Podlahy z vrtání na podlaze

Podlahy z vrtání na podlaze

Během provozu může parket vyschnout, namočit a deformovat kvůli zatížení. V důsledku takových změn se desky začínají skrývat pod zatížením, což způsobuje nepohodlí. Chcete-li zjistit, proč dřevěný parket skřípá, musíte zvážit několik důvodů pro vznik takového problému.

Obecný popis materiálu

Chcete-li pochopit příčiny vrčení podlahy, měli byste se dozvědět o vlastnostech materiálu:

 1. Struktura parketové desky. Tento materiál má 3 vrstvy. Nižší je vytvořeno z méně nákladných dřevin. Střední vrstva je vyrobena z podobného dřeva a působí jako vrstva. Horní vrstva je vytvořena z cenných hornin. V procesu exploatace může být materiál vlivem mnoha faktorů deformován, což povede k laminování desky. V některých případech to je důvod pro vzhled houslí.
 2. Podmínky použití materiálu. Chcete-li podlahu používat delší dobu, v létě je nutné regulovat vlhkost vzduchu a v zimě zajistit, aby místnost zachovala optimální teplotu. Také je třeba si uvědomit, že parketová deska je deformována pod působením kapaliny, proto je nutné odstranit znečištění bez použití velkého množství vody.
 3. Proces instalace parketové desky. Popisovaný materiál lze položit na podklad a připevnit k podlaze. Při procesu pokládání může dokonce i malá chyba v průběhu provozu způsobit vzplanutí vrčení. Například, pokud je mezi třemi parky vzdálenost mezi třením, mohou se navzájem otřít.
 4. Zpracování materiálů. Při výrobě je parketová deska pokryta olejovou kompozicí nebo lakem, která chrání proti hlodavcům. Pokud je materiál pokrytý uvedenými kompozicemi špatně, v některých letech po zakoupení se může špatně odrazit v jeho stavu.
 5. Životnost parketové desky. Vzhledem k tomu, že vrstva cenného dřeva má malou tloušťku, během provozu může být poškozena a způsobit vzhled vrzání.

Chcete-li pochopit, co dělat, pokud parket deska skřípá, musíte přesně určit, co způsobilo konkrétní případ.

Odstranění písknutí za přítomnosti problémů se základem podlahy

Pokud se vám nedaří zjistit příčiny praskání podlahy, můžete situaci zhoršit, neboť v některých případech její vzhled signalizuje vážné poškození podlahy nebo suterénu.

Jedním z nejčastějších důvodů je položení materiálu na betonovou základnu špatné kvality. V takovém případě je potřeba úplně demontovat povlak a provést následující kroky:

 1. Dno podlahy důkladně vyčistěte od nečistot a prachu.
 2. Poté důkladně umyjte povrch vodou. Tím se zcela odstraní nečistoty.
 3. Poté je nutné vyplnit povrch vrstvou cementové malty. V tomto případě je důležité jej přizpůsobit stavbě. Majáky se obvykle používají pro zarovnání.
 4. Sušení kompozice by mělo probíhat do 3 týdnů. Pokud začnete pracovat na položení podlahy dříve, betonový podklad může být deformován, což v budoucnu povede ke zničení parketové desky.
 5. Dalším krokem je začít pokládat podklad a parketovou desku.

Tímto způsobem se můžete zbavit praskání a prodloužit životnost podlahové krytiny.

Dokonce i malý rozdíl ve výšce základny může způsobit vzhled písknutí. Chcete-li tento problém vyřešit, musíte provést následující:

 1. Odstraňte podlahovou krytinu.
 2. Pak musíte vyčistit základnu. Je důležité pečlivě odstranit všechny nečistoty a prach.
 3. Poté je třeba položit podklad. Fixace materiálu probíhá pomocí lepidla.
 4. V dalším kroku je parketová deska položena na podklad.

Jako podklad je nejlépe použít pěnové nebo polystyrenové materiály. Pokud položíte korku nebo papírový materiál, během používání se mohou stát plesnivými.

Odstranění písknutí po nesprávné stohování

Dalším důvodem vzhledu houslí se při instalaci dělají chyby. Často dochází k poškrábání, když překližka dobře nepřilne k betonové základně. Chcete-li problém vyřešit, potřebujete:

 1. Odstraňte parketovou desku na místě, kde se ozve písknutí.
 2. Dalším krokem je vrtání několika děr v překližce, pak do ní nalijte cementovou kaši. Tím se vyplní prostor pod substrátem.
 3. Den po provedení takové práce je nutné doplnit roztok. Teprve poté můžete položit desku na parkety.

Před položením desek musíte zkontrolovat vodorovnost základny a zkontrolovat její závady. Během nalévání musí být povrch opatrně vyrovnán, takže se na něm nezobrazují nerovnosti, protože je obtížné odstranit i malou závadu po vytvrzení.

Nedostatek mezer a nesprávné pokládání

Pokud během instalace podlahové krytiny nebyly vytvořeny žádné mezery, není během rozšíření dostatek místa, což způsobuje deformaci a začervenání. V tomto případě stačí oříznout všechny desky po obvodu tak, aby mezi povlakem a stěnami zůstalo přibližně 10 mm.

Také často je příčinou vzhledu houslí uvolnění zpoždění. Chcete-li problém vyřešit, potřebujete:

 1. Úplně odstraňte podlahovou krytinu.
 2. Zkontrolujte stav izolačního materiálu a izolace.
 3. Změřte vzdálenost mezi lazy. Mělo by to být stejné. Pokud je větší než 30 cm, mělo by být sníženo.
 4. Uzamkněte protokoly. Během těchto prací je důležité používat úroveň budovy, aby bylo zajištěno, že všechny prvky jsou instalovány přísně vodorovně.

Oslabení podkladu a zvýšená vlhkost

Dalším důvodem pro vzhled vrzání může být loupání povlaku ze základny. To může nastat v důsledku namáčení dřeva nebo deformace v důsledku konstantního zatížení. Pokud se materiál používá dlouhou dobu a nerovnoměrné zatížení působí na desky, může se povlak částečně odtrhnout v důsledku deformace.

Navíc se může objevit vrzání, pokud je vlhkost nedostatečná. Abyste zabránili vzniku problémů s povlakem, musíte dosáhnout vlhkosti asi 50-60%.

Když uvidíte praskání, musíte provést následující:

 • odstranit všechny lamely, které jsou příčinou vrčení;
 • vložte lepenku do prázdnoty;
 • položit nahoře parketovou desku.

Pokud jsou lišty deformovány, musí být nahrazeny novými.

Abyste předešli takovým problémům v budoucnu, je třeba sledovat teplotu v místnosti a úroveň vlhkosti. Zvláště důležité je sledovat vlhkost v místnosti, kde se používají klimatizační jednotky a ohřívače.

Poradenství odborníků

Chcete-li vykonávat správně všechny práce a ne najímat odborníky, je třeba zvážit několik doporučení:

 1. Po čase se všechny úchyty začnou oslabovat, což může způsobit vzplanutí písknutí. K tomu může dojít také kvůli volnému uchycení k lagům. V přítomnosti mezer mohou být odstraněny pomocí dřevěných klínů.
 2. Pokud se desky skrývají kvůli tření proti sobě, můžete je naplnit grafitovým práškem.
 3. Pokud se desky i nadále pokořují po opravě nátěru, můžete je upevnit šrouby. K tomu dojde k vyvrtání několika otvorů nad trámy a potom k podlahovému krytu upevněte šrouby. Po provedení takové práce je nutné zakrýt hlavy upevňovacích prvků tmelem. Po zaschnutí kompozice je nutné povrch pískovat.

V některých případech je potřeba vyměnit kryt, jelikož během provozu se desky mohou deformovat a prasknutí se můžete zbavit pouze výměnou některých prvků podlahové krytiny. To, že takové problémy nevznikly, po stohování parketové desky je nutné sledovat jeho stav a dodržovat pravidla péče o materiál. To prodlouží životnost povlaku.

Pokyny pro údržbu

K zachování vzhledu parketové podlahy je nutno dodržet několik základních pravidel:

 1. Nohy nábytku musí mít podšívku z měkkého materiálu. Tím se zabrání deformaci a poškrábání.
 2. Je-li v domě nábytek na válečcích, pod ním by měly být umístěny průhledné plastové rohože.
 3. Chcete-li chránit povrch desek před nárazem písku, u vchodu do domu nebo bytu musíte položit rohože, které pomáhají sbírat pevné částice a tekuté nečistoty.
 4. K udržení čistoty v místnostech stačí použít vysavač. Také, abyste se zbavili nečistot, můžete povrch otřít vlhkým hadříkem. Je důležité si uvědomit, že by neměla být vlhká. Pokud pronikne mezi desky, začnou se namočit a deformovat.
 5. Pokud jsou na podlaze silné nečistoty, je třeba je odstranit pouze speciálními látkami, které jsou určeny pro určitý typ dekorativního nátěru.

Péče o parkety s olejovým voskem

Popsané typy kompozic, na rozdíl od laků, nevytvářejí ochrannou fólii, vyplňují pouze póry materiálu a zabraňují vzniku vlhkosti. Pokud chcete obnovit povrch, jsou leštěny pouze poškozené oblasti. Poté postačí pokrýt desku olejovou kompozicí.

Pokud je materiál vystaven zvýšené zátěži, musí být aktualizován každých šest měsíců. Pokud se desky vejdou do bytu, kde všichni chodí v měkkých pantoflích, aktualizace lze provést jednou za rok.

Během čištění je třeba mít na paměti, že použití mýdlových roztoků může vést ke změně odstínu nátěru. Pokud budete sledovat stav podlahy a budete dodržovat popis, materiál může trvat několik desetiletí.

 • Pokládka parketové desky na překližce

 • Fenoplex ležící na podlaze

 • Masivní parketová deska z modřínu

 • Druhy parketové desky

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 1 = 2

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map