byla vytvořena ze zmrzlé magmaty, ale pak změnila své vlastnosti v důsledku vlivů teploty a tlaku. Tento minerál vznikl jako výsledek rekrystalizace pískovců a sestává hlavně z křemene. Crimson křemenec těží v Prionezhsky regionu Karélie, na západním břehu jezera Oněžského v obci Shoksha. Proto se malinový křemenec nazývá Shokshin. Patří k polodrahokamů skály asi 1, je ve stejné skupině jako malachit, jaspis, nefrit. Pro krásný vzhled a pevnost se nazývá "královský".

Křemenec je velmi tvrdý, těžko se zpracovatelný, ale po leštění jsou výrobky vyrobené z něj velmi krásné. Kvůli své tvrdosti to není řezané, ale rozštěpené. Kvarcit má jemně zrnitou strukturu, takže při rozštěpení nedochází k ostrým řezným hranám.

Purpurový křemenec - kámen, který je 70 až 98% se skládá z křemene, protože se skládá z slída, mastek, živec. Zrna křemene v křemenci mají přibližně stejnou velikost, takže při zahřátí se rovnoměrně rozšiřují. Vzhledem k tomu, že tento křemenec je odolný vůči vícenásobnému vytápění a chlazení, nevyzařuje škodlivé látky, má nízkou absorpci vody. Dokáže odolat teplotám až + 1770 ° C.

Křemenec je také odolný vůči chemickému napadení, díky čemuž se používá jako kyselinovzdorná hornina. Má vysokou tepelnou kapacitu 0,98 kJ / kg * C, drží teplo po dlouhou dobu. Radioaktivita křemence je nízká, odpovídá 1. třídě stavebních materiálů, to znamená, že může být použita bez omezení (jako písek, cement, cihla). Malinový křemenec má ušlechtilou fialovou barvu.

Používá se

 • v lázních,
 • pro obklady,
 • jako ornamentální.

Použijte ve vaně

Vzhledem k vysoké tepelné kapacitě si křemičitany uchovávají teplo po dlouhou dobu. Pára je snadná. Předpokládá se, že křemenec má léčivé vlastnosti. Ve vaně s takovýmto ohřívačem se doporučuje pára, pokud by to ubližovalo spodní části zad, a také při nemocech dýchacích cest. Navíc díky zajímavé purpurové barvě se malinový křemenec stává originálním designem pro koupel.

Křemenec však má jednu vlastnost - netoleruje účinek otevřeného ohně. Proto se v troubě provádí směsná záplata. Používá se také proto, že zásyp z jednoho křemene není nákladné potěšení: 20 kg stojí asi 500 r, potřebuje asi 80 kg v peci.

Při plnění uzavřeného na dně (v síti) je umístěn větší kámen a levná, a top - menší a dražší, jako křemenec, nefrit, nefritidy. Můžete dát například velkou říční kamenitou oblohu.

Při otevřeném ohřívači je ohřívač vystaven menšímu ohni, kvůli takovému plnění je vhodný křemenec.

Různé kameny mají svůj život ve vaně. U karmínového křemene je průměrem 4,5 roků. Aby bylo zajištěno, že bude trvat déle, nezahřívejte ho a nevystavujte ho otevřeným plamenům.

Je třeba si uvědomit, že při provozu saunové trouby se kameny nevyhnutelně rozštěpí a rozpadají, aby vytvořily prach, který upadne póry a mezery. V důsledku toho se kvalita páry zhoršuje, takže kamna musí být pravidelně vyčištěna a vyloučeny roztříštěné vzorky. Obvykle se provádí jednou za rok nebo když máte pocit, že pára se stala tvrdší a horší.

Jak vybrat dobrý kámen

Nejlépe je nejlépe připravit předem připravený křemenec. Drcené kameny pro koupel mohou mít vady způsobené výrobním procesem. Proto před naplněním ohřívače je nutné materiál opatrně vyřešit, odstranit všechny vzorky prasklinami a žilkami, jinak se mohou rozštěpit. Při klepání na kladivo na kámen by měl být zvukový zvuk, pokud je hluchý, pak má kousek trhlinku a je nutné ho odmítnout.

Když se kamna používají poprvé, může se objevit cizí pach. Abyste tomu zabránili, je třeba kameny před opláchnutím dobře opláchnout.

Pravidla stylingu

Pro páru bylo snadné, je důležité nejen vybrat to správné minerály pro topení, ale i správně skládat.

 • Doporučená hmotnost a objem kamene pro konkrétní model pece je obvykle uveden v pokynech pro něj.
 • Nedávejte příliš mnoho kamení do trouby.
 • Nehromažďujte kameny příliš těsně, jinak se vzduch mezi nimi neotáčí.
 • Velké kameny jsou položeny, menší jsou nahoru. To zlepšuje přenos tepla.
 • Pokud se používají různé plemena, jsou blíže k ohni umístěny druhy s vyšší tepelnou vodivostí, avšak s menším tepelným výkonem. Dále z ohně - naopak. Údaje o různých typech hornin naleznete v tabulce.
 • Doporučuje se výměna topení každých pět let.
 • Pokud nejsou kameny kulaté, ale prodloužené, doporučuje se, aby nebyly ploché, ale aby byly na zadku. Takže tam bude více mezer a vzduch bude lépe cirkulovat kolem ohřívače.
 • V peci s otevřeným sporákem nepoužívejte příliš mnoho kamenů. Optimální úroveň je až po stranách pece.
 • Nedoporučuje se, aby byly kameny nasazeny zpět do stěny pece, v důsledku čehož by mohlo dojít k poškození v důsledku tepelné roztažnosti. Je třeba ponechat malou mezeru.

Křemenec splňuje všechny požadavky na dobrý kamenný kámen. Kromě toho má tento minerál krásné barvy a léčivé vlastnosti. Ale, že se projevují všechny jeho vlastnosti, musíte koupit kvalitní materiál a správně uspořádat topení.

 • Příprava uhlí na grilování

 • Jak otevřít vnitřní dveře bez klíče

 • Pěstování žampionů v suterénu

 • Držte se sklepa

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

36 + = 46

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map