Vnitřní úprava dřevěného domu

Vnitřní úprava dřevěného domu

Vnitřní dekorace dřevěného domu je nejvíce tvůrčím procesem výstavby, během kterého můžete znovu vytvořit design, který si představivost vyžaduje. Nyní stavební trh nabízí spoustu dokončovacích materiálů, mezi kterými si můžete vždy vybrat vhodnou cenu a styl. Vnitřní výzdoba bytu bude hovořit o chuti majitele, protože jak dům je vyzdoben a soudce jeho majitelů.

Příprava na vnitřní obložení domečku

Než začnete opravovat vnitřní stěny, musíte se seznámit s některými funkcemi, které je třeba vzít v úvahu při dokončení interiéru:

 1. Jak vnější, tak vnitřní dokončení lze provést až po úplném smrštění rámu. Obvykle dům je plně usazen za 5 let, ale můžete začít po 2 letech. Tentokrát stačí, aby byla lišta připravena k registraci.
 2. Před zahájením dokončení stěn dřevěného domu je nutné položit veškeré komunikace a elektroinstalace, instalovat dveřní a okenní otvory a také sklouznout štěrbiny.
 3. Dřevo musí být ošetřeno antiseptikem.
 4. Před přímým dokončením odstraňte prach a nečistoty z povrchu dřeva.
 5. Pokud se ošetření provádí lakem, je nutné povrch brousit a ošetřit základním nátěrem.

Typy vnitřních stěn

Stěny mohou být zdobeny v dřevěném domě různými způsoby. Vše závisí pouze na přání a schopnostech majitele. Za prvé, je nutné určit cíl, který by měl být dosažen v důsledku dokončení. Varianty mohou být velmi rozmanité: od přirozené krásy dřeva po moderní styl, vyrobené alternativními materiály. V praxi se pozoruje tendence dokončit dřevěné domy uvnitř progresivních materiálů, které zcela skrývá strukturu dřeva. Níže budeme uvažovat jak o tradičních způsobech dokončení, tak o těch, které se mezi majiteli domů ze dřeva stávají stále oblíbenějšími.

Návrh vozového parku

Podšívka - je jednoduchý a cenově dostupný materiál, díky němuž můžete zdobit nejen stěny, ale i podlahu a strop. Chcete-li vytvořit rovný povrch, musíte se předem poradit s bednou. Vytvoření přepravky pomůže skrýt zbytečné potrubí a dráty a dále zatemnit stěny, pokud je taková potřeba.

Stavební trh nabízí kupujícím tři typy obkladů, které lze zakoupit:

 • Obvyklá deska z lepenky - jednoduché leštěné desky, které nemají prohlubně a zářezy. Jedná se o nejlevnější dokončovací materiál mezi prezentovanými. Tato deska je upevněna galvanizovanými hřebíky na přepravce. Nevýhodou tohoto materiálu je nedostatečná přilnavost desek mezi sebou při stohování, což může vést k nesprávnému a křivému opření na povrch. Také při instalaci jsou štípané desky často způsobeny jejich malou tloušťkou.
 • Vagonová deska univerzálního typu. Tento materiál je pohodlnější a praktičtější. Vzhledem k tomu, že desky mají trny a drážky, lze je snadno přizpůsobit a taková konstrukce nebude ohýbaná. Tato podšívka je spolehlivá a praktická ve výzdobě.
 • Vagonová deska Block House. Tento typ podšívky, velmi podobný druhé možnosti, ale na jedné straně imitující zaoblený dřík. Byl vytvořen tak, aby vytvořil ještě příjemnější pohled na celý design. Způsob připojení je stejný jako u univerzální desky.
Důležité! Podšívka musí být ošetřena antiseptikem a dalšími látkami, které prodlužují životnost obložení.

Stejně jako jakýkoliv materiál má vozový park své výhody:

 • Dekorace se stává ozdobnějším, strom dává pohodlí a pohodlí domu.
 • Podšívka pomáhá skrýt nepříjemné oči komunikace (potrubí nebo závady samotného rámu)
 • Tato úprava pomáhá udržovat teplo v místnosti. Dokonce i nejtenčí podšívka může vytvořit dům teplejší bez použití speciálního materiálu.
 • Jednoduchost pokládání, díky čemuž dokonce i s vlastními rukama je možné dokončit dům zcela.

Ale navzdory všem výhodám, které rozlišují podšívku, má několik negativních stran:

 • Materiál odolává požáru jako dřevo, takže je třeba ho ošetřit speciálními látkami. Takové zpracování zvýší náklady na dokončení.
 • Další součásti tohoto designu výrazně zvyšují náklady na dokončování s ekonomickým ostěním.

Přírodní povrch

Půvabná krása interiéru dřeva pomůže zachovat barvy a laky. Tato volba je vhodná pouze tehdy, je-li samotný rám dostatečně izolován a ošetřen speciálními roztoky proti vlhkosti.

Před dokončením je nutné povrchy nečistot a prachu vyčistit a důkladně je vyčistit. Nebude nadbytečné pracovat s tmelem a základním nátěrem.

Předpokládá se, že před lakováním není třeba čekat na smrštění doma. Tento předpoklad je správný, avšak ihned po skončení výstavby se barvení také nevytváří, protože vlhkost, která se vyskytuje v dřevě, vystupuje, čímž se na povrchu vytvoří pruhy a bubliny.

Pokud byla stavba domu provedena metodou "tlapky", pak je povrch nejlépe pokrytý lakem a pokud je "postavený" v misce, pak normální čirý lak, který nezakryje přirozený vzor dřeva, vypadá dobře.

S pomocí nátěru můžete vytvářet akcenty na určitých površích nebo zonovat místnost. Materiály pro dekoraci interiérů stěn musí být co nejvíce šetrné k životnímu prostředí, protože bezpečnost obalu je obzvláště důležitá uvnitř domu.

Nedávno je velmi populární umělecká malba stěn a stropů. Takový design přinese v interiéru moderní poznámky, aniž by se dotýkal panenské krásy dřevěného vzoru.

Důležité! Taková dekorace komunikace nemůže být skryta, takže kabeláž je umístěna v rozích místnosti a trubky jsou umístěny v dříve vytvořeném rámu.

Podlahy a stropy s takovou povrchovou úpravou stěn jsou provedeny kartonem nebo parketami.

V této podobě vnitřní dekorace má také své výhody a nevýhody, o kterých byste měli vědět:

 • Původní styl dřevěného rámu je zachován.
 • Náklady na materiál jsou mnohem nižší než u alternativních úprav.
 • Pokrytí by mělo být aktualizováno každé čtyři roky, aby nedošlo ke ztrátě dekorativních vlastností.
 • Po smrštění jsou kulatiny mírně zakřivené a povrch s nátěrem nebo lakem již nebude moci vizuálně upravit tuto situaci.

Obvykle dřevo mimo dům už přebírá stejný konec a uvnitř, takže ohromení hostů nebude limit, pokud vstoupí do dřevěného rámu, najdou tam moderní interiér, který nemá nic společného s vesnicí. V tuto chvíli je možné a tak uspořádat dům. Pro podlahu, parkety, laminát nebo koberec jsou v tomto případě nejlepší, v některých místnostech mohou být přítomny dlaždice. Pro strop jsou často používány kloubové konstrukce nebo sádrokartonové desky.

Sádrokartonové dekorace

Sádrokarton - velmi pohodlné v materiálu, které vám umožní bez problémů vytvořit libovolný design. K upevnění sádrokartonu na stěnu je třeba vytvořit rám z pozinkovaného profilu, na němž je materiál upevněn samořeznými šrouby.

Důležité! Po smršťování domu dokončete sádrovou lepenku, protože se může vyskytnout praskliny, které poškozují vzhled.

Z výhod designu sádrokartonu můžete rozlišit snadnou instalaci, nízké náklady a také schopnost skrýt veškerou nepotřebnou komunikaci.

Protože tento materiál je velmi křehký, jeho hlavní nevýhodou je, že je zcela odolný mechanickému poškození. Také malý negativní bod je, že hotová struktura sádrokartonu by měla být vylepšena například pomocí tapety nebo tmelu. Vnitřní dekorace dřevěného domu na fotografii je vyrobena ze sádrokartonu.

Dekorace s plastovými panely a omítkou

Montáž plastových panelů je stejně snadná jako montáž sádrokartonu. Hlavní a nejvážnější rozdíl od předchozího materiálu je rozmanitost barev a vzorků, takže můžete zdobit místnost v různých stylech, kombinovat materiály.

Plus tohoto materiálu pro dokončení je stále, že díky položení na přepravce můžete skrýt zbytečné komunikace. Takový povlak se může umýt, protože plast je odolný proti vlhkosti.

Stucco je také zajímavou možností pro dokončení zdí v dřevěném domě. Vzhledem k tomu, že nyní existují dekorativní typy omítek, není nutné povrch zcela vyrovnávat. S tímto materiálem je snadné vytvořit potřebné reliéfy nebo dokonce kresby v technice sgraffito, jak ukazuje obrázek níže. Povlak je velmi spolehlivý a trvanlivý, proto nebude sloužit ani deset let.

Vnitřní úprava stropu a podlahy

Obložení podlahy a stropu musí být v souladu s dokončením stěn domu. Nejúspěšnějšími možnostmi podlahy budou parkety nebo lamináty. To je způsobeno tím, že takový povlak lépe uchovává teplo a má environmentální přívětivost, což je v domě velmi důležité, protože na tom závisí bezpečnost všech obyvatel.

Důležité! Parkety po montáži jsou pokryty parafinovým a parketovým lakem.

Správné pokládka parketů vám poskytne příležitost vychutnat si ideální podlahu po mnoho let. Lakový nátěr se obnovuje každé 2 roky, a to díky tomu, že se nosí.

Velmi vážně je nutné ošetřit obložení stropů v domě z baru. Můžete dokončit až po úplném smrštění domu a toto období je 2 až 3 roky. V opačném případě je struktura stropu jednoduše deformována, což zničí všechny následné opravy.

Pro interiér v moderním stylu stačí namontovat stropní strop, který vás ochrání před problémy s omítkou a dalšími souvisejícími pracemi. Pokud je interiér udržován ve skandinávském nebo rustikálním stylu, stropní trámy se neskrývají, ale naopak, zdůrazňují je. Mohou být natřeny libovolnou barvou vhodnou pro stylistiku nebo pokryté skvrnami pro nejlepší dekorativní efekt přírodního dřeva.

Důležité! Pokud se podkroví nachází ve druhém patře domu, pak se prostor mezi hrubým a čistým stropem položí s ohřívačem a parotěsnými bariérami.

Vnitřní provedení dřevěného domu může být libovolné. Hlavní věc je definice přesného stylu a designu, který by se nakonec měl ukázat. Na základě přání si musíte vybrat materiály pro dekoraci, které budou harmonizovat mezi sebou a vytvářet požadovaný efekt.

Více videozáznamů lze vidět na videu:

 • Tapety s květinami v interiéru

 • Co končí v nové budově?

 • Bambusová tapeta v interiéru

 • Obývací ložnice

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

2 + 4 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map