Podložka na šoupátkách pro koupel

Podložka na šoupátkách pro koupel

Konstrukce lázně vždy začíná volbou nadace. A pokud bude budoucí stavba postavena na nestabilních půdách, pak první možností je instalace šoupátků. Vany na šnekových pilířích - to dnes není neobvyklé. Tato technologie zakládání základů je založena na použití speciálních kovových výrobků, které jsou trubkou se šroubem upevněným na konci. Způsob upevnění - svařování. Otáčením vertikálně uložené hromady můžete ji potlačit na požadovanou velikost, což zajistí spolehlivost a pevnost budoucí konstrukce.

K dnešnímu dni je to nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak vytvořit koupelovou základnu. Podívejme se na technologii budování základny pro saunu na chůdách.

Sekvence základů pilířů

Nejprve je nutné převést kontury nadace na povrch místa, která byla pro vanu vybrána. K tomu je na rožcích instalovány dřevěné nebo kovové kolíky (armatura, kusy potrubí a tak dále). Okolo obrysu je omotán řetězec, který označí hranice struktury.

 • Mezi úhly je určeno umístění budoucích pilot. Vzdálenost mezi nimi je 1-3 m, v závislosti na hmotnosti vany a průměru trubek použitých pro samotné piloty.
 • Instalace šroubových pilítek zaskrutkováním do země se provádí. To se obvykle provádí ručně, jak je uvedeno na fotografii výše. Tento proces není nejjednodušší, pokud jde o šroubování trubek s velkým průměrem. Jeden nebo dva pracovníci to nemohou udělat. Musím zavolat asistenti. Přestože téměř všichni výrobci nyní nabízejí šnekové piloty na základě průměru potrubí 108 mm.
 • Šroubování se provádí na určitou úroveň, na které musí být na hromadě označena křída, což indikuje stupeň průniku.
 • Jakmile jsou všechny šnekové piloty přišroubovány, budou muset být řezány do určité výšky. Hloubku našroubování můžete okamžitě nastavit tak, aby část trubky vyčnívající ze země byla požadované velikosti. Je pravda, že to není tak jednoduché, protože místo, na kterém je lázeň postaveno, zpravidla není rovnoměrné a horizontální.
 • Proto je na jedné z rohových pilotů umístěna značka, která určuje délku vyčnívajícího trubkového prvku. Je to upevněná (svázaná) linie nebo povrazec, který je vázán po obvodu všech trubek, které vystupují ze země. Páskování je nastaveno přesně horizontálně s použitím úrovně budovy.
 • Linka je označena křídou nebo lakem na všech šoupátkách. Linka je odstraněna.
 • Nyní zbývá hromadit hromádky, které vystupují ze země s "bulharským" přísně podle poznámek.
 • Šroubové piloty mohou být ponechány v tomto stavu a zaručují odolnost každé konstrukci. V trubkách je možné nalít betonové řešení, které několikrát zvýší zatížitelnost podkladu piloty. V takovém případě se každý sám rozhodne, zda má beton nalít do hromád nebo ne.

Další etapa výstavby základů na hromadách pro koupel závisí na tom, z jakého materiálu bude z koupelny postavena.

 1. Pokud se jedná o dřevěnou konstrukci z tyče nebo rámové konstrukce, spodní prvek pásku bude nosník s minimálním průřezem 200 x 200 mm. Takže pod stěnami není třeba instalovat grilování. Proto je pro každý horní konec šroubových pilířů nutné instalovat a upevnit pomocí elektrického svařování desku vyrobenou z plechu o tloušťce 5 mm. Velikost desky je minimálně 200x200 mm. To znamená, že jeho šířka by měla odpovídat šířce použitého nosníku, který bude na něm namontován. Na deskách jsou povinné otvory pro upevnění upevňovacích prvků (kotvy nebo šrouby).
 2. Pokud má být vana zhotovena z těžkých stavebních materiálů (z cihel, bloků), pak by měl být pro koupelnu doplněn kovový rošt. Ačkoli tato možnost může být použita jak pro dřevěné, tak i rámované konstrukce vany. K tomu je obvykle používán kanál, který je instalován na pilotách a připevněn k nim svařováním. Stejně jako v případě tyče musí být výška kanálu nejméně 200 mm.

Chtěli bychom upozornit na skutečnost, že tento kovový profil na hromadě je zabalen s vnitřním rozměrem. A to znamená, že jeho výška ve skutečnosti v tomto návrhu určí šířku zdiva.

Požadované kovové grily nebo instalované na šestihranných deskách jsou natřeny, což zvýší jejich životnost. Pod cihlovým nebo blokovým zdivu se hydroizolace provádí nanesením na kanál asfaltového tmelu v několika vrstvách.

Zařízení podlahy ve vaně na pilířovém podkladu

Vzhledem k tomu, že podlaha ve vaně je umístěna na úrovni roštu a pod ní zůstává otevřený prostor, který je větrem vyfukovaný, je nutné, aby podlaha byla do suterénu více času. Jak se to děje (algoritmus probíhajících stavebních operací):

 • K mřížce nebo k prvnímu paprsku spodního pásku jsou očka z tyče řezaná sekcí 100x100 nebo 150x150 mm. Upevnění se provádí pomocí kovových rohů na samořezných šroubů, pokud je instalace provedena na dřevěném nosníku, nebo šroubové spojení, pokud je upevnění na kanálu.
 • Na spodních okrajích zpoždění (podél) se provádí instalace regálů, upevňovací - samořezné šrouby.
 • Na lamech skládané desky, překližky nebo jiné listové materiály. Na podlaze vany se vytvoří buněčná struktura ve formě krabic.
 • Na vnitřních plochách krabiček je potřeba voděodolnou fólií.
 • Ohřívače jsou umístěny v zásuvkách. Mohou to být desky z minerální vlny, desky nebo bloky z expandovaného polystyrenu a tak dále.
  Pozor prosím! Rozměry izolace podél šířky by měly být mírně větší než šířka dutin mezi mezerami. To umožňuje, aby materiál hustě zatlačil proti stěnám žlabu, což nezpůsobí žádné chladné můstky. Tloušťka izolace musí odpovídat hloubce dutin. To znamená, že materiál by měl být vyrovnaný s horními okraji zpoždění.
 • Používá se vrstva hydroizolace.
 • Podlaha ve vaně je postavena. Obvykle je tato deska vyrobena z deskových desek.

Co se týče mycího prostoru pro vanu na šroubových pilířích, nejlepší možností je zařízení tzv. Odnímatelných podlah. To znamená, že všechny jsou také instalovány lagasy a jsou položeny desky s mezerou 3-5 mm. Desky na dřevo nejsou připojeny, což jim umožňuje demontovat a dát na ulici sušení, čímž je jejich životnost mnohem delší.

Upřímně řečeno, není to nejlepší možnost, protože to není izolovaná podlahová konstrukce, skrze které se do umývárny dostane studený vzduch. Existují složitější možnosti, které vyžadují peníze a práci. Například:

 • Pod mycím oddílem vytvořte uzavřenou oblast zdvihnutím stěn mezi šrouby, které definují tuto místnost. Stěny mohou být zhotoveny z cihel, bloků nebo šití mezi-tkaný prostor po obvodu s deskami nebo jinými plochými materiály.
 • Spánek pod umývacím koutem spí mezi prostorami základních pilířů, předem namontujte ji podle předchozího odstavce. Zásobování lze provádět s pískem, sutinami, stavebními nečistotami. Hlavní věc je vyplnění prostoru, kompaktní zásyp a vyrovnání. Poté je potěr aplikován z betonového roztoku. Povinné je zajistit odvod vody z mycího prostoru instalací kanalizace nebo pomocí odváděcí drážky.

Betonové podlahy mohou být obloženy keramickými dlaždicemi nebo položeny na nich dřevěné rošty.

Dokončení základních šroubů

Někdo se rozhodne ponechat šrouby, které vystupují ze země, ve formě trubek. Je to jen barva kovu. Někdo se rozhodne zkorodovat celou strukturu, takže je vyhlídková vrstva šroubových pilířů. V zásadě můžete použít obrovský sortiment obkladových materiálů, který dnes nabízí moderní trh. Jedná se o dlažbu a žulu a kámen (umělé a přírodní) a slinku, obkladové cihly a dokonce dlažby. Ale nejdůležitější je, že všechny tyto materiály mohou být položeny s vlastními rukama. Místo dokončení každé hromady je navíc malé, což zjednodušuje proces obložení.

Závěr na toto téma

Jak je vidět, není těžké postavit saunu na šoupátkách. Je velmi důležité provést správné označení místa instalace pilotů. Z toho vyplývá, že jednoduchost samotné struktury bude záviset. Jasnost hranic nadace určuje jasnost umístění stěn lázně na šoupátkách. Takže všechny konstrukční prvky budovy budou přesně stejné jako projekt.

V současné době jsou velmi oblíbené lázně na šoupátkových pilotech. Jedná se o spolehlivý a pevný základ, který splňuje všechny požadavky moderní konstrukce. Takový základ může vydržet slušné zatížení, takže konstruovaný komplex lázně v několika patrech na hromadách je zárukou jeho dlouhodobého, bezproblémového provozu.

 • Jaký je základ pro koupání lépe?

 • Základ pro koupel z pěnových bloků

 • Jak správně naplnit základ s vanou

 • Izolovaný podklad pro koupel

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

6 + 3 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map