Penoplex "Osnova": technické specifikace

Penoplex “Osnova”: technické specifikace

Penoplex "Basis" vzniká v procesu vytlačování roztavené roztavené hmoty pomocí speciálních trysek. Díky tomuto způsobu má materiál několik vzdušných buněk. Standardní šířka pěnových plechů je 600 mm. Délka je 1200 mm. Tloušťka těchto výrobků může být odlišná (od 20 do 150 mm). Délka listů Penoklep "Osnova" je 1200 mm. Při nákupu materiálu je nutné zkontrolovat dostupnost certifikátu shody.

Výhody a nevýhody materiálu

Následující vlastnosti lze připsat výhodám izolační pěny "Base":

 1. Dobré tepelně izolační vlastnosti. Materiál umožňuje ohřát budovy i v oblastech s drsným klimatem.
 2. Nízký stupeň propustnosti páry.
 3. Materiál neabsorbuje vlhkost. To je důvod, proč je penoplex často používán pro oteplování koupele a sauny.
 4. Vysoká pevnost. Popisovaná izolace může odolat těžkým nákladům, a proto může být používána po dlouhou dobu bez výskytu závad. Život tohoto materiálu je asi 50 let. Po celou dobu životnosti materiálu zachovává jeho tvar a vlastnosti.
 5. Ekologická kompatibilita. Materiál se nerozkládá do složek, které poškozují lidské tělo.
 6. Na materiálu neobjevuje se forma i když jsou provozovány s vysokou vlhkostí.
 7. Jednoduchost instalace ohřívače. Během ohřevu stavebního materiálu lze řezat nožem.
 8. Možnost provedení izolačních prací kdykoliv v roce.
 9. Nízká hmotnost. Díky této izolaci nevytváří další zátěž na základ. To je zvláště důležité v případě, kdy během výstavby nedojde k izolaci budovy.

Prakticky žádné nedostatky popsaného materiálu. Při vyhoření penopolixu se vytváří velké množství kouře, ale to nemůže být považováno za vážnou nevýhodu, protože v případě požáru bude struktura trpět poměrně silně bez ohledu na použitou izolaci.

Tepelná izolace dřevěné podlahy se zpožděním

Pokud jste jako podlahový ohřívač zvolili komfortní pěnu, měli byste úplně vyměnit poškozené dřevěné díly. Pokud se dříví začnou zhoršovat, musí být nové produkty kladeny a impregnovány sloučeninami, které jsou určeny k jejich ochraně před vlhkostí a mikroorganismy.

Při zjišťování prasklin a defektů dřeva je nutno použít speciální tmel. Poté musí být všechny dřevěné plochy opatřeny základním nátěrem. Začněte instalovat až po úplném vyschnutí všech dřevěných prvků. Řezné izolační listy se musí vyskytovat v závislosti na vzdálenosti mezi lamelami.

Klouby komfortních plechů penoplex by měly být co nejpevnější. Po stohování je třeba je upevnit pomocí skotské pásky. Po provedení podobné práce je izolační materiál umístěn na pěnové pěně. Poté se položí překližka nebo desky, na které bude upevněna podlahová krytina.

Stohování pěny na zem

Při výstavbě domu na hromadě nebo pásku "Base" se často vybírá způsob vytváření podlahy, což znamená umístění ohřívače na zem. Před provedením práce je třeba pečlivě vyrovnat půdu a zhutnit ji. Poté je třeba je naplnit štěrkem a štěrkem. Tento materiál by měl být také zarovnán. V dalším kroku se nalije písek, na kterém bude ohřívač položen.

Penoplex komfort by měl být zahájen z rohu. Každá deska izolace musí být pevně přitlačena ke zbytku. K ochraně ohřívače před vlhkostí je nutné upevnit vodotěsný materiál shora. Okraje hydroizolační fólie by měly být přibližně 15 cm nad stěnou. Po provedení podobných prací vzniká betonový potěr.

Izolace stěn zevnitř

Penoplex je poměrně populární materiál používaný pro izolaci, protože má lepší vlastnosti než pěnový polystyren, který se běžně používá k tomuto účelu. Pokud se práce provádí vlastními silami, musíte se co nejvíce naučit o všech fázách oteplení. Zvláštní pozornost je třeba věnovat vodotěsnosti stěn. Ohřev probíhá v několika fázích:

 1. Příprava povrchu. V této fázi je nutné opatrně vyrovnat povrch a odstranit závady. Pokud jsou na stěně obložené materiály, je třeba je nejprve odstranit. Teprve potom můžete pokračovat v vyrovnávání. Zuby na stěnách musí být omítnuty.
 2. Aplikace primeru. To je nezbytné pro zlepšení přilnavosti povrchu pěnou.
 3. Vytváření vodotěsné vrstvy. Vzhledem k tomu, že pěna je odolná proti vodě, může být tento krok vynechán.
 4. Zabezpečení penoplexu. Instalace může být provedena pomocí hmoždinek, ale je vhodnější použít lepidlo. Montáž byla spolehlivější, stojí za použití obou hmoždinek a lepidel. Naneste je na stěny i na izolaci.
 5. Po upevnění penokleksa pohodlí na zeď, musíte zkontrolovat všechny klouby, protože vzhled dokonce malá mezera může způsobit studený most. Pokud jsou tato místa nalezena, musí být naplněna těsnicí hmotou. V této fázi je důležité zkontrolovat izolaci izolace na okna a dveře, protože tato místa jsou problematičtější.
 6. Upevnění protiproudové fólie. Navzdory skutečnosti, že izolace je vodotěsný materiál, je potřeba fólie zabránit vnikání vlhkosti do spár mezi vrstvami tohoto materiálu.
 7. Dokončovací práce. Nejčastěji se na pletence upevňuje výztužná síť, po které se vyrovnává vrstva adhezivního prostředku. Poté je stěna připravena k instalaci obkladového materiálu.
 8. Pro zjednodušení procesu dokončení stěn, mnoho majitelů domů opravit sádrokarton, který slouží jako základ pro dokončovací materiály.

Před tím, než upevníte síť na ohřívač, je vhodné zkontrolovat všechny desky tak, aby mezi nimi nebyla mezera, která se může stát mostem.

Rozdíl mezi pěnovými bloky "Base" a "Comfort"

Chcete-li přesně vědět, jaký druh materiálu je třeba v konkrétním případě, měli byste se dozvědět více o vlastnostech popsaného izolačního materiálu. V roce 2015 začala závod Penoplex vyrábět nové stupně izolace, včetně "Osnova", "Comfort" a dalších. Tepelná vodivost, absorpce vlhkosti a paropropustnost těchto produktů jsou téměř totožné. Odlišují se ve své pevnosti v tlaku. Izolátor značky "Osnova" je schopen odolat vysokému zatížení a vyznačuje se zvýšenou tuhostí.

Komfort Penoplex je určen pro maloobchodní prodej a "Osnova" je určen pro profesionální stavby. Tento druh materiálu je univerzální a může být použit pro izolaci různých konstrukcí.

Výpočet tloušťky izolace

Chcete-li vytvořit komfortní podmínky v domě, je nutné co nejšetrněji zvolit materiál pro oteplování. Jednou z nejdůležitějších vlastností je tloušťka listů materiálu. Výběr určité tloušťky závisí na tepelné vodivosti materiálů, z nichž byl dům vytvořen, a také na průměrné teplotě vzduchu v zimě. Pokud je budova, která je umístěna v jižní oblasti, izolovaná, jsou často zakoupeny listy o tloušťce 30 mm. V oblastech s mírným kontinentálním podnebím se zpravidla volí pěnová pěna o tloušťce 50 mm. Pokud je dům vybudován v oblasti s ostře kontinentálním podnebím, stojí za to koupit listy o tloušťce 100 mm.

Pokud znáte takové parametry, jako je tepelná vodivost stěn a teplota vzduchu, můžete snadno najít ohřívač. Během výběru je důležité zjistit doporučení výrobce. Kromě toho je při nákupu důležité věnovat pozornost dostupnosti certifikátu o splnění požadavků na produkt. Jeho nepřítomnost může naznačovat, že materiál je falešný.

 • Písek pro stavební práce

 • Ohřívač Penoplex

 • Ohřev fasády s penokleksom

 • Co je lepší než technoplex nebo penoplex

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

28 − = 27

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map