Záclony ve stylu podkroví

Záclony ve stylu podkroví

Začátek minulého století byl pro Spojené státy označen velkou hospodářskou krizí, mnoho továren a továren bylo uzavřeno. Majitelé opuštěných podniků na okraji měst začali pronajmout je za bydlení za nominální poplatek. To byl původ loftového stylu, doslovný překlad - podkroví pod střechou.

Když neměli příležitosti a peníze, obyčejní dělníci žili v továrních obchodech s holými cihlovými stěnami a nevyřezanými podlahami. Obrovské okna bývalých obchodů nebyly pokryty záclonami, potřeba je prostě chyběla.

S rostoucím pokrokem a rozšiřováním měst se do centrální části megabitů dostaly obytné prostory bývalých továren, bylo nutné chránit osobní prostor záclonami v souladu s obecným stylem bydlení.

Loft styl, funkce

V Rusku byla oblíbenost bydlení a doplňků ve stylu podkroví malá kvůli nedostatku prostorných obytných prostor s velkými okny. Moderní stavba má tendenci zvyšovat měřítko obytných oblastí a velikost okenních otvorů, rostoucí zájem o designové řešení ve stylu "New York".

Apartmány a soukromé domy navržené tímto způsobem by se měly podobat opuštěným skladům s obrovskými okny, minimálním počtem stěnových příček a holými stropními nosníky. K dnešnímu dni, návrh projektu pro byt v módním půdním stylu není levná, stejně jako stavební práce vytvořit "opuštěný" interiér.

Minimalismus a stručnost s maximální funkčností - motto moderního designu ve stylu podkroví.

Záclony průmyslového stylu.

Hlavním znakem podkrovního bytu je velké množství přirozeného světla díky panoramatickým oknům "pod stropem". Návrh takových okenních otvorů je "know-how" návrhu řešení.

Styl industrializace neumožňuje koketování a přebytek dekor:

 • při zdobení okenních otvorů se záclonami ve stylu podkroví jsou vyloučeny všechny typy šupin, stuh, záhybů a záhybů;
 • použití drahých, vážených materiálů (velur, samet, satén) je silně odrazováno. Upřednostňují materiály vzdušného, ​​poloprůhledného - cambrického, šifonu, lnu a hedvábí;
 • Barva materiálu pro půdní styl vylučuje jasné, "flashy" barvy, světlé barvy a polotóny jsou vybrány. V ideální variantě - všechny barevné odstíny "metalické", béžové nebo čistě bílé;
 • V souladu s textilním vzorem nejsou romantické lahůdky (květiny, listy) povoleny. Geometrický motiv nebo velký dvoubarevný portrét bude v případě potřeby nejlepší volbou pro půdní styl.
 • Styly loftových závěsů odmítají lambrekiny a mnoho složených vrstev. Jednoduchá, čistá forma se dokonale hodí do "průmyslového" krytu.

Při obnovování kanovníky v továrně s iluzi peeling omítky, bude těžké závěsy sofistikovaný styl být nesouhlasné se stěnami z hrubých cihel a stropními trámy. Jakýkoliv dobrý návrhář nebude moci "oženit" s nimi.

Záclony do obývacího pokoje a kuchyně v půdním stylu

Záclony v půdním stylu mají multifunkční funkcionalitu. Nejenže zdobí a pokrývají okna z přebytku světla, ale také plní funkci zónování prostoru. Jasně rozdělit prostor kuchyně, obývací pokoj a ložnice je obtížné.

Důležité! Pro kuchyňský prostor nevybírejte dlouhé závěsy a lehké tkaniny. Vítr může vrhnout okraj závěsů do otevřeného ohně.

Racionální použití římských záclon, žaluzií, závěsů ve formě plátna, sešitých v rozměru okenního otvoru a vyztužených v horní a spodní části speciálních kolejnic.

Výběr záclonových podkroví pro obývací pokoj závisí převážně na barevném spektru návrhových řešení. Textil by měl být v souladu s konstrukcí stěnových panelů a barvou čalounění. Textura tkaniny může být hustší, délka k podlaze. V tomto případě je možná kombinace se světlými a průhlednými materiály, která bude odpovídat záclonám závěsů. Navíc délka světelné clony může být mírně větší a ležet na podlaze vzdušnou vlnou, která přinese světlou chuť do stylu podkroví.

Zónování skříně v interiéru podkroví

Interiér v průmyslovém stylu znamená rozdělení obytného prostoru do samostatných zón s nábytkem, kontrastními barvami a textilem. Když připevníte loft záclony jako oddělovací prvek, v určité výšce fixujete římsu, můžete běžnou trubku. Opravte záclony jednoduchými spotřebiči nebo běžným uzlem.

Dobrým konstrukčním řešením bude použití stropních nosníků pro tyto účely. Spací prostor ve stylu podkroví lze izolovat pomocí klenby nebo obrazovky a stropní nosník bude fungovat jako původní montáž.

Typy záclon pro půdní styl

Výběr záclon ve stylu podkroví závisí na návrhu interiéru a tvaru okenních otvorů. Po dlouhou dobu v továrním stylu byly použity různé typy žaluzie. Trend moderních trendů zahrnuje změkčení studené stylistiky podkroví směrem k domácímu teplu pomocí jiných typů záclon:

 • japonská obrazovka;
 • římská opona;
 • roletové závěsy;
 • jednoduché rovné tkaniny.

Výroba závěsů ve stylu podkroví je realizována na zakázku v souladu s konstrukcí návrháře a velikostí okna. Jednoduché, rovné plátno může být vyrobeno samostatně tím, že najde správný materiál.

Japonské obrazovky

Laconické a elegantní závěsy - obrazovky plně odpovídají japonské mentalitě. Primárním účelem panelů je rozdělení velkého prostoru do funkčních zón. Moderátoři našli své použití na oknech v interiérech podkroví. Podél vodítek se pohybuje široká hadřík, jako dveře ve skříních. U hustší tkaniny je dostatečně malé vážení, materiály jsou lehké a tenké jsou na rámu natažené.

Římské záclony

Historie názvů závěsů se datuje do starého Říma, patricijci pravděpodobně věděli o pohodlí. Římské závěsy v půdním stylu jsou ideální pro okna kuchyně, obývacího pokoje, koupelny. Zvedání (spouštění) závěsů se provádí pomocí šňůry nebo řetězu, nastavením osvětlení a vytvářením krásných, velkých záhybů.

Rolety

Tkanina řezaná, upevněná na válečku nad oknem, která má schopnost odvíjení (curling) pomocí mechanismu, představuje rolety nebo tkaninu. Zvedací mechanismus se provádí ručně, pomocí postranního řetězového zařízení nebo pomocí automatického stroje s ovládacím panelem.

Závěr

Chcete-li vytvořit byt s průmyslovým elegantním, nemusíte pozvat profesionální designéry. Malé základní znalosti ve stylu podkroví a trochu inspirace pomohou dát byt jedinečnost atmosféry "podkroví pod střechou".

 • Hnědé odstíny v interiéru

 • Shebbi-chic v interiéru

 • Nábytek ve stylu podkroví

 • Lustry ve stylu podkroví

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

43 − = 34

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map