Trávníkový sekačka na trávu

Trávníkový sekačka na trávu

Trávník je krásný pouze v dobrém stavu. Pro správnou péči není dostatek sekaček na trávu a hnojiva, s tímto přístupem bude tráva po dlouhou dobu krásná, objeví se plešaté balzámy a žloutnutí. Chcete-li trávník po dlouhou dobu potěšil majitele, potřebuje provzdušňování, a to může být provedeno se zvláštním zařízením - verticutter. Co je to: vertikutter pro trávník? Jak jej správně zvolit a jak jej používat - o všem v tomto článku.

Na co se používají vertikalizátory?

Na nějakém květinovém lůžku nebo v posteli se časem vytváří druh "kůry". Jedná se o dolní hustou vrstvu půdy, přes kterou nemůže kyslík pronikat do půdy ze vzduchu. A bez kyslíku, trávníkový trávník prostě nemůže růst.

Kromě toho voda a hnojivo nebudou dobře pronikat do půdy - kapalina bude odvádět z tvrdé "kůry", nemůže rovnoměrně nasytit zemi.

To je jedna z problémů s trávníky. Další tón, který se hromadí mezi řezaným trávníkem "hedgehog". Zvláště důležitá je otázka provzdušňování hlíny nebo vlhkých půd, kde je trávník rychlejší.

Aerator nebo vertikální fréza

Nasycení trávníkového podkladu s kyslíkem je prostě nezbytné, nemohou se s ním samy vypořádat. Faktem je, že trávník je pravidelně řezán, tam jsou řezané úlomky, odpadky, padlé listy, vyschlé trávy. Někdy, pokud je půda na pozemku mokrá, může se objevit i mech. Tato vrstva trávníků se nazývá pocit skutečnosti, že vrstva odpadu hustě "pokryta" se usazuje mezi samostatnými lopatkami trávy.

Ti, kteří se rozhodli pro nákup tohoto nástroje, mohou získat další jméno - "aerator". Ve skutečnosti je to stejné zařízení, ale přesto je mezi nimi malý rozdíl.

Odvzdušňovač je nezbytný pro saturaci země kyslíkem. Jeho pracovním nástrojem jsou kovové kolíky. Když se zařízení pohybuje, hřídel s čepy se otáčí a země na trávníku je propíchnuta do požadované hloubky (od 2 do 14 cm).

Pozor prosím! Před vznikem speciálních nástrojů - provzdušňovačů a vertikátorů - byla půda nasákována kyslíkem pomocí vidlic. Trávník propíchnutý vidlemi v hloubce bajonetu a opakoval tyto punkce v 25 cm krocích.

Ale vertikutter profesionálněji zvládne úkol - provzdušňování půdy. Toto zařízení nejen provrtá zem v požadované hloubce s jinou frekvencí děrování, ale má také speciální tryskové mlyny. Ostré nože odříznou "necrotickou" vrstvu od trávníku, po níž jsou odpadky odstraněny do pytle na pytle nebo zůstávají na trávníku, následované hrabnutím.

Pokud jsou instalované mlýny "naprogramovány" na větší hloubku průniku, lze dosáhnout ještě jednoho pozitivního účinku. Kořeny rostlin budou mírně zkráceny, což povzbudí růst trávy, aby byl nátěr zdravější a rovnoměrnější.

Pokud je místo u domu malé, můžete to udělat bez provzdušňovače - toto zařízení je jednodušší a je levnější. Pro velké plochy (parky, sportovní hřiště, velké plochy pro domácnosti) bude vertikální řezačka vhodnější - je vhodnější a rychleji zpracovávat trávníky.

Pozor prosím! Dalším názvem pro vertikutter je rozbočovač. Princip fungování tohoto zařízení je naprosto stejný, rozdíl je pouze v názvu.

Odrůdy vertikutterů

Stejně jako všechny elektrické spotřebiče mohou mít vertikutory několik možností pohonu:

 1. Mechanické nástroje pracují ze svalové síly osoby, to znamená, že nemají pohon. Takové vertikuty jsou levné, jsou ovladatelné a lehké. S mechanickým zařízením je možné zpracovat malý trávník před soukromým domem ve městě. Zařízení nevytváří šum, nepotřebuje zdroj energie, má malé rozměry.
 2. Elektrický vertikální měřič musí být připojen k síti. To způsobuje řadu nepříjemností spojených s přítomností drátku - nástroj může řezat kabel, pokud je zneužit, a navíc vertikutér je "vázán" na výstup nebo nosit. Ovšem síla elektrického spotřebiče je dostatečná pro zpracování velkého trávníku, přístroj je lehký a manévrovatelný - může se snadno vyrovnat s provzdušněním půdy mezi stromy nebo keřmi. V sortimentu elektrických modelů je také baterie vertekuttery. Pohodlí elektrických vertikitterovů pro trávník spočívá v jejich autonomii - je možné je použít na jakémkoli místě, a to i tam, kde nejsou žádné napájecí zdroje. Baterie však vyžadují pravidelné nabití, které trvá přibližně 12 hodin.
 3. Benzinové vertekattery jsou nejmocnější, takové zařízení zvládnou golfová hřiště nebo fotbal, parkové trávníky, velké soukromé parcely. Mtd verticotters jsou například považovány za jeden z nejsilnějších. Jsou docela schopni profesionálních úkolů. Existují méně výkonné nástroje, které běží na benzin, jsou vhodné pro péči o velké venkovské chaty nebo soukromé pozemky. Nevýhodou benzinových spotřebičů je jejich zvýšený hluk během provozu, potřeba pravidelné údržby (doplňování paliva, výměna oleje, oprava opotřebovaných dílů), nízká environmentální kompatibilita spojená s výfukovými plyny.
Důležité! Dalším kritériem pro výběr nástroje je četnost jeho použití. Je-li přístroj zapínán jednou ročně, není vhodné kupovat těžký a drahý benzinový topper. V takových případech můžete udělat s dostupnějším mechanickým nebo nízkonapěťovým elektrickým modelem.

Jak vybrat vertikutter

Po rozhodování o typu motoru je třeba věnovat pozornost dalším faktorům:

 • Tělo vertikutteru by mělo být vyrobeno ze světlého a zároveň trvanlivého materiálu. Je zapotřebí lehkost, aby se zabránilo zbytečnému zatížení trávníku a tudíž spadne pod nohy správce spotřebiče, nepotřebuje další "stres". Kovové a hliníkové pouzdra přístroje jsou považovány za nejsilnější, takové zařízení bude trvat nejméně 15 let. Nejčastěji se používají plasty k vytváření vertikutterů - cena materiálu je výrazně nižší než hliník a vysoce kvalitní ocel.
 • Nože a nože musí být vyrobeny z legované oceli. Pracovní nástroj by měl být fixován pružinou, takže se nože nebudou zlomit, nebudou se bát klepání, zaseknutí a další poškození.
 • Je lepší vybrat si nástroje s možností přizpůsobení hloubky propíchnutí, obvykle rozmezí od 2 do 14 cm (například vertikální Al-ko)
 • Další důležitý detail - výškově nastavitelná rukojeť, kterou lze přizpůsobit růstu pracovní osoby
 • Ve stádiu nákupu zařízení je nutné rozhodnout, zda je zapotřebí sběrače prachu. Na jedné straně je toto příslušenství velmi výhodné, protože všechny shromážděné odpadky budou kompaktně skládané a poté zlikvidovány. Na druhou stranu přítomnost sběru odpadků zavazuje obsluhu vertikálního měřiče pravidelně jej vyčistit. Vzhledem k tomu, že plstěné odpadky se na trávníku hodně hromadí, nádobí bude často nutné vyčistit.
 • Určeno u výrobce, musíte si uvědomit, že vertikutter je dlouhodobý nástroj, který bude muset být používán 2-3krát ročně. Proto je docela možné vybrat nástroj střední třídy, její kapacita a spolehlivost bude trvat mnoho let.

Když se řídí těmito jednoduchými pravidly, není těžké vybrat kvalitní vertikutter. Při nákupu tohoto nástroje bude péče o trávník mnohem jednodušší a majitel a jeho hosté budou po celý rok užívat krásnou zelenou trávu.

Video:

 • Jak vybrat řetězovou pila ruský

 • Vyřezávačky benzínu pro stříhání stromů

 • Zahradní trimmer teleskopický

 • Jak si vybrat zahradní drtič

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

31 + = 32

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map