Pískový filtr pro bazén "Bestway"

Pískový filtr pro bazén “Bestway”

Při instalaci bazénu v předměstské oblasti mnoho lidí podceňuje důležitost péče o ně. Pokud nečistíte nečistoty v čase, za několik dní nemusí být vhodné ke koupání. Proto je při akvizici bazénu důležité vybrat správný filtr. Často se používají pískové filtry, které jsou dostatečně účinné k čištění dokonce i velké konstrukce.

Proč jsou potřebné pískové filtry

Použití pískového filtru pro bazén "Bestway" je neustálé čištění vody. Dokonce i když se na chvíli nepoužívá, do vody se dostávají mikroorganismy, špína a déšť, což přispívá k jejich kontaminaci. Část vody může být chráněna stanem, ale není překážkou pro mikroorganismy. V tomto případě se zřídkakdy pokaždé po použití kontejneru pokrývá.

Pokud není voda v bazénu pravidelně čištěna, stává se nevhodná pro koupání. Přístroj je schopen rychle a efektivně vyčistit vodu. Nejčastěji jsou zakoupeny produkty "Bestway".

Typy pískových filtrů

Společnost "Bestway" se zabývá výrobou několika modelů čistíren pískových vod. Nejčastěji je zakoupen model 58271. Do tohoto čerpadla je nanesen křemenný písek, který napomáhá efektivnímu čištění vody. Během provozu popsaného zařízení voda vstupuje do hadice a opouští bazén, který již byl vyčištěn. Popsané modely filtrů "Bestway" se vyznačují hospodárností a vysokou produktivitou.

Výkon popsaného modelu se rovná dvěma krychlům za hodinu. Hmotnost tohoto zařízení je 8,7 kg. Toto zařízení dezinfikuje vodu a zabraňuje růstu řas v bazénu. Také model má časovač.

Také je třeba věnovat pozornost modelu 58257. Toto filtrační čerpadlo je určeno pro bazény malých rozměrů. Obsahuje také křemenný písek, který přispívá k filtraci vody. Pracuje v několika režimech a může vyplachovat vodu v různých směrech. Přístroj je také používán jako čerpadlo během vypouštění vody.

Tyto modely jsou nejčastější a v případě potřeby snadno nalezené v obchodech.

Jak používat

Aby zařízení mohla fungovat efektivně, je nutné si prostudovat návod k použití. Volba určitého zařízení by měla být provedena ve fázi výstavby bazénu nebo jeho instalace, pokud je zakoupena plastová nebo rámová konstrukce.

Po zakoupení čerpadla je nutné jej sestavit tak, jak je uvedeno v přiložených pokynech. Je důležité dodržovat všechna doporučení, protože chyba způsobí nesprávné fungování zařízení nebo jeho selhání. Pokud dojde k poruše, může vám být odmítnut záruční servis, pokud jste nekonal podle pokynů.

Po montáži je nutné čerpadlo připojit k bazénu pomocí hadic. Obvykle se nacházejí uvnitř bubnu produktu. Pak musíte zvolit konkrétní režim zařízení a nastavit časovač.

Během montáže si přečtěte upozornění, která jsou uvedena v příručce. To pomůže zamezit zranění. Instalujte tuto jednotku tak, abyste měli přístup k hadicím a regulačnímu ventilu.

Výhody filtrů "Bestway"

Mnozí kupující těchto zařízení si uvědomují, že mají následující výhody:

 1. Snadné použití. Instalace a používání popsaných produktů nemusí mít zkušenosti s těmito zařízeními. Stačí přečíst jednoduché pokyny dodané se zařízením.
 2. Spolehlivost filtru. Zařízení na čištění bazénu mohou sloužit po dlouhou dobu a nevyžadují opravu.
 3. Přijatelné náklady. Téměř každý majitel středně velkého bazénu si může koupit od zadané firmy filtrační čerpadlo.

Filtrační čerpadla pro bazén "Bestway" umožňují udržet čistotu vody, což pomůže zachovat zdraví všech členů rodiny.

Jak jsou filtry propláchnuty

Čím častěji se používá filtr, tím vyšší je tlak potřebný k čerpání vody zařízením. Je-li to nutné, musí se filtr umýt mimo plán uvedený v návodu k obsluze.

Ve filtru se během používání hromadí nečistoty, což se stává překážkou pro průchod vody. Pokud se čištění neprovede včas, čerpadlo může vydržet nárůst tlaku a selhat. Za tím účelem začíná voda v opačném směru, což usnadňuje odstraňování nečistot do kanalizace.

Frekvence mytí zařízení závisí na několika faktorech:

 1. Vlastnosti prostředí. Příkladem je množství listů, trávy a prachu, které spadají do bazénu.
 2. Aplikace chemikálií.
 3. Počet plovoucích částic.

Zpětné promývání by mělo být prováděno nejméně jednou týdně. Chcete-li to provést, musíte nejdříve zvážit filtr a najít ventil, který může být umístěn v několika polohách:

 1. Filtrace. Když je filtr v tomto režimu aktivní, voda je vyčištěna a ohřívána.
 2. Vyprázdnění. Zapnutím tohoto režimu můžete bazén vypustit.
 3. Zavřeno. Režim se aktivuje, když je zařízení servisováno.
 4. Mytí. Když je tento režim zapnutý, voda z bazénu prochází filtrem a vstupuje do kanalizace. Tento režim je zapnutý pro čištění zařízení.
 5. Oběh. Tento režim je nutný při ohřevu vody. Podporuje cirkulaci vody bez průchodu filtrem.
 6. Těsnění. Tento režim je vyžadován k dokončení oplachování filtru. Během provozu zařízení je písek zhutněn vodou, který pak přejde do kanalizace.

Během práce s přístrojem nezapomeňte, že než zapnete určitý režim, musíte filtr vypnout. To lze provést speciální pákou, u které je značka "I".

Pro praní je postačující provést několik akcí:

 • vypněte zařízení;
 • zapnout zpětné proplachování;
 • povolit filtr;
 • dokončení mytí v okamžiku, kdy je čepice transparentní.

Obvykle tento proces trvá ne více než 3 minuty. Včasné čištění zařízení může zabránit výskytu poruch.

 • Bazény odolné proti mrazu pro chatové osady

 • Bazény Intex

 • Mangaly pro chaty se střechou

 • Kompozitní bazén

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

1 + 6 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map