Třímetrový měřič

Třímetrový měřič

Jedním z hlavních nosičů energie, který se dnes používá, je elektřina. Tarify na ní nezůstávají klidné, proto se rok od roku musí přizpůsobit novým podmínkám. Ideální volbou je instalace solárních panelů, které mohou pokrývat některé nebo všechny potřeby elektrické energie. Ale v praxi to není tak snadné, protože jsou nutné významné investice. Existuje jiná cesta - použít počítadlo se třemi sazbami. Co je pozoruhodné a proč stojí za to zastavit výběr? To bude popsáno v článku.

Jak to funguje

Častější je používání jednorázového čítače, který ukazuje rozdíl v čtení na začátku a na konci měsíce. Přijaté údaje jsou vynásobeny tarifem a faktura je dána k úhradě. Při použití elektrické energie nedochází k oddělení. Dvojtarifní a třístupňové čítače pracují trochu jinak. Zaznamenávají také spotřebu elektřiny, ale dělají to za různé ceny v různých dnech. Čas, ve kterém jsou výpočty provedeny, je naprogramován předem. Takové zařízení je postaveno na mikrokontrolérech a má vestavěnou paměť, která vám umožňuje ukládat data o tom, kolik kilowattů bylo denně vynaloženo a kolik v noci. Současně má každá tarifa svou vlastní sazbu sazeb.

Měla bych si zvolit počítadlo se třemi sazbami nebo bydlela s počítadlem s jednou sazbou? Všechno bude záviset na tom, co se používá hlavně pro elektřinu. Pokud je byt vybaven elektrickým vytápěním, samozřejmě budou přínosy multi-tarifních metrů. V takovém případě se náklady na přepážku vrátí s úrokem a poměrně rychle. V některých soukromých domech lze instalovat stroje pro zpracování kovů a dřevoobráběcí stroje. S takovým počítadlem bude výhodnější pracovat ve večerních hodinách, kdy je zatížení sítě menší.

Co potřebujete vědět o tarifech

V ideálním případě vše vypadá atraktivně, ale potřebujete znát nuance o tarifech. U jednorázových čítačů je mřížka jednoduchá. Obvykle se určitý objem kilowattů uvolňuje za nízkou cenu, pokud je limit překročen, cena se může zvýšit dvakrát nebo vícekrát. Dvourychlostní čítače pracují na základě "den-noci". To znamená, že v průběhu dne je tarif standardní a v noci je o 30% nebo méně levnější. Pokud jde o třítarifní měřiče, ne vše je tak jednoznačné.

Dávejte pozor! Na dvouúrovňovém čítači může být denní platba vyšší než jednorázová. To je děláno pro stimulaci používání sítě, když je nejméně načten.

Pro tři-tarifní metry, výpočet je založen na skutečnosti, že noční tarif může přinést úspory až 70%, ale zóna takové ceny začíná po 23:00 a končí před 7:00. Pokud je pračka a jiná zařízení vybavena časovači, nebude možné v požadovaném čase spustit procesy. Od 10:00 do 20:00 je účet veden podle obvyklé denní sazby, která je stanovena pro tři-tarifní metry. Ale v intervalech, které nebyly uvedeny, se cena výrazně zvyšuje. V některých případech je tarif více než 70% normální. To je způsobeno špičkovými zatíženími v síti. Tyto informace by měly být vzaty v úvahu při rozhodování o tom, která zařízení budou použita najednou. Ve špičkových částech se náklady na žhavení jedné žárovky téměř zdvojnásobí.

Stojí to za to

Třímetrové měřiče mají své silné a slabé stránky. V mnoha ohledech se jedná o snadné použití. K těmto výhodám patří:

  • významné úspory;
  • legalizovaná metoda výpočtu;
  • možnost sebepozorovaných indikací.

Úspory při používání měřiče pro několik tarifů mohou dosáhnout značných čísel ve srovnání se standardní metodou účetnictví. Zároveň je to naprosto legální. Někteří se uchýlí k použití neodymových magnetů a cívek, které se nutně změní na pokuty. Kdykoliv můžete vidět, kolik kilowattů a jakou míru jste vynaložili. Mezi mínusy je třeba vzít v úvahu:

  • některé nepříjemnosti;
  • nebezpečí zvyšování sazeb;
  • špičkové hodiny.

Čtyřpočetní počítadlo ukládá povinnost dodržovat určitý způsob užívání elektrické energie. Jde to ve prospěch vlastníka, nikoli energetické společnosti. Nákup a instalace takového zařízení jsou drahé, takže je třeba se podívat s předpokladem možnosti zvýšení tarifů pro multi-tarifní měřiče. Pokud k tomu dojde okamžitě po instalaci zařízení, doba návratnosti se několikrát zvýší. Jsou chvíle, kdy je nemožné obcházet špičkové hodiny, aniž byste spustili nenápadnou techniku. To bude mít za následek značné ztráty účtů. Malé přehledy o elektroměru jsou tři-tarif je ve videu níže.

Existují nějaké další náklady

Určitě existují dodatečné náklady na multi-tarifní měřidlo. Objeví se i v případě, že není třeba opravit. První položka výdajů bude potvrzena skutečností, že pro programování takového pultu musí přijít samostatná brigáda, která na to přijme značné množství peněz. U jednotlivých tarifů musíte zadat údaje a podmínky jejich provozu. Když se změní tarify za elektřinu, bude nutné ji přeprogramovat, což může naběhnout na vlastní náklady. Každé elektrické zařízení má mezikalibrační interval. Po dosažení třítarifmetru bude muset být demontován a vrácen příslušné službě. Způsob účtování v průběhu jeho nepřítomnosti stanoví správcovská společnost.

Dávejte pozor! Paměť uvnitř elektroměrů je nestálá. Aby nedošlo ke ztrátě dat, konstrukce poskytuje baterie. Časem selže a vyžaduje výměnu. Taková údržba bude stát nejen náklady na baterie, ale i náklady na volání týmu do práce.

Jak ušetřit peníze

Navzdory všem námitkám a nepříjemnostem, pokud by bylo rozhodnuto použít multi-tarifní přepážku, pak správné plánování poskytne příležitost, aby z takového zařízení využil maximum. Je-li to možné, můžete namontovat speciální časované výstupy, které napájí zařízení pouze ve stanovenou dobu. Navíc je možné vyměnit plynové vytápění za elektrické, což sníží náklady na druhý typ tepelného nosiče. Možná to nestojí za to úplné demontáž, ale instalace dalšího kotle do stávajícího systému, ale takový, že je napájen elektřinou. Všechny žárovky mohou být nahrazeny LED diodami, které jsou pětkrát ekonomičtější. V takovém případě ani v špičkových časech nedojde k neplánovanému přečerpání.

Souhrn

Zdá se, že používání tříhodinového čítače s řádným plánováním může svým majitelům přinést dobré úspory. Při výběru měřiče je třeba dbát na to, jaký proud je pro něj nominální. To je nezbytné, pokud se používají vysoce výkonné přístroje vybavené motory nebo ohřívači. V souladu s tím musí být instalován výkon a ochranné zařízení.

  • Výška přepínače z podlahy

  • Topný kabel pro podlahové vytápění

  • Kabelový kanál: rozměry, charakteristiky

  • Typy kabelových kanálů se zásuvkami

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

11 + = 16

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map