Ohřátí podkroví

Ohřátí podkroví

Můžete použít volnou plochu v podkroví různými způsoby. Čas, kdy toto místo sloužilo jako sklad pro uložení nepotřebných předmětů, se stává věcí minulosti. Stále více majitelů soukromých domů dává přednost vybavení útulnému podkroví pod střechou a vybaví zde další obytný prostor. Chcete-li ji přeložit do reality, musíte střechu izolovat. Jaký materiál je optimální pro tyto účely a jaký proces izolace podkroví sestává, je podrobně popsán.

Charakteristika polyuretanové pěny

Pro kvalitní oteplování podkroví je třeba studovat vlastnosti použitého materiálu. Z hlediska ochrany životního prostředí zaujímá polyuretanová pěna vedoucí pozici mezi ostatními tepelnými izolátory. V průběhu dalšího provozu nemá škodlivý vliv na tělo lidí v místnosti. Významnou výhodou PPC při výběru izolačního materiálu pro izolaci podkroví je vysoký stupeň adheze. Dokonale přilne k jakémukoliv materiálu, ať už je to železobeton, dřevo nebo kov. Výjimkou jsou polyethylenové a fluoroplastické povrchy, ale je téměř nemožné najít takové podkroví při uspořádání podkroví.

Polyuretanová pěna se používá k izolaci podkroví v kapalném stavu. Po kontaktu s ošetřovaným povrchem mrzne několik minut. V důsledku procesu postřiku se struktura polyuretanové pěny získává porézní, takže izolační materiál nasycený vzduchem udržuje dokonale teplo. Celulární pěnová struktura polyuretanové pěny určuje své charakteristické vlastnosti:

 • odolnost vůči vodě;
 • zabraňuje pronikání výparů;
 • vysoký stupeň zvukové izolace;
 • nízká úroveň hořlavosti (materiál je rozdělen na 3 skupiny: samozhášivý, obtížně hořitelný a těžko hořlavý).

Tepelněizolační polyuretanová pěna je odolná proti účinkům houby a plísní a rovněž nevykazuje aktivitu při kontaktu s agresivními chemikáliemi. Nepodléhá vlivu kyseliny, zásad, rozpouštědel, benzinu a olejů, nezpůsobuje koroze kovu. Rozsah teplotních výkyvů, při kterých materiál zachovává své charakteristické vlastnosti, se pohybuje od -150oС až +150oC.

Pozor! Když je půda izolována polyuretanovou pěnou, není třeba dodatečně aplikovat paru a hydroizolaci.

Vlastnosti PPU

Rozhodnutí o uspořádání podkrovní izolace s PPU poskytuje řadu výhod:

 • Kvalitní adheze s jakýmkoliv povrchem.
 • Tloušťka vrstvy izolace se mění v závislosti na vlivu souvisejících faktorů.
 • Minimální tepelné ztráty zajišťují snížení nákladů na vytápění.
 • Polyuretanová pěna, používaná jako izolace v podkroví, přispívá k posílení tuhosti střechy.
 • Ztráta místa při použití PUF je minimalizována, protože vrstva má minimální tloušťku, což je nedosažitelné při výběru jiných izolátorů.
 • Aplikace polyuretanové pěny je možná na jakýchkoli těžko dostupných místech, včetně úseků mezi nosníky a krokve střešní konstrukce.
 • Zvuková izolace podkroví, kde je izolace vyrobena polyuretanovou pěnou, je na vysoké úrovni.
 • Polyuretanová pěna nepodléhá deformaci, tj. po podkroví podkroví se nerozpadá, nezvětšuje se, smrštění je zcela chybějící.
 • Výrobci zaručují minimální dobu provozu za čtvrt století.
 • Způsob rozprašování přispívá k ekonomické spotřebě materiálu a tím snižuje náklady na podkroví.
 • V průběhu provozu tepelný izolátor PPU nevyzařuje toxické výpary nebo prostě nepříjemný zápach.

Důležité! Tekutá polyuretanová pěna zajišťuje tvorbu monolitického bezesperného povlaku pro tepelnou izolaci podkroví díky kvalitní plnění všech trhlin a dutin ošetřeného povrchu.

Vícenásobné výhody polyuretanové pěny jsou doprovázeny určitými nevýhodami. Klíčem je vysoký technologický proces. Izolace podkroví pomocí polyuretanové pěny nelze provést bez použití speciálního vybavení. Nedodržení předpisů při míchání součástí nebo postřiku může ovlivnit kvalitu tepelně izolačního povlaku. Také je třeba věnovat pozornost vlastnostem PPU, které má doutnout pod vlivem ohně.

Technologie tepelné izolace

Předtím, než přistoupíte přímo k teplu v podkroví, je třeba připravit přípravné postupy.

Příprava prostor

Vyhněte se zhoršení majetku během tepla podkroví pomůže následujícím krokům:

 • Všechny věci a nábytek by měly být přesunuty na bezpečnější místo. Proces izolace podkroví musí probíhat v prázdné místnosti.
 • Okenní sklo může být také poškozeno kapalinou z pěnové pěny, takže jsou uzavřeny hadříkem nebo potaženy filmem.
 • Podobné akce se dělají s dveřmi, protože je velmi obtížné odstranit polyuretanovou pěnu z povrchu nějakého předmětu.

Důležitou etapou je čištění stěn a stropů ze starého povlaku. Pokud je dokončovací materiál ve formě regálů nebo dřevotřískové desky v dobrém stavu, nemůže být odstraněn. Pro zvýšení adheze polyuretanové pěny k povrchu byste se měli zbavit všech nečistot, nečistot a prachu.

Tip! Doporučuje se, aby byla půda izolována před zahájením práce na vnitřním krytu domu. Tím se sníží úroveň prašnosti v místnosti.

Potřebné nástroje a materiály

Pokud je plánováno provedení izolace v podkroví, je třeba dbát na dostupnost všech součástí, mezi nimi:

 • dvě nádoby na tekutou polyuretanovou pěnu a vodu;
 • stříkací pistole;
 • Nohavice, včetně bot a rukavic;
 • ochranné prostředky ve formě masky nebo respirátoru;
 • hadřík a špachtle pro čištění vnitřních povrchů podkroví;
 • kartáč a barvu na pokrytí polyuretanové pěny.

Předtím je nutné důkladně prozkoumat informace o hlavních činnostech pro všechny fáze procesu izolace podkroví. Vzhledem ke složitosti technologického procesu je práce na izolaci s polyuretanovou pěnou nejlépe svěřena odborníkům. Použití specializovaného vybavení zaručuje kvalitativní výsledek, který nelze při samostatné práci uplatnit.

Postup při aplikaci polyuretanové pěny

Přitažlivost procesu postřiku pánů z polyuretanové pěny nebude drahá. Nicméně, dostupnost vylepšených zařízení značně urychlí celý proces podkroví. Prvním důležitým bodem je stanovení požadované tloušťky vrstvy. Tepelné výpočty zohledňují okolní teplotu a tloušťku stěn, z jakého materiálu jsou vyrobeny a jaké vlastnosti mají.

Pozor! Při určování tloušťky je důležité, aby na hraně paropriepustného základního materiálu stěny a vrstvy polyuretanové pěny nebyl rosný bod. Rosný bod musí být nezbytně mimo hranice propustné pro vodní vrstvu.

Průměrná tloušťka vrstvy pro izolaci podkroví je 10-15 cm. Je žádoucí vyrobit jednu vrstvu polyuretanové pěny. Pokud je to nutné, vytvořte silnější vrstvu, postřik se provádí v několika fázích.

Důležitou podmínkou je kvalitativně připravený povrch, musí být čistý a suchý. Teplotní pozadí v podkrovní místnosti během izolace by mělo být od 10 do 15oC. Dalším bodem, který si zaslouží pozornost, je úroveň vlhkosti. Překročení přípustných parametrů způsobí vznik bublinek nebo otevřených pórů polyuretanové pěny, někdy dochází k odlupování materiálu.

Technologie tepelné izolace v podkroví PPU má určité podobnosti s postupem pro nanášení laku z pistole:

 • pohyby zbraně jsou vedeny zdola nahoru;
 • dodržujte jednotné použití: vrstva polyuretanové pěny by neměla mít výčnělky a prohlubně;
 • aby se zabránilo škodlivým účinkům ultrafialového záření, doporučuje se PPU ošetřit lakem na konci procesu tepelné izolace.

Nuance procesu

Opatření na izolaci podkroví probíhají s povinným dodržováním preventivních opatření. Pracovník musí provést proceduru postřikování v kombinézách, což maximálně chrání tělo před chemickým útokem. Při absenci specializovaného obleku použijte jakýkoli ochranný oděv s podobnými vlastnostmi, doplňte jej o boty, rukavice, ochranné brýle a respirátor.

Při spárování dvou součástí polyuretanové pěny před zahájením práce je nutné dosáhnout přesného poměru 1: 1. Druhým důležitým bodem je pečlivé míchání. Zvýšení objemu libovolné složky nebo nehomogenní hmoty povede ke změně kvalitativních vlastností izolační vrstvy.

V závislosti na účelu podkroví se izolace provádí dvěma způsoby. S dalším provozem obytné budovy se v podkroví vyrábí izolace s polyuretanovou pěnou, strop je výhradně vystaven zpracování. Polyuretanová pěna se stříká mezi dřevěnými lagaty. V jiných případech se vrstva izolace stříká na povrch podlahy. Současně je třeba se starat o organizaci ventilačního systému.

 • Tepelná izolace podlahy

 • Střešní izolace s polyuretanovou pěnou

 • Instalace krokví na střeše domu

 • Výstavba zavěšených krokví

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

99 − 98 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map