Comments 0 0 1 View

Textury barvy na stěny

Pokaždé, když chceme provést opravy, rozhodujeme o tom, které dokončovací materiály použijeme. Jedním takovým materiálem je strukturovaná barva. Použitím takového obrazu bude vnitřní stěna zvláštní, neopakovatelná. Kromě toho je důstojnost barvy jeho majetkem.

Tento článek odhaluje otázku: co je texturní barva, důstojnost texturovaného nátěru a samotné malování stěn.

Složení a funkce

Textured barva na stěny, pro co je to tak oceněné? Uvažujme o výhodách tohoto druhu dekorace:

 1. Barva je odolná vůči změnám teploty a srážení životního prostředí.
 2. Pod vlivem ultrafialového záření si zachovává svou sílu.
 3. Odolává houbám a plísním.
 4. Odolnost proti vlhkosti, která je obzvláště důležitá při návrhu kuchyně a koupelny.
 5. Dlouhá doba použití bez změn.
 6. Výrobek je bezpečný pro zdraví, protože neobsahuje škodlivé složky.
 7. Díky ochranné vrstvě dobře snáší chemikálie.
 8. Schopnost skrývat nerovnosti a praskliny, čímž vylučuje čas přípravy stěn.
 9. Je důležité pamatovat na péči, která spočívá pouze v utírání vlhkou houbou.
 10. Různé palety barev, které lze získat pomocí barevné pasty nebo barvy.

Samozřejmě, pro takovou práci je důležité vybrat kvalitní výrobek, který udržuje značku na stavebním trhu:

 1. "Optimista". Barva na bázi akrylu se používá pro vnější a vnitřní práci. Díky tomu je možné vytvořit různé zajímavé varianty povrchů stěn a skrýt malé vady.
 2. "TEX Universal". Barva může být provozována bez ohledu na životní prostředí: uvnitř nebo venku. Tento produkt je účinný při zakrytí místností s vysokou vlhkostí. Barva je při použití v místnostech s různými teplotami stabilní. K dispozici je také krycí funkce, pomocí které je snadné aplikovat směs v jedné vrstvě z cihel, betonu, cementové roviny.

K dosažení očekávaného výsledku se používají různé plniva. Díky němu budeme schopni vytvořit téměř dokonalý povrch přírodního materiálu, bez ohledu na to, jaké to je: kámen, dřevo, kůže atd. Pro vytvoření husté směsi pro nátěry jsou piliny vhodné pro použití. Křemenný písek přispívá k rovině s ostrými konci. Stojí za to dodat, že voda dodává laku lesklý povrch.

Dávejte pozor! Pokud se texturální barva aplikuje na dříve využívanou stěnu, pak je třeba zkontrolovat, zda se odlupovala a zda zůstala pevnost povrchu.

Stojí za zmínku kvalitu texturovaného nátěru. Doporučuje se používat v prostorách, které jsou aktivně využívány: kuchyně, chodby, koupelny, kanceláře a veřejné instituce.

Na regálech skladů lze nalézt aerosolové strukturované barvy. Komponenty této barvy jsou speciální částice, které působí podobně jako přírodní kámen, například žula. Pokud chcete vytvořit vlastní pozadí, pak je tato barva pro vás. Během několika minut budou vaše nápady realizovány. Další ochranou pro takový povrch je čistý lak.

Je třeba poznamenat, že tato kompozice může působit jako "kovový". Kompozice laku obsahuje granule kovového odlivu. To znamená, že tento polomatný povrch je velmi odolný a může být použit v jakýchkoli vnějších i vnitřních úpravách. Účinek "pavouka" pomůže vytvořit podobný povrch jako mramorové žíly.

Výrobky se doporučují pro cihelné, dřevěné, betonové, kovové, sádrové a skleněné povrchy. Další nátěr je možný pro lakování plastů, keramiky, lepenky, papíru a dokonce i umělých květin. A to vše je dáno skutečností, že kompozice vysuší za krátkou dobu a bez použití rozpouštědla.

Textury povlaků, jejich typy

Samozřejmě každý má velkou touhu vytvořit individuální výzdobu zdí. V tomto případě je důležité vybrat správné barvy a úspěšně je kombinovat s různými druhy přísad. Existuje několik hlavních typů malby:

 1. Atacama. Povrch, který má vzhledem k reflexní struktuře vzácný vzhled. Před aplikací mícháme barvu s částí kovových pilin. Také nezapomeňte přidat křemenný písek ve správném poměru.
 2. "Reliéf". Chcete-li vytvořit takový povrch, je třeba k nátěru přidat křemenné drtě a piliny. Úleva je řízena množstvím zaplnění plniva.
 3. "Misuri." Zvláštní stěna, protože se vyznačuje lesklým leskem, který se objevuje, když textury vysuší. Ve směsi přidáme modifikovaný škrob a vodu.
 4. "Marseilles vosk". V hotové podobě stěna vypadá jako přírodní kámen. Když je barva vysušená, musíte použít dekorativní vosk, který dodá nátěru luxus a hloubku.
 5. Oblíbený perlový nátěr s charakteristickým perleťovým leskem. Aby bylo dosaženo takového účinku, je nutné přidat pigmentové plnidlo ve správném poměru.

Malování stěn

Stabilita a kvalita hotového povrchu závisí na tom, jak správně je barva aplikována. Proto je nutná pečlivá příprava a postupnost opatření je správná. Celé dílo se skládá z následujících položek:

 1. Příprava zdi
 2. Příprava barev
 3. Aplikace a dekorace.

Příprava stěn pro správné malování

Příprava povrchu pro jeho další zpracování se vždy provádí podle jediného válcovacího vzoru. První věc, kterou musíte udělat, je zvednout škrabku a opatrně odstranit nepoužitelný starý nátěr (tapety, náplast, barva), stejně jako špína, prach a skvrny. Pak zkontrolujte, zda stěny nejsou přítomny nebo neobsahují velké štěpky, praskliny a jiné vady. Ujistěte se, že stěny jsou vyrovnané.

Pokud jsou malé trhliny a tuberkulózy až do dvou milimetrů, pak je necháme. Budou pokryty vrstvou barvy. Pokud jsou velké nedostatky, pak se klepání odrazí dlátem. Povrch je ošetřen akrylovým tmelem. Po 24 hodinách můžete pokračovat v práci, když je tmel suchý.

Dále s použitím základního nátěru ošetříme stěny, abychom získali dobrou přilnavost. Tloušťka dekorativní vrstvy, na rozdíl od běžné barvy, bude více, respektive větší hmotnost. Proto bez řádné přilnavosti se toto může zhroutit. Je třeba, aby tón nátěru byl podobný tónu povrchu, protože do určité míry je základním nátěrem jedna z vrstev nátěru. To bude zdůrazňovat terén a poskytnout jedinečnost vaší práci.

Zadávání materiálů

Textilní barvu je možné zakoupit v obchodních domech ve formě prášků. Ale může to být tekutá směs. Pokud je nátěr práškový, podle pokynů tuto hmotu zředíme vodou. Obsahuje únavné mixování elektrické vrtačky s tryskou ve formě směšovače. V případě, že používáte tekutou kompozici, stačí vše promíchat, protože všechny částice, které působí strukturu, jsou neustále na dně nádoby.

Po všech míchacích operacích může být barva smíchána s vybranou barvou. Měli byste to udělat pečlivě, přidávat trochu směsi a neustále se míchat. Po přidání určité části směsi můžete použít kus lepenky nebo překližky, abyste zkontrolovali tón a kontrast barvy, ať odpovídá požadované barvě. Pak pokračujeme k malování stěn.

Proces malování stěn s texturovanou barvou

Takže nyní musíte zvolit, který nástroj bude fungovat. Je třeba zvážit způsob nanášení nátěru. Existuje několik možností:

 • airbrush;
 • válec;
 • houbička;
 • štětcem.

Teprve po malování bude možné přidat jiný efekt dekorace. Práce s kartáčem bude trvat velmi dlouho a po celou dobu musíte co nejdříve udělat co nejdříve. Ale pracujte úhledně, protože můžete poškodit použité vrstvy.

Pouze po šesti hodinách, po nanesení první vrstvy na stěny, můžete aplikovat druhý nátěr. To znamená, že během této doby první vrstva vyschne a slouží jako "základna" pro další práci. Dávejte pozor, obraz může být proveden s nejběžnější barvou, ale s jiným odstínem barvy. V současné době by měla být strukturovaná barva, její druhá vrstva, aplikována podle vašeho vkusu a preferencí, protože v této chvíli je možné vytvořit jedinečné dekorace a vzory. Pro tuto práci používáme štětec, hrubý kartáč, houbu. Můžete také použít vroubkovanou stěrku, konstrukční válec a dokonce i pokrčený papír.

Dávejte pozor! Aby se zabránilo nesprávnému provedení na stěnu, protože barva je ucpaná v konstrukčním válci, stojí za to oplachovat v pracovní části silnou hlavou vody. Pak můžete pokračovat v práci na dokonalosti výzdoby.

Váš jedinečný a nesrovnatelný vzorec musí mít čas a teplotu, aby byl suchý. Proto je vše necháváme 24 hodin při teplotě 20 ˚C.

Závěr

Tímto způsobem, aniž byste utráceli hodně materiálu, můžete dát svému domu nový vzhled a jedinečnost zdí. Ještě důležitější je, že tato práce nemusí zaměstnávat zaměstnance, ale můžete se svěřit takové práci a vzdát se vašim nápadům a uměleckému vkusu.

 • Jak vybrat barvu pro sokl

 • Nástěnná barva na beton

 • Malování na zdi

 • Barva na vnější stěny

Previous Stiftelser på kede bunker med en monolitisk grillning
Next Kolektor untuk lantai berpemanas air

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/amethyst/data/www/annot.info/wp-content/themes/trendyblog-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7

About author

You might also like

Články 0 Comments

Jak postavit majáky pod omítky

Příslušná organizace dokončovacích prací během opravy zahrnuje povinné vyrovnání stěn pomocí omítek. Je téměř nemožné dosáhnout požadovaného výsledku bez použití majáků. Nahrazení zastaralých zařízení přineslo moderní produkty, které značně usnadňují

Články 0 Comments

Nástěnné police pro vybavení

Nástěnné police mohou být potřebné kdykoli, například zavěsit televizor nebo telefon, přijímač nebo jiné zařízení. Nástěnná police pro zařízení vám umožňuje zavěsit zařízení bez stroboskopických stěn nebo dalších kabeláží. Takové

Články 0 Comments

Montáž podhledů na střešní římsu

Střecha je jednou z nejtěžších a časově náročnějších etap výstavby domu. A pokud je vše se více či méně čisté pomocí střešního a vazného systému, je zde římsa, která také

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply

76 − 70 =