Vytvoření garáže z pórobetonu s vlastními rukama

Vytvoření garáže z pórobetonu s vlastními rukama

Každý ví, co říká, že každý člověk by měl stavět dům, vysadit strom a zvednout syna. Avšak každý člověk, který si váží sebectví, chce vlastnit auto. Je to pohodlné, praktické a pomáhá v životě. Ale po zakoupení auta mnoho čelí novému problému - přítomnosti garáže. U auta je to nesmírně nutné. Stavba ji nejen chrání před vnějším vlivem atmosféry a počasí, ale bude chránit i proti zlodějům. A můžete jej použít jako jeho vlastní dílně nebo jako sklad pro skladování náhradních dílů, příslušenství, atd. D. A pokud jde o to, aby nákup budov, majitelé soukromých domů raději budovat od nuly vlastní garáže pro obyvatele bytu ve velkém městě.

Takže mají možnost zvolit si materiál, z něhož budou stavěny garáže, vytvářet vlastní rozvržení, okamžitě je zahřát a podobně. Jeden takový materiál je pórobeton. Jaký je tento materiál? Proč to mnozí používají k vybudování garáže? A jak dělat garáž z pórobetonu s vlastními rukama? Rozumím.

Proč pórobeton

Jaký je tento materiál? Můžete okamžitě pochopit, že jde o beton a plyn. Ale jak jsou tyto pojmy spojeny? Faktem je, že pórobeton je druh lehkého betonu, jehož výroba je založena na pěnění betonu. Struktura těchto materiálů vypadá jako porézní čokoláda. Taková plástová struktura se vyrábí přidáním vody, cementu, písku a pěnových generátorů. Někdy se do kompozice přidává vápno nebo sádra. V důsledku chemických procesů po přidání hliníkové pasty reaguje vápno a vzniká vodík. Jedná se o vzduchové bubliny, které činí pórobetonové bloky tak lehkými. Jsou tvořeny určitými tvary a velikostí.

Pórovitý beton má díky své porézní struktuře několik výhod:

 1. Nízká hmotnost. Bloky jsou lehké a pohodlné.
 2. Malá cena, která činí stavbu mnohem levnější.
 3. Vynikající tepelně izolační vlastnosti. Vaše garáž bude v zimě v teple a chladné v létě.
 4. Má paropropustnost, která umožňuje stěnám dýchat bez kondenzace.
 5. Stěny nemohou být izolovány.
 6. Jedná se o materiál šetrný k životnímu prostředí.
 7. Je snadné pracovat s, stěny jsou postaveny rychle.
 8. Vzhledem k tomu, že hmotnost konstrukce bude malá, může být základna vyrobena ze střední hloubky a nevyužita.
 9. Materiál je snadno zpracovatelný.

Chci poznamenat negativní strany pórobetonových bloků, aby bylo možné je vyrovnat. Materiál absorbuje vlhkost velmi dobře a je křehký. Proto musí být chráněna, problém zmizí. Ve zbytku jsou pórobetonové bloky pro garáž vynikající volbou, protože je můžete postavit sami. Jak začíná práce? Jak postavit garáž z pórobetonu? Zjistíme to.

Zabýváme se konstrukcí budovy

Jako každá budova, práce s garáží vyžaduje pečlivé plánování. Měli byste mít řadu, na které je třeba pracovat. Je důležité specifikovat všechny dimenze a parametry budoucí budovy.

Nejdříve rozhodněte o typu garáže. Chcete jej připojit k domu nebo vytvořit samostatnou budovu? Je důležité toto vyřešit, protože práce na této nebo téhle variantě bude zcela odlišná. Navíc zvážit velikost garáže. Doporučuje se nejen, aby vozidlo v něm bylo, ale také máte příležitost a prostor k práci v něm, ukládat nástroje, náhradní díly, pneumatiky a další předměty. A pokud sami víte, jak opravit auto, pak může být garáž vybavena jámou.

Dávejte pozor! Někteří dokonce vyrábějí v garáži sklep nebo suterénu, pro ukládání zákrutů, pneumatik, zeleniny atd.

Rozhodněte se o typu nadace. To je základ garáže, která musí být spolehlivá. Protože vyrábíte garáž z lehkého materiálu, může být základem pro garáž z pórobetonu obvyklá páska. Bude vykonávat všechny zadané úkoly.

Nenechte si ujít problém vytápění, osvětlení a dokončení garáže. Je zřejmé, že pórobeton je poměrně teplý, ale někteří ještě izolují garáž. Jedná se o individuální řešení, které závisí na účelu garáže. Pokud jde o konečnou úpravu, doporučuje se zvolit udržitelné materiály, které se nebojí vlhkosti, šoku, chemických účinků a jsou odolné proti poklesu teploty. Když se to vezme v úvahu a přenese se do projektu, můžete spotřebiče vypočítat, zakoupit je a zahájit výstavbu garáže z pórobetonu.

My položme základ

Instalace suterénu pro garáž není tak obtížná. Může být použita jemně uzemněná základna, která může být provedena bez dalšího vybavení. Jaký je váš úkol?

 1. Příprava místa, jeho čištění a odstranění všech zbytečných.
 2. Spusťte označení podle vašeho plánu. Potřebujeme lano a kolíky. Táhnou se do rohů budovy, jsou lano zavěšené. Při odchodu z prvního řádku je šířka základny, která může být rovna 30-40 cm, vnitřní označení.
 3. Nyní musíte provést řadu výkopů. Musíte mít lopatu a šrot k vykopnutí příkopu podle uspořádání. Jeho hloubka závisí na zatížení základů, druhu půdy, bodě mrznutí země a vodní hladině. Obvykle pro mělké zázemí udělejte hloubku 60-90 cm.
 4. Dno a stěny výkopu je třeba vyrovnat. Dno je dodatečně utlumeno.
 5. Na spodní straně by měl být polštář písku a štěrku. Vrstva zhutněného písku by měla být 15 - 20 cm, vrstva drceného kamene - 10 cm, budou hrát důležitou roli, distribuovat zátěž a odstranit podzemní vody z nadace.
 6. Zbývá učinit bednění, uvnitř zhotovit výztužný rám a zaznamenat úroveň vylití betonu.
 7. Na konci pásky se podklad garáže nalije betonem. Je důležité udělat vše najednou, aby se zabránilo tvorbě stehů.

Nyní je základ pro garáž připraven. Je nutné počkat měsíc, dokud není beton úplně suchý, a pokračujte do další etapy.

Výstavba garážových zdí

Chcete-li provádět hydroizolaci základů, zakryjte je asfaltovým tmelem a nahoře položte několik vrstev střešního materiálu. Nyní je vše připraveno na pokládku stěn z pórobetonu. Řekli jsme, že pórobeton je lehký a snadno se pracuje.

Celý proces je následující:

 1. Na rozích jedné stěny jsou instalovány bloky.
 2. Mezi nimi je roztažena čára, která bude sloužit jako orientační bod.
 3. Pokládka prvního řádku se provádí na cementové maltě pod lešení.
 4. Udělejte si čas a buďte opatrní.
 5. Když je první řádek vytvořen podél celého obvodu, můžete pokračovat do druhého. To je děláno přesně to samé, ale s obvazem tak, aby se švy neslyší. Sledujte celý proces hladinovou a olovenou čárou.
 6. Pro posílení konstrukce, prostřednictvím tří řad, které jsou vyztuženy vyztužením.
 7. Nezapomeňte otevřít brány a okna na správných místech.

Po dosažení požadované úrovně je nutné vytvořit armopoyy, na kterých bude provedena střecha garáže z pórobetonu.

Střešní zařízení

Střecha pro garáž se může lišit:

 • sáňkařská dráha;
 • byt;
 • štít;
 • štít.

Existují další možnosti, ale obvykle pro garáž používají jednoduché typy střech - štít, jednopodlažní nebo ploché. Na jejich zařízení potřebujete spoustu materiálu, úsilí a peněz. Na armopoích dal Mauerlat, a na něm se tvořil krokvový systém.

Pokud jde o materiál pro střechu, je to na vás. Existuje mnoho kvalitních produktů, které mají své výhody a nevýhody. Začněte od ceny, svých vlastních preferencí a cílů. Nejčastěji pro garáž používají levné materiály, jako jsou vlnité lepenky, střešní krytiny, asfaltové šindele nebo břidlice.

Závěr

Nyní můžete s jistotou říci, že vaše garáž je téměř hotová. Zbývá to trochu, ale tyto práce jsou náročné na práci. Brány pro garáž a okna jsou nutně instalovány. Kromě toho musí být krabice chráněna jak zevnitř, tak i zvenčí. Někdo jiný izoluje garáž. Poté, co uděláte podlahu (dlažba, betonové potěry, pryžové nebo slinuté dlaždice), můžete postupovat ke stěnám uvnitř i ven. Nejčastěji na dokončení použití omítky, opláštění s vlečky, obložení nebo sádrokarton. Co si vybrat, je na vás. V důsledku toho jste získali spolehlivou, teplou, pohodlnou a odolnou garáž, která vám bude sloužit po mnoho let.

 • Garáž z expandovaných hliněných bloků s vlastními rukama

 • Polykarbonátová garáž s vlastními rukama

 • Jak postavit garáž s vlastními rukama

 • Obchodní nápady v garáži

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

11 + = 12

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map