Plnění desky pro garáž

Plnění desky pro garáž

S nárůstem počtu osobních automobilů amatérské garazhestroenie získávají obrovskou dynamiku, a většina motoristů se snaží vytvořit levný a zároveň velmi odolný box pro uskladnění vozidel. S ohledem na snahu udržet stroj a strukturu možných problémů s poklesy, a s přihlédnutím k naprostý nedostatek informací o povaze půdy v místě, ve většině případů přijal solution- nejlepší základ je monolitická deska pod garáží.

Příprava výkopu pro nalévání desky pod garáží

Technologicky, příprava a výroba betonové základové desky pro výstavbu garáže se neliší od uspořádání mělkého základu, rozdíl je pouze v rozsahu práce:

 • Přesná poloha budoucí desky je vyznačena na místě, jsou prováděny plánovací práce, půda a půda jsou odstraněny do hloubky 40-50 cm;
 • Polštář několika vrstev pískové štěrkové směsi je položen a rozebrán, jsou umístěny fólie, izolace a hydroizolace;
 • Instalované bednění, položené dvě vrstvy výztuže, spodní vrstva ve vzdálenosti 3 - 4 cm od vodotěsnosti, vrchol - 3 5 cm od konečné horní plochy desky.
Poradenství! Bez ohledu na to, jak a od toho, co se materiál zobrazena stěny garáže, je vhodné k uvolnění ventilu od základní desky v podobě vertikálního kníru pro další ligace s tyčí ve zděných stěn nebo lití.

Je tak možné efektivně využít nadměrnou tuhost desky pro posílení garážové schránky. Stohování kování v garážových stěnách způsobí, že celá konstrukce bude mnohem silnější a tužší. Je-li strop plánován ve formě odlévání desek, zesílení pouze zpevní stěny garáže a případně při výrobě vyztužovacího pásu nebude potřeba.

Nejprve položte a obvazte spodní vrstvu výztuže. Po položení "žáby" nebo standardních kelímků připevněte výztuhu druhé vrstvy. Je nutné pradlo tyčit a nevařit je. Většina odborníků doporučuje pletení měkkým drátem, což motivuje doporučení, aby nebyla narušena ochranná vrstva na armatuře. Ve skutečnosti pletení s drátem umožňuje získat silnou a zároveň pohyblivou výztužnou kostru. Při procesu lití bednění se kování nepohybuje, a když se zakladá garáž, zpevnění tyčí umožní vyrovnání a vyrovnání napětí v betonu.

Jak naplnit kamna pod garáží vlastním rukama

Standardní výpočet pevnosti pomocí softwarových balíčků dává optimální hodnotu tloušťky plné desky pro založení jednopatrové garáže o velikosti 120 mm. Pro spodní část garážové schránky o rozměrech 6x4 m bude asi 3 m3 betonového roztoku.

Ve skutečnosti je tloušťka základny desky vybrána poněkud vyšší než vypočtená hodnota:

 • Za prvé, tam je touha zvednout podlahu garáže nad úrovní terénu, nejméně 10 cm. Nejčastěji v soukromé garáži používat kyvné garážová vrata. Proto je zapotřebí mezera pro zajištění normálního otevírání brány i v zimě, s dostatkem ledu a sněhu před vchodem;
 • Za druhé, Tavná a dešťová voda by se neměla dostat do garáže, dokonce ani při šikmých sprchách;
 • Zatřetí, vysoký sporák zaručuje běžné používání garáže i v nepředvídaných situacích, například při spadnutí části základů nebo při děrování země před vstupem do místnosti.
Důležité! Poslední bod je zvláště důležitý a vyžaduje si zvýšenou pozornost při navrhování garážového designu, ačkoli mnoho motoristů je zanedbáváno nebezpečím a dostává spoustu problémů při otevírání dveří.

Nalití betonové desky základ pod základy garáže se doporučuje provést v jednom kroku, je-li objem betonovou maltou v mixéru nestačí, musí výplň provést s tím rozdílem, ne více než 3 hodiny času.

Po nalití je nutné hladinu betonového roztoku vyrovnat s žehlovým zařízením. Tím se získá velmi hladký a pevný podklad.

Metody optimalizace formy suterénu pod garáží

Tloušťka desky 120 mm je dostatečná k tomu, aby byla pevná, ale nestačí na vybudování vysokého podkladu. Naplnění základny o tloušťce půl metru, aby se zvýšila úroveň podlahy, je drahá a zbytečná. U desky o průměru 0,5 m se budou vyžadovat nejméně 12 kostek betonu nebo 26-30 tisíc rublů dodatečných nákladů. Proto se často uchýlí k neobvyklému zakládání nadace - sektorové.

Konstrukce takové desky může být srovnávána s několika paralelními páskami mělkého podkladu, na jehož vrcholu se odlévá plnokřídlá tenká monolitická deska. Rozložení výztuže se neliší od standardní verze.

Technologie montáže takového základu se provádí v následujícím pořadí. Na okraji garáže a uvnitř obrysu je vytažena vrata o hloubce 50 cm. V obrysu je vytvořen jeden, zřídka dva podélné a jeden příčný pás mělkého podkladu. Tam je štěrk-písek polštář, hydroizolace, EPS. Prostor mezi pásky je pečlivě zhutněn a odřezán, následován pokládkou hydroizolace a izolace. Stuhy jsou vyztuženy v dolní a horní části popruhů dvou tyčí. Monolitická deska má vlastní výztužný rám v jedné vrstvě.

Po instalaci bednění a celkový koláč desku MZLF vzroste nad zemí do výšky asi 20 cm. V této velmi tenké lité bramy získané zatímco vysoká, zvýšené nad zemí vzhledem k uvedeným vrstvy Epps. Výsledkem je tenká monolitická základna garáže, vyztužená vyztužujícími žebry.

Nalijte libovolný varianta základové desky pouze v jednom sedu s jedním objemem mísiče. Odhadovaná verze betonového řešení bude vyžadovat asi 5 kostek, což odpovídá standardní náplni betonového míchadla na bázi KAMAZ.

Vlastnosti monolitického suterénu pod garáží

Hlavní a hlavní Pozitivním rysem desky je to, že v případě správného formování základové dortu, a to i za slabého a vlhkých půdách monolit tmely a posiluje celou krabici v garáži, i když je postaven z betonových tvárnic. Kromě toho, garáž - ne životní prostor, a ze všeho nejvíc, jen místo uložení vozidla, nářadí, náhradních dílů a zbytečné věci.

Jaký je sporák pod garáží jiný než v suterénu domu?

Kamna pod garáží pracuje v náročnějších podmínkách, než je založení obytné budovy, je zřídka vyhřívaná. Kvůli konkrétnímu použití vzniká řada dalších požadavků:

 1. Garážní prostor se často často nezahřívá, a proto je pevná deska zásadně ohřívána vnitřním ohřevem. Proto pokud krabička budovy nese stěnu na zdi v těsné řadě garážových družstevních budov, musí být základní deska důkladně izolována;
 2. Monolitická deska se často nazývá plovoucí deska, ale to neznamená, že základy desek jsou schopné bez problémů stát za jakýchkoliv podmínek. Působí perfektně v podmínkách těžkého cihelného boxu, ale může spadat pod váhu lehké garáže kvůli silnému děrování půdy a vysokým podzemním vodám;
 3. Zvláštní to zní, ale s uspořádáním desky nemůžete prostě vyplnit bednění s výztuží betonovou maltou a získat nejlepší nadaci na světě. Zatížení části základové desky pod přední stěnou garáže s branami a na ostatních částech je odlišné, především z důvodu nerovných provozních podmínek.
Pro informaci! Jedním z nejistějších faktorů tlaku na založení nadace je doprava uložená v garáži. V době příjezdu se tlak na přední stěnu zvyšuje téměř současně a dvakrát současně.

Proč je nutné zpevnit přední hranu desky pod garáží

Pokud je základová deska garáže vyrobena ve standardní verzi, aniž by byly vyztuženy pásy a výztuhy, zatížení z automobilu může způsobit malé, někdy dokonce zlomek milimetru, vychýlení základny. Pevnost správně vyztužené desky o tloušťce 100-120 mm bude stačit, aby odolala deformaci bez přerušení.

Hlavním nebezpečím není toto. Pokud je airbag uspořádán pod základovou deskou správně používání špinavého jílovitý písek, zlomené nebo pěchovací techniky, periodické výchylky přední okraj základny způsobuje lepší zhutňování a polštáře, a případně malá dutina je vytvořena pod deskou. Během období dešťů bude dutina naplněna vodou a po nástupu mrazu se díky vzniklému ledu začne zvedat základní deska.

Pro informaci! Prvním znakem takového problému bude vzhled praskliny na omítce a špatné uzavření garážových vrat.

Pokud neprovedete opatření, tenká a ohebná deska bude pokračovat v rozbíjení stěn garáže až do vzniku plných prasklin. V takovém případě je velmi užitečná armatura uvolněná ze základny desky při nalití základů garáže.

Hlavním stavem ochrany plechu je účinná drenáž a správná roleta

Vzácně, když je to tak šťastné, že na místě pro stavbu garáže pod vrstvou zeminy je skála a deska může být odlitá jednoduše do vykopané jámy po pokládce hydroizolace. Často objevil opak - musíte odstranit velké množství hlíny, nalít štěrk, ležel geotextilie, vrstva písku, a teprve poté nalijte beton. V tomto případě je třeba před položením pískového polštáře vytvořit odvodněný odvodňovací systém z děrovaných trubek.

Minimálně musí být pod přední částí základové desky a pod betonovou plochou u vchodu do garáže umístěny dvě trubky. V tomto případě je obvykle možné účinně odstraňovat podzemní a povrchové vody a zcela vyhnout se riziku otoku.

Závěr

Účinný drenážní systém zabraňuje 99% problémů spojených s deformacemi a ničením půdních půd schopných rozlomit vyztužené základní desky do tloušťky 25 cm. Voda v nádrži může být velmi užitečná pro potřeby domácnosti, například pro mytí auta.

 • Povrchová úprava pro pásové základy

 • Založení pásky pro dům z pěnových bloků

 • Jemně odizolovaná páska na podložkách + video

 • Jemně odizolovaná základna pod rámem domu

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 3 = 5

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map