Příčiny blikání světla v bytě

Příčiny blikání světla v bytě

Blikající nebo "blikající" světlo - situace, kterým čelí obyvatelé bytových domů. Přerušovaný tok elektrického světla je pro oči nepříjemný, může zařízení vypnout, způsobit poruchu nebo dokonce zkrat.

Pokud světlo bliká, je často nutné zjistit příčinu, odstranit ji nebo provést příslušná bezpečnostní opatření.

Důležité! Jakákoli práce a kontakt s elektrickými spotřebiči, zejména: zapojení zásuvky, zapnutí / vypnutí, testování rozvaděčů, výměna elektrických žárovek by se měla provádět suchými rukama as velkou opatrností.

Indikátor bliká v obvyklém světle (lustr)

Pokud světlo v svítidle bliká během zapnutí nebo během ohřevu, je možné, že problém je v samotném výrobku, přepínači nebo kabeláži. Při stisknutí přepínače byste měli věnovat pozornost zvukům: zvuky, skřípání a jiskry by měly být nepřítomné. Žárovka by neměla vyzařovat žádné nepříjemné pachy.

Způsoby, jak zabránit "blikání":

 • Odšroubujte žárovku a dočasně ji vyměňte za novou, zapněte světlo;
 • Odšroubujte žárovku a několikrát zapněte / vypněte spínač a zkontrolujte její provoz.

Pokud zachováte "příznaky", musíte kontaktovat odborníka - s největší pravděpodobností je to kabeláž nebo vadná lampa.

Žárovka bliká přímo do zásuvky

Když světlo ve světle přímo připojené k zásuvce bliká, je nutné jej připojit k jiné zásuvce a v případě problému vyměnit starou zásuvku. Pokud však výměna nepomohla, lampa potřebuje opravit.

Pozor! Pokud dojde k úrazu elektrickým proudem, okamžitě zavolejte na sanitku. Zatímco elektrický proud není vypnutý, je zakázáno dotýkat se postižené osoby. Pokud je to možné, je nutné zastavit účinek proudu: vypněte vypínač, vypínač a vytáhněte lampu / lampu ze zásuvky. I při krátkodobém kontaktu s elektrickým šokem by lékaři měli být předtím, než je poskytli, zavolat, poskytnout oběti teplý nápoj a anestetikum. Je zakázáno používat masti, prášky a spreje k popálení.

stropní svítidlo

Blikající světlo v celém bytě

Někdy dochází k ostrým změnám napětí v celém bytě: žárovky blikají, domácí spotřebiče jsou vypnuty. To může být zapříčiněno plánovanými opravami ve vchodu nebo domě, provádět opravy (svařování) v jednom z bytů. Než budete hledat důvod ve svém bytě, ujistěte se, že:

 • Dům není renovován (budete muset jít na přistání);
 • Podívejte se na okno u sousedních domů, abyste vyloučili nouzovou situaci.
 • Zkontrolujte, zda je elektrický rozvaděč bezpečně uzavřen.

Způsoby, jak zabránit "blikání":

 • Pokud je vaše oblast vypnutá, informujte o tom telefonickou pomoc v helpdesku;
 • Zeptejte se sousedů, pokud mají takový problém, zavolejte elektrikáře nebo pohotovostní službu.
Prevence! Pokud nemáte vhodný odběr elektrikáře, může mít jakákoli práce s elektrickým šokem katastrofální následky pro zdraví. Pokud je zástrčka vadná, neinstalujte z drôtu domácí chrobák. Z tohoto důvodu je spousta požárů. Pamatujte si: je lepší chvíli počkat bez světla, než zaplatit celý život za ztracené zdraví.

Přepnout

Přepínač s neonovými světly může způsobit blikání světla. "Odstranění" podsvícení vyřeší problém.

Nepracující žárovky

Sňatek v práci žárovky jak šetřící energii, tak konvenční, volfrámu lze zjistit až po nějaké době. V takovém případě pomůže výměna žárovek za nové nebo změnu míst.

Způsoby, jak zabránit "blikání":

 • Požadovat při nákupu žárovek pro jejich ověření;
 • Doporučuje se zakoupit žárovky a související výrobky ve specializovaných prodejnách;
 • Chcete-li vyměnit žárovku - je možné, že její životnost skončí.

Blikání lampy zhaslo

Někdy se v vypnutých žárovkách objevují záblesky světla:

Pro výzkumné účely s nepřetržitým blikáním světla můžete měřit napětí pomocí programu. Pokud je k počítači připojen nepřerušitelný zdroj napájení, můžete nainstalovat program, který zobrazí externí napětí sítě a aktuální změnu. Tato metoda pomáhá stanovit dostatečně silné kolísání napětí, ale nemůže sledovat rychlé skoky elektrického proudu. Stížnosti na blikání světla v několika apartmánech mohou být důvodem pro kontaktování správcovské společnosti.

 • Výpočet výkonu kabelu

 • Projekt napájení bytů

 • Třímetrový měřič

 • Výška přepínače z podlahy

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

32 + = 33

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map