Plastová terasa

Plastová terasa

Pokud potřebujete silný, hustý a odolný materiál k pokrytí prostoru pod otevřenou oblohou, pak je třeba věnovat pozornost plastové terasové desce, která je vyrobena z vysoce kvalitního PVC. Plastová podlahová deska pro podlahu v jeho designu má airbagy. Tyto komory jsou dále zesíleny vyztužením. Díky této technologii je povrch podlahy schopen vydržet těžké zatížení až 2000 kg na 1 m2. Základem pro výrobu je PVC, který je kombinován s dřevem a je také znám jako dřevo-polymerový kompozit. Typicky se mouka používá pro dřevo odolné proti vlhkosti a masivním dřevinům, jako je cedr, smrad a jiné exotické odrůdy stromů. Mezi sebou se speciální technologie PVC a dřevěná moučka smíchají v poměru 60% / 40%. V důsledku toho vzniká trvanlivý dřevo-plast, který byl již uznán na moderním trhu.

Technické specifikace

Rozměry dokončené desky získají různé velikosti. Díky tomu můžete zvolit vhodnou velikost podlahy na povrchu. Je důležité si uvědomit, že je nutné správně zvolit šířku a tloušťku plastové podlahy. Koneckonců, síla materiálu přímo závisí na tomto indexu.

Pokud jde o barevný rozsah, moderní výrobci jsou spokojeni s různými řešeními. Díky výběru různých barev je možné zvolit terasovou desku pro obecný styl interiéru verandy nebo jiné místnosti. Zvláštní výrobní technologie umožňuje, aby se dřevěná část nezměnila a nezměnila její barvu. Pod vlivem ultrafialových paprsků plastová deska pro terasu nemění své chemické složení, v důsledku toho se technické vlastnosti nezhoršují. Výstavba podlahové desky jednou, po letech, potěší její krásný vzhled.

Stojí za to zdůraznit další individuální technické vlastnosti podlahové desky pro terasu:

 • Boční hrany desky jsou speciálně zaoblené. Díky této funkci na desce z plastu můžete chodit bosí, bez možnosti zranění.
 • Terakotová deska z plastu je vysoce odolná proti mrazu a vysokým teplotám, tento materiál se nebojí vlhkosti a vysoké vlhkosti. Jediným požadavkem je, aby při pokládce vytvořil malý svah pro přirozený proud vody během deště nebo sněhu.
 • Vnější strana desky má neklouzavý povrch. Z tohoto důvodu bude tento nátěr bezpečný i při mokrém počasí.

Pokud jde o péči o plastovou desku na terasu, je to velmi jednoduché. Povlak je vyroben tak, aby na něj nelepila nečistota. Stačí, abyste opláchly listy s listy a jinými nečistotami a plastová deska bude čistá.

Je důležité vědět! Umýt a vyčistit plastovou desku na terase se štětcem je zakázáno. Výjimečně, pokud je nutné odstranit vážnou kontaminaci.

Která deska je lepší

Dnes se na trhu nachází řada výrobců plastových terasových desek. Například jedním z nejoblíbenějších výrobců je Holzplast. Jedná se o společnou produkci Ruska a České republiky. Existuje mnoho pozitivních aspektů tohoto plastového výrobku:

 1. Absorpce vody na nízké úrovni. Pokud je teplota + 25 ° C, plast absorbuje méně než 2% vlhkosti.
 2. Materiál se vyrovná s ostrými teplotními změnami a může být provozován také při teplotách od -50 ° C do + 70 ° С.
 3. Mechanické zatížení na vysoké úrovni a dosahuje až 400 kg / m2.
 4. Výrobce zaručuje provoz po dobu nejméně 25 let.
Užitečné rady! Abyste tuto značku udrželi po dlouhou dobu, je důležité dodržovat instalační technologii. Plastová deska by měla být položena na kulatiny, mezi nimiž krok nepřesahuje 300-350 mm.

Rozsah použití

Jiným způsobem je plastová terasová deska známá jako palubní deska. Ale to neznamená, že tento materiál nelze použít na zemi. Dnes se stále častěji používá k podlahám na verandách, terasách, altáněch a podobných objektech. A to není překvapující, protože dřevo-polymerový kompozit má mnohem lepší technické vlastnosti než dřevo.

Také plastové podlahy mohou být použity pro uspořádání zahradních cest nebo pro zlepšení přilehlého území. Pokud má venkovský dům bazén, pak se tento materiál úspěšně používá k instalaci na sousední území.

Poradenství! Někteří používají plastovou terasovou desku k zajištění oplocení na venkovském domě. Například obložení desky, ploty a podobně.

Zdá se, že dřevěná omítka našla široké uplatnění v moderním přístupu ke zlepšení venkovských domů. Hlavním požadavkem je dodržet technologii pokládky terasové desky. To je to, co bude řečeno později.

Zvláštnosti montáže paluby

Instalace terasové desky z plastu lze provést ručně. Předběžně je nutné provést řadu přípravných prací. Za prvé, základna, na které budou podlahy instalovány, by měla být maximálně vyrovnána. To je důležitá podmínka pro maximální provozní dobu. V některých případech se materiál položí přímo na zem, který je instalován speciální dřevěné dřevo nebo stejný polymerní materiál.

Také podlahu lze také položit na betonový potěr. Měl by být také vybaven speciálními oky s gumovými podložkami. V závislosti na účelu budoucího objektu je krok mezi mezerami zvolen jednotlivě. Takže pokud je velká průchodnost, krok pokládání by měl být asi 150-200 mm. Je-li zatížení na povrchu průměrné, pak je dostatečný krok až do 350 mm, což se týká průřezu zatížení. A je-li zatížení poměrně nízké, postačí instalovat žurnály s intervalem až 400 mm.

Je důležité vědět! Jako dřevo můžete použít dřevo, plast, hliník. Volba závisí na očekávaném zatížení povrchu substrátu. Pokud je zatížení průměrné, můžete to udělat s dřevěnými nebo plastovými lagaty. Je-li zatížení vysoké, je lepší zakoupit a nainstalovat hliníkové zatížení.

Při instalaci dřeva je nutné okamžitě uspořádat malý sklon v jednom směru pro přirozený odtok vody. Tím se zabrání tomu, že se na povrchu nahromadí jakákoli vlhkost. Upevnění plastové terasové desky se provádí dvěma způsoby - uzavřenými nebo otevřenými. V prvním případě se používá speciální upevňovací materiál, který se může lišit. Nejběžnější je klip. Každá deska by měla být připojena ke každému zpoždění. Pouze tak bude základna pevně držet a vydržet zatížení větrem. Mezi deskami byste měli nechat malou mezeru pro případné rozšíření teploty.

Instalace je doplněna skutečností, že okraje jsou naplněny dekorativním proužkem, který činí všechny práce krásnějšími. Podle technologie může být tato podlaha položena během jednoho nebo několika dní. Samozřejmě, pokud nemáte zkušenost, bude trvat více času, než vyřešit všechny detaily.

Závěr

Takže jsme uvažovali s vámi o tom, co má plastová terasová deska. Jak je patrné z tohoto materiálu, je to vynikající nástroj pro podlahoviny a předměty pod otevřenou oblohou. To potvrzují řada recenzí ve prospěch této technologie. Můžete také nechat svůj názor na tento materiál v tomto článku. Možná víte o dalších důležitých rysech dřevo-polymerového kompozitu. Vaše zkušenosti budou neocenitelné pro začátečníky. Kromě toho doporučujeme seznámit se s připraveným videozáznamem.

 • Deska terasy: charakteristika, rozměry

 • Kompozitní tvarovky: klady a zápory

 • Kompozitní deska na terasu

 • Kolik lepených trámů potřebujete doma?

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

1 + 5 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map