Výroba garážových vrat vlastních rukou

Výroba garážových vrat vlastních rukou

Jak ukazují statistiky, většina motoristů dává přednost vybudování vlastní garáže. To výrazně ušetří na nábor profesionálů. A výhodou před zakoupenou garáží je příležitost naplánovat vlastní garážové prostory sami, abyste si je mohli sami a pomocí výhodných materiálů. Důležitým prvkem garáže je brána. Ty také dokážeš sami, abys nekoupil nákladnou konstrukci.

Z tohoto článku se můžete naučit, jak samostatně vyrábět garážová vrata pomocí improvizovaných prostředků. A protože nejčastěji se používá výkyvný design, poznáte jeho zařízení z kovu.

Projektování garážových vrat

Pro vytvoření garážové brány nemůžete bez pečlivého plánování a detailních výkresů. Díky grafické kresbě, která obsahuje podrobné pokyny a označení pro každou součást, můžete vytvořit správnou bránu, která splňuje všechny požadavky. Budete mít orientační bod a dokončíte práci rychle.

Poradenství! Výkresy vám umožní okamžitě sestavit návrh a zjistit, jaké chyby mohou nastat. Také díky němu se dozvíte předběžné množství materiálu a náklady na stavbu.

Při kreslení musíte vzít v úvahu velikost otvoru garážových vrat. Musíte zjistit šířku a výšku otvoru. Obvykle jsou garážová vrata vyrobena podle tohoto schématu: jejich šířka a výška by měla být větší na každé straně 60 cm než rozměry automobilu.

Dávejte pozor! Křídlových bran jsou vyrobeny s přípustného šířce vrat 5 m a výšce 2,5 m. Tato velikost bude zcela dostačující, aby řídil kompaktní auto, SUV, nebo malé vozidlo.

Garážová vrata se obecně skládají z následujících prvků:

 1. Hlavní rám, vyrobený z kovových rohů, šířka police je 50-65 mm.
 2. Brány, které jsou vyrobeny z profilového kovu. V ideálním případě má tento profil obdélníkový průřez, jehož šířka je od 40 do 50 mm.
 3. Kloubové zesílené závěsy, instalované venku. Spojují nosný rám s klapkami, což jim umožňuje pokrýt správným směrem.

Všechny tyto prvky jsou vyrobeny z kovu. Kromě všeho se musíte postarat o takové malé věci jako zámek a heck. Kůže rámu může být navíc vyrobena z jednoduchého válcovaného ocelového plechu o tloušťce 3 mm nebo z vlnité lepenky.

Poradenství! Chcete-li vaši garáž zahřát, je lepší vytvořit bránu tak, aby se okamžitě zahřála. Vnitřní prostor je položen izolací a uvnitř je lemováno podšívkou nebo plastovými panely.

Nástroje a materiály pro práci

Když jste sestavili výkresy budoucích bran, můžete začít připravovat potřebné práce. Na základě odhadu zakoupíte správné množství materiálů. Jen zde je malá nuance, je lepší koupit 10-15% více, takže existuje rezerva pro nepředvídané okolnosti.

Pokud hovoříte o nezbytných nástrojích, nemůžete to udělat bez:

 1. Kovové čtverec pro kontrolu úhlů konstrukce.
 2. Rulety od 5 m.
 3. Svařovací přístroje a elektrody k němu. Práce se svařováním potřebujete v masce a obleku.
 4. Bulgars spolu se sadou disků pro stříhání a leštění.
 5. Konstrukční tužka, značka nebo křída pro značení.
 6. Stav budovy.

Dávejte pozor! Pokud pracujete jako bulharský nebo svařovací stroj, měli byste si uvědomit, že vám mohou jiskry poškodit. Nepracujte bez ochranných brýlí a rukavic. Boty musí být také těsné a zavřené. Nemůžete používat pantofle.

Pokud jde o materiály, mohou se lišit. Rám je nejčastěji vyroben z ocelových rohů 65 mm. Pro vytvoření rámu budou vyžadovány profilové trubky. A pro připojení struktury se používají smyčky. Můžete si koupit válcový, pravoúhlý nebo šestiúhelníkový. Také v práci můžete potřebovat tyče kotvy. Když jste připravili vše, co potřebujete, můžete začít pracovat.

Fáze 1 - vyrábíme nosný rám

Zde máte několik možností vývoje. Někteří dělají brány během výstavby garáže, když není ještě otevřen otvor. V tomto případě je provedena celá stavba, brány jsou instalovány na požadovaném místě a poté jsou stěny postaveny s zvolenou velikostí otvoru. Potom můžete vytvořit bránu, kterou potřebujete. Pokud je vaše garáž již hotová, nejprve se vytvoří rám, přičemž se vezmou v úvahu velikosti již dokončených dveří.

Dávejte pozor! Rám konstrukce je vyroben z kovových rohů a je rozdělen na vnější a vnitřní části. Rohy jsou svařeny tak, aby mohly těsně zapadnout do otvoru a uchopit je. Když jsou vnitřní a vnější části rámu instalovány, musí být spojeny s kovovou deskou, jak je znázorněno na obrázku.

Teď začneme proces vytváření rámce podpory. Všechny práce musí být provedeny na dokonale rovinném povrchu. Pro tuto práci je třeba mít gon, svařovací stroj, páskou a bulharský s kotoučem pro řezání kovu. Pokyny krok za krokem jsou následující:

 1. Bulharský řez 8 kusů rohu. V tomto případě musí být 4 z nich rovno šířce garážového otvoru a ostatní 4 rohy se rovnají jeho výšce. Řezané rohy umístit na rovný povrch a vzájemně se spojovat pomocí svařovacího stroje. Struktura by měla tvořit obdélníkový rám. Chcete-li rám garážových dveří zajistit větší tuhost, umístěte spoje pod úhlem, abyste svařili obě strany rohu.
  Poradenství! Garážová vrata se dělají rovnoměrně rovnoměrně, takže nedochází k nerovnosti a nerovnosti. Úhly by měly být vyrovnané, proto použijte čtverec. Změřte rám dveří na diagonále tak, aby se sbližovaly a teprve potom zahájily svařovací práce.
 2. Musíte svázat jak čest rámu. Současně je část uvnitř odložena. Ale zvenčí budete pracovat dále. Dejte je na rovný povrch. Všechno by mělo být jasné, protože rámeček bude návodem k vytvoření dveří vaší garáže.
 3. Pokud jde o svařovací švy, které budou vytvořeny při vytváření rámu pro bránu, je třeba je vyčistit. K tomu zbloudit strusky kladivo a místa s švy jsou uzavřeny tak, aby poskytovaly více těsným uložením do hotového otvoru. Stehy jsou utěsněny na vnitřní straně rámu i na vnější straně.
Poradenství! Pokud studujete pokyny týkající se svařování, je lepší vytvořit rám pomocí svářečů. Neprovádějte okamžitý svařovací švy a vytvořte několik svařovacích bodů, které zachováte design, avšak pokud to bude nutné, může být vyrovnáno. A po měření můžete dokonale svařit švy. Díky rámu se rám, který se zahřívá, neztratí diagonální a deformuje se.

Stupeň 2 - vytvoříme rám pro klapky

Nyní můžete začít vytvářet bránu. Aby konstrukce fungovala správně, měly by být klapky o 0,8-1 cm menší než vnitřní rozměr vnějšího rámu. Takže dveře se otevřou a zavřou volně. Chcete-li vytvořit list, musíte postupovat podle následujících pokynů:

 1. Stejně jako v prvním případě řezte kovový profil na 8 kusů, protože brána se skládá ze dvou polovin. Pokud jde o rozměry, vertikální segmenty (4 kusy) by měly mít velikost o 1 až 1,5 cm menší než samotný rám. Kusy musí být položeny uvnitř rámu, který je instalován na rovný povrch. Na okrajích rámečku jsou instalovány dva profily a dva jsou vycentrované. Vzdálenost mezi centrálními segmenty by měla být 1 nebo 1,5 cm.
 2. Nyní můžete položit horizontální části. Udělej to tak, že konce segmentu jsou opřeny o svislé části, to vidíš na fotografii. A aby se dostala potřebná vůle mezi částmi dveří a rámem kolem obvodu, položte mezi ně kusy kovového rohu.
 3. Když vytvoříte garážová vrata, při stavbě dveří je třeba je posílit, aby byla stavba silnější. K tomu je instalován další průřez profilového potrubí. Můžete jej opravit ve vodorovné nebo svislé poloze.
 4. Zbývá pouze svařit všechny součásti do jedné struktury. Během práce se svářečkou nezapomeňte dělat tuky, aby se konstrukce nepohybovala. Sledujte hladkost dveří v rámu garážových vrat. Teprve tehdy vytvoříme pevné švy.
 5. A jako vždy, poslední fází montáže konstrukce je broušení svařovacích švů.

To je všechno, rám garážových vrat je připraven. Můžete říci, že jste dosáhli velké a obtížné části. Zbývá pouze šit hradlo s materiálem a provádět jeho instalaci. Podívejme se blíže na výrobu a instalaci.

Krok 3 - vložte křídlo a nainstalujte závěsy

Jako pleť můžete použít ocelové plechy o tloušťce od 2 do 4 mm nebo vlnité lepenky. Budeme zvažovat první možnost, protože u garážových vrat se používá pouze pevný plech z oceli. Kromě toho dodá ventily ještě silnější. Proces je následující:

 1. Potřebujete vyřezat dvě plechy z ocelových plechů na každý list. Všimněte si, že výška plátna bude stejná. Křídlo by mělo být o 3 nebo 4 cm delší než letáky přesahující jejich hranice. Pláty tak zablokují mezeru mezi rámem a dveřmi.
 2. Pokud jde o šířku, musí tyto pláty také překrývat mezeru v těch místech, kde budou panty upevněny. Ve středu bude list ležet na druhém listu 10 mm. Takže slot v místě, kde je zámek instalován, se překrývá.
 3. Ocelové utěrky by měly být pevně uchyceny na svých místech a zachyceny svařováním po obvodu. Když je konstrukce pevná, zůstává každý křídlo dveří na konci. To se provádí zevnitř brány a plechy jsou svázány s kovovým profilem. Není nutné vytvářet spojitý šev. Můžete provést tečkované svařování, princip 1 × 5 (1 cm švů po každé sekci 5 cm).
 4. V poslední fázi je třeba svařovat na smyčkách. Jejich počet je 4 ks. Jedna část (spodní) svařuje k rámu, ale horní část je často k blatníkům. Pro zajištění větší pevnosti mohou být smyčky vyztuženy kovovou deskou. A pro zvětšení oblasti svařování v místě připevnění závěsu k rámu, můžete vzít tyč z kovu. Umístěte list a umyjte smyčku, kterou vidíte na fotografii.
 5. Po dokončení svařování zůstává brána v pořádku. Všechny švy jsou rozemleté ​​a samotná struktura je ošetřena antikorozním činidlem. V ideálním případě by měla být barva chráněna proti kovům a lepšímu vzhledu.

To je vše, vaše brána může být instalována na svém místě. Pokud máte vestavěnou garáž s clonou, pak musí být konstrukce vložena do ní a zatlačena co nejtěsněji. Chcete-li tuto pozici opravit, použijte nosníky, které slouží jako podpěra. Uvnitř garáže nainstalujte vnitřek rámu, který jste původně vytvořili, a upevněte je navzájem pomocí kovových desek. Je lepší, když jsou desky vyrovnány s závěsy brány.

V případě, že ještě nebyl vybudován otvor, je nosný rám a celá konstrukce sestavena a instalována v místě otevření. Když brána stojí, začnou stavět fasádu.

Shrňme výsledky

Pokud jste opatrní, pečlivě zkontrolujte přesnost rozměrů a dodržujte všechna přání, pak získáte silnou a odolnou garážovou bránu, která vám poskytne dlouhou službu. S tímto designem máte možnost izolovat bránu, položit pěnu zevnitř a dělat podšívku. Zbývá jen instalovat bezpečnostní systém (zámky) a zkontrolovat fungování garážových vrat vytvořených vašimi rukama. Garážová vrata s brankou jsou trochu komplikovanější, ale nejsou kritická. Uvidíte proces z tohoto videa:

 • Optimální šířka garážových vrat

 • Jak svařovat závěsy k bráně

 • Zahříváte garážová vrata zevnitř rukama

 • Automatizace pro garážová vrata

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 3 = 2

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map