Rozpočtová oprava koupelny s vlastními rukama

Rozpočtová oprava koupelny s vlastními rukama

Uspořádejte rozpočet opravy koupelny s vlastními rukama - úkol je proveditelný. Správná strategie při výběru dokončovacích materiálů a jasná představa o pokroku v práci umožní dokonce s mírným rozpočtem přeměnit koupelnu bez ohrožení kvality.

Organizace procesu

Kompetentní plánování je prvním krokem k úspěšnému dokončení. Většina prací v koupelně s opravou rozpočtu může být provedena sami. Odstranění starých povlaků, demontáž klempířských prací nebo malování pod silou, aby se udrželo i nováčka.

Pokud však zkušenost s obráběním stěn s dlaždicemi nestačí, stojí za to zvážit pozvání specialistů na jednotlivé oblasti opravy koupelny. Nepřeceňujte své síly a schopnosti. Někdy přetváříte své vlastní chyby, bude to stát víc než pozvání mistra původně.

Když je oprava koupelny distribuována, přejděte na výběr finálních materiálů. Je lepší odmítnout známá dovozní známka. Významnou částí nákladů je poplatek za značku, která s rozpočtovou verzí opravy nezdá být užitečná. Levnost čínského zboží také není nejlepší volbou.

Poradenství! Zůstaňte na domácím výrobci nebo sortimentu z Polska, Slovinska a Bulharska.

To se týká dokončovacích materiálů pro koupelnu a sanitární keramiku. Kombinace přijatelných nákladů a dobré kvality je charakteristickým rysem navrhovaných produktů.

Důležitou podmínkou pro kvalitní výsledek při provádění rozpočtové opravy vlastních rukou je dodržování technologického postupu. Pokud nějaká fáze práce vyvolává pochyby, naslouchejte doporučení odborníků, improvizace je nevhodná.

Obnova koupelny automaticky zvyšuje odhad opravy mnohokrát, takže není třeba mluvit o možnosti rozpočtu. Nechte své nápady pro stěhování stěn nebo instalatérské práce na jiné místo až do lepších časů, kdy nebudou žádné finanční omezení.

Množství přípravných prací na odstranění starých obkladů závisí na výběru nových materiálů. Někdy se tato fáze vyhne. Povinná demontáž klempířství je nutná, pokud mají být plány nahrazeny.

Dekorace na stěnu

Ekonomická renovace koupelny zahrnuje několik možností pro dekoraci zdí:

 • barvení;
 • instalace PVC panelů;
 • tapetování včetně samolepicí fólie;
 • obklad s dlaždicemi z rozpočtového segmentu.

Každá metoda má nepochybné výhody a některé negativní aspekty.

Barvení

Zakrytí stěn barvou je vedoucím mezi ekonomickými povrchy díky své jednoduchosti a nízké ceně. Kompetentní přístup při výběru barvy a kvalitativní přípravy stěn je začátkem cesty k úspěchu.

Poradenství! Kompletně pokrýt stěny místnosti barvou se nedoporučuje.

Design je efektivnější, kde pozemky v blízkosti umyvadla a vany jsou vystaveny levným dlaždicím nebo PVC panelům odolným proti vlhkosti.

Odolnost proti vlhkosti a antibakteriální vlastnosti jsou při nákupu barvy nepostradatelné, jinak nebude možné vyloučit vývoj houb a odlupování povlaku v koupelně. Vysoké výkonnostní charakteristiky vůči nákladům na rozpočet jsou neodmyslitelné v barvách:

 • latex;
 • akryl;
 • silikon.

Absence štiplavého zápachu je nepochybným plusem sloučenin na bázi vody a silikonové barvy dokonale plní funkci hydro-bariéry. Z použití směsí oleje je lepší odmítnout. Po krátké době po opravě budou stěny koupelny prasknout.

4

Při provádění ekonomickou opravu koupelny by si měl uvědomit, že barva s atraktivním lesklým efektem zvýraznit všechny nepravidelnosti zdí a dělat všechny vady viditelnější. Proto je nutné opatrné vyrovnání stěn. Plus lesk je schopnost zvýšit vizuální prostor malé koupelny.

Často během opravy ze stěn koupelny je třeba odstranit starý nátěr. Existuje několik způsobů, jak to provést:

 • Použijte vrtačku se speciální brousící hlavou;
 • získání kapaliny pro odstraňování nátěru, v průběhu práce budete potřebovat další stěrku a škrabku;
 • použijte tepelné metody, když se starý povlak zahřívá pomocí konstrukční vysoušeče vlasů nebo hořáku a opuchnutá barva se odlupuje špachtlí.

Přirozeně se na konci procesu odstraňování a před začátkem barvení provádí celý komplex opatření: plnění trhlin, vyloučení výčnělků, plnění.

Na fotografii je koupelna s opravou rozpočtu:

PVC panely

Opravit stěny koupelny mohou být PVC panely. Za cenu to stojí o něco víc než nákup barvy, ale metoda má dvě jasné výhody:

 • Vzhled koupelny po opravě rozpočtu s použitím panelů z PVC z hlediska designu je neporovnatelně lepší.
 • To nevyžaduje důkladnou přípravu povrchu stěn.

Proces montáže panelů neobsahuje složité stupně a je k dispozici pro ruční provádění. Po výpočtu potřeby materiálu se vytvoří bedna. Pro tyto účely se používají plastové profily se svorkami. Pro hospodárnou opravu koupelny jsou vhodné i dřevěné lamely. Předběžná impregnace materiálu antiseptiky chrání lamely před zvýšenou vlhkostí.

Lepení tapet

Má právo existovat a možnost opravy koupelny pomocí tapety, hlavní věcí je vybrat výrobky odolné proti vlhkosti. Práce se provádějí rychlým tempem, odstranění starého povlaku není ve všech případech vyžadováno. K dispozici jsou 3 hlavní typy tapet určených pro použití v koupelně:

 • Vinyl se základnou netkaného. Cena je poměrně vysoká, pro opravu bude zapotřebí speciální lepidlo, které není v ekonomickém projektu vždy vhodné. Vysoké výkonnostní charakteristiky jsou však základem pro popularitu mezi spotřebiteli.
 • Umývatelný. V porovnání s vinyly kopie jsou méně praktické, náklady na výrobek je nižší.
  Poznámka! Při opravě vlastních rukou se doporučuje vyhýbat se pokrytí částí koupelny, které mohou získat vodu.
 • Samolepící fólie. Neuvěřitelně praktický materiál, který je zpočátku vybaven lepivou vrstvou. Široká škála návrhových řešení může vytvořit opravdovou transformaci s koupelnou po opravě.

Vysoce kvalitní a atraktivní vzhled samolepky doprovází 3 negativní momenty:

 • Výrazně vysoké náklady na produkt, které nemusí odpovídat rozpočtu na opravu rozpočtu.
 • Stěny koupelny vyžadují pečlivou přípravu, protože jakákoliv chyba pod samolepící tapetou bude velmi nápadná.
 • Poměrně složitý aplikační proces. Pečlivý proces trvá déle než standardní vkládání.

Dále na fotce je koupel s ekonomickými opravami:

Tváří v tvář dlaždicím

Rozpočtové opravy také znamenají použití obkladů v obložení stěn. Nejdůležitější je vybrat levný výrobek s přiměřenou kvalitou. Výhody řešení:

 • materiál je odolný vůči změnám teploty;
 • nebojí se vysoké vlhkosti, odolávají dlouhodobému kontaktu s vodou;
 • Je dobře umyté;
 • odolné proti mechanickému poškození.

Následující negativní aspekty se mohou stát překážkou použití v koupelně při opravách rozpočtu:

 • Navíc musíte koupit směs pro fixaci na zeď a stěrku;
 • stěny se starým nátěrem vyžadují přípravu, povlak musí být odstraněn;
 • proces vyžaduje určitou zkušenost a ne každý bude řídit samostatně, pozvání velitele zvýší odhad opravy;
 • čas pro obložení jde víc než při vkládání tapety nebo malování.

Nejlepší možností při renovaci koupelny s rozpočtovým projektem je kombinace obložení. Oblast u vany a umyvadla je zdobena dlaždicemi a pro méně vystavenou vodě je zvolena jednodušší a ekonomičtější metoda povlaku.

Dokončení stropu

Objem práce na rozpočtové úpravě stropu závisí na jeho počátečním stavu. Stačí pokrýt hladký povrch vodou ředitelnou barvou nebo vodou. Nečinný čas a rychlý proces dokážete sami. Odstraňte významné zakřivení nebo maskování koupelnové komunikace doporučujeme visící konstrukcí. Jako materiál vhodné pro stojanové prvky nebo PVC panely.

Hlavní výhody výběru:

 • dostupný cenový segment;
 • jednoduchý proces obložení;
 • nevyžaduje dokonalou přípravu povrchu stropu koupelny;
 • úspěšně maskovat drát a trubky;
 • je možné namontovat zabudované svítidla.

Výsledek opravy rozpočtu je uveden na fotografii:

Podlahy

Možnost dokončení závisí na odhadu opravy a stavu starých koupelnových podlah. Někdy to stačí jen na obnovení vzhledu dlaždice. Chcete-li to provést, musíte odstranit zálivku mezi drážkami a zvednout novou, která odpovídá barvě dlaždice.

Prostě a levně položit linoleum, ale toto opatření bude dočasné. Zvýšená vlhkost v koupelně vyvolává vývoj na linoleu plesnivé houby.

Poznámka! Vyhýbání se negativním důsledkům v opravě rozpočtu umožní koupi linolea na bázi PVC nebo dokonce bez nadace.

Dlaždice je ještě praktičtější při opravě koupelny, i když je cenově výhodná. Obklad se provádí bez demontáže starých dlaždic. Náklady na práci a čas vyžadují potěr. Chcete-li opravit podlahu v koupelně, zvolte dlaždici s drsnou strukturou, abyste zabránili uklouznutí a nezpůsobili zranění.

S velmi omezeným rozpočtem je nejúspornější možností nákup velkého gumového rohože, který co nejvíce uzavírá podlahovou plochu koupelny. Může se měnit mnohem častěji než jakýkoli stacionární povlak, a bude zajištěn nový pohled na interiér s minimálními náklady.

Nuance výběru sanitárních techniků

Nahrazení instalatérské soustavy v případě rozpočtových oprav není ne vždy prováděno. Někdy zastavte možnost obnovy lázně. Existuje několik způsobů aktualizace:

 • Vnitřní povrch je ošetřen dvousložkovým polyesterovým smaltem. Největší rozpočetní příjem.
 • Vyšší odolnost a náklady jsou charakterizovány obnovením tekutého akrylu.
 • Někdy jsou obě metody nepřijatelné kvůli nelidskému stavu lázně. Záchranná akrylátová vložka, jejíž fixace se provádí pomocí tmelu.

Každá z metod stále předpokládá finanční náklady, i když budou neporovnatelně nižší než nákup nové mísy.

Pokud opravy rozpočtu zahrnují nákup nových klempířů v koupelně, zvažte následující možnosti:

 • Akrylová kapacita. Je v dolní části cenového segmentu. Snadná instalace a snadná údržba jsou hlavními přednostmi koupelnového výrobku. Kratší životnost a nestabilita před mechanickým poškozením jsou hlavní negativní funkce.
 • Litina je praktičtější. Náklady jsou vyšší než akrylové protějšky.
 • Ocelové koupele v jejich vlastnostech jsou mezi akrylátovými a litinovými výrobky.
 • Pokud přítomnost v koupelně samotné lázně není důležitá, můžete přemýšlet o instalaci sprchy. Oprava však již překročí rozpočet.

Při výměně koupelny jsou výlevky vybrány mezi zařízeními na hácích nebo na nohou. První možnost je rozpočtovější, druhá je více estetická, protože úspěšně maskuje komunikaci. O nuance výběru sanitární keramiky a preference domácího výrobce bylo uvedeno v první části.

Závěr

Ozdobte interiér koupelny po opravě rozpočtu je schopen malých věcí. Původní závěsy, dekorativní nálepky a nové doplňky revitalizují design místnosti. Nenechávejte otevřené komunikace, zničí výsledek i těch nejdražších oprav. Rozpočet způsob, jak rychle skrýt funkční prvky situace - vytvořit plastovou krabici. Čas a náklady budou chvíli trvat a výsledek bude zřejmý.

 • Rohové umyvadlo s obrubníkem v koupelně

 • Hydroizolace koupelny

 • Jak vyměnit maltu mezi dlažbou v koupelně

 • Parketová deska pro koupelnu

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

53 − = 44

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map