Terasy deska "Velvet"

Terasy deska “Velvet”

Modřín je vpravo považován za nejlepší materiál jako decking. To se podobá charakteristikám dubu, stejně silné, husté, odolné a odolné vůči všem druhům účinků. Není divu, že se používá jako terasová deska, protože tato struktura je vystavena stálému vlivu počasí, lidských a dalších faktorů. V dnešní době se dřevo zpracovává různými způsoby. Zvláště pro terasy a verandy byly použity desky, jejichž profil je pokrytý malým lemem.

Díky tomu boty neklouznou v deštivém počasí. Tento profil má název terase "Velvet". U obyčejných lidí se nazývá "protiskluzová". Podívejme se podrobněji na charakteristiky a vlastnosti tohoto materiálu, jehož surovina je obvykle modřín.

Terasa jako součást architektury

Správný design krajiny soukromého domu zahrnuje nejen květinovou záhonu, trávník, altán nebo zahradu, ale i útulnou terasu nebo verandu. Dává území úplný výhled a dostanete pohodlné místo, kde můžete strávit večery se svými příbuznými, mít večeři, smažit maso atd.

A hlavním bodem při vytváření takové terasy je kvalitní materiál, který odolá zátěži, neustálému chůzi a atmosférickému vlivu. Patří sem:

 • srážení;
 • teplotní rozdíly;
 • vítr;
 • vliv UV záření;
 • nízká teplota v zimě.

A ve všech případech je podlaha na terase vyrobena ze dřeva. Je zřejmé, že cementová deska, kámen nebo bitumen zde budou nevhodné. Strom je nejen krásně zvenčí, ale také šetrný k životnímu prostředí, nebude spálit nohy, když bude slunce silné. A jestliže před deskami terasy byly krátkodobé, podlaha, která se dnes děje, může trvat mnoho let. Larch je příkladem.

Terasová deska z modřínu "Velvet" získala srdce mnoha majitelů otevřených teras. Proč? Zjistíme to.

Vlastnosti modřínu

Modřín je druh jehličnatých stromů, který neztrácí svou popularitu. Na hromadách modřín stojí Petrohrad a Benátky. A to již hodně říká. Je třeba poznamenat, že modřín odolává houbám, slabě hnilí, není zakřivený a není hmyzem poškozen. Díky těmto faktorům se terénní modřín stal jedním z nejlepších. A díky typu "Velvet" a materiál neklouzá a vlhkost se nehromadí na povrchu a vypouští podél drážky. Proč "Velvet"? Podívejte se na fotografii podobné desky terasy. Venku to připomíná manšestrovou tkaninu. Toto jméno je proto.

Je třeba poznamenat, že modřín má úžasnou vlastnost - teplotní stabilitu. A to znamená, že se nebojí teplotních změn v rozmezí -50 až +50 ° C. Materiál nebude praskat a štěrk, který stojí na bosé desce na desce z manšestru, nezvedete. A díky phytoncidům, které vystupují na deskách, je vzduch plný sotva znatelné vůně, která má pro vás pozitivní vliv.

Charakteristika manšestru modřín

Nejprve se podívejme na rozměry produktů. Desky mohou mít průřez 20, 27, 32 a 45 mm. Pokud jde o šířku, je v rozmezí 90-140 mm. Standardní nebo běžící velikost se však považuje za 140 x 127 mm.

Pokud mluvíme o délce desek manšestru, je to velmi odlišné. Existují desky o délce 1,65 m a jsou 4 m. Vše závisí na potřebách zákazníka. Interval ve velikostech je 0,5 m. Cena za desku pro terasu je určena z úseku, množství vlhkosti, jakosti a šířky.

Podle standardu je možné rozlišovat 4 odrůdy desky od modřínu. Každá třída se vyznačuje stavem povrchu desek z přední strany. Pokud jde o fyzikální vlastnosti odrůd, neodlišují se.

Nejvyšší třída manšestrového dřeva je třída "Extra". To znamená, že na přední straně nejsou žádné uzly, pryskyřičné skvrny, modré a srdce tvarované kapely. Všechny desky jsou jako vychystávání, i když mohou být malé škrábance a praskliny. Ovšem zadní strana není ovládána.

Dávejte pozor! Náklady na takovou desku vás mohou překvapit. Soustředí-li se na velikost, 1 m2 desek bude mít cenu 29-34 y. e.

Ale seznam a vlastnosti jiných odrůd:

 1. Odrůda "C". Jeden z nejlevnějších. Může dojít k mechanickému poškození (2 ks na 1 m - to je norma). Neudělá bez děr od uzlů (1 kus na 1 m). Jiné povrchové vady nejsou řízeny, takže se nedá překvapit, že je materiál bude mít. Vše je určeno cenou, která dosahuje 11-14 let. na 1 m2.
 2. Stupeň "B". Možnost je lepší. Zde nejsou tolerovány skvrny, vláknitost, pruhy pryskyřice a otvory z uzlů. Pokud jde o mechanické závady, je povoleno pouze 1 kus na metr. V omezeném množství bude modřínová deska trhliny, jádro a uzly. Za 1 m2 musíte zaplatit 16 až 19 let. e.
 3. Stupeň "A". Modrá chybí, stejně jako jádrové pásy, otvory z uzlů, pryskyřičná místa, pásy a nezaostřené plochy. V mezích běžných kapes na pryskyřici jsou malé trhliny a škrábance. Cena je od 20 do 29 USD. e.

Velvet desky mají výhodu nad hladkými. Koneckonců kvůli bradám bude těžší sklouznout a dešťová voda se na povrchu nebude hromadit. Díky tomuto stromu nebudete hnit a nebudete se dostat do louže.

Závěr

Pokud přemýšlíte o tom, jaký materiál bude vaše terasa z vás, ujistěte se, že modřín je ideální volbou. Přesto, pokud si to nemůžete dovolit, použijte další materiál. Pouze tady v prioritě by měl být profil manšestru, který lépe toleruje vliv atmosféry a je vhodnější pro majitele.

 • Palubní deska

 • Dřevo-polymerová kompozitní deska

 • Umístění terasové desky z modřínu

 • Bezešvá deska z terakoty

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

90 − = 86

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map