Zahradní cesty: z pneumatik, gumy, dřeva

Zahradní cesty: z pneumatik, gumy, dřeva

Jak říká lidová moudrost - "všechno bude užitečné na farmě" a dacha sekce je živým důkazem toho. Starý nábytek, zastaralé, ale stále pracující domácí spotřebiče a jiné předměty pro domácnost, které zasahují doma, ale velmi se omlouvám, že je vyhazují, se dříve nebo později přesunou do venkovského domu, aby mohli žít své století.

Zde je důležité, aby se nestal Plyushkinem - jediná věc je jen dát zbytečné koše do kouta a úplně jiný, který ho nechal do podnikání a dal nový život. Navíc to může skutečně ušetřit rodinný rozpočet.

Zahradní stezky s vlastními rukama s nízkými náklady, je možné provést ze starých věcí, které se už několik let nacházejí v kůlně.

Zahradní cesty ze starých pneumatik

Dnes mohou někteří řemeslníci vytvářet skutečná umělecká díla z automobilových pneumatik. Často je tento proces komplikovaný a časově náročný, ale aby se staré pneumatiky vyráběly, zahradní cesty netrvají moc času a úsilí.

Kaučuk, z něhož jsou pneumatiky vyráběny s velmi vysokou kvalitou a hustotou, a proto z nich vznikne spolehlivý a odolný povlak.

Zajímavé! Většina technických výrobků vyrobených z gumy je vyrobena z automobilových pneumatik.

Výhody dacha kolejí z pneumatik

 • Těžká kaučuk není zhnit a bude trvat mnoho let.
 • Dokonce i poměrně opotřebovaný chránič slouží jako spolehlivá ochrana proti sklouznutí. Na takových tratích dacha se můžete po dešti cítit přesvědčivě.
 • Gumové chodby pro chaty nevyžadují zvláštní péči, stačí pouze je vodit nebo je zametat metlou.
 • Pokud je to nutné, mohou být snadno přesunuty na jiné místo nebo zcela odstraněny.

Nevýhody traťových tratí z pneumatik

 • Nemají velmi atraktivní vzhled.
 • Potřeba velkého množství starých pneumatik.
 • Pokud neuděláte štěrk pod takovými stopami, rychle opustí v zemi.

Letní stezky vyrábíme vlastními rukama

Aby se zajistilo, že celý pracovní proces netrvá dlouho, je třeba začít s přípravou nástroje. Seznam je malý a téměř každý letní rezident:

 1. Elektrická skládačka nebo ostrý nůž.
 2. Kladivo.
 3. Hřebíky ne méně než 70 mm.
 4. Lopata.
 5. Sekera.

Především je nutné oddělit okraj pneumatiky od pásů běhounu. To lze provést pomocí konstrukčního nože, ale gumové pneumatiky jsou velmi husté a budou muset pocit spravedlivě. Elektrické čelisti výrazně usnadní tento proces.

Obruba je oddělena na samém okraji běhounu, takže gumu lze později napravit.

Tip! Můžete pracovat se skládačkou pouze na obvodu kola a v žádném případě nevidíte okraj. Kovové dráty uvnitř pneumatiky rychle potřísní ostří čepele nebo dokonce přeruší.

Dalším krokem je odstranění chrániče, aby se vytvořila stuha. Pokud to uděláte s nožem nebo skládačkou, bude to velmi obtížné, takže nejlepší je ostrá sekera, která může snadno řezat ocelový drát nebo bulharský, který se s tímto úkolem bude zabývat během několika vteřin.

Chcete-li správně odříznout pneumatiku a zamezit zranění, můžete vidět video

Výsledné pásky by měly být upevněny v rovnoběžné poloze. K tomu jsou obě hrany přiloženy k dřevěnému pruhu.

V závislosti na šířce běhounu se stopa může skládat ze dvou nebo více pásků, mezi kterými musíte opustit malou mezeru, která opustí vodu.

Když jsou všechny segmenty chaty připraveny, můžete pokračovat v ukládání. Jak již bylo uvedeno výše, je žádoucí vyrobit štěrkovou výplň, která bude současně sloužit jako "polštář" a odvodnění, ale pokud není k dispozici, můžete položit pásku přímo na zem. Hlavním úkolem je vytvořit lopatky s malými zářezy v oblasti tyčí, aby se stopy neškodily.

Zahradní cesty z recyklovaného kaučuku

Gumové povlaky z recyklovaných pneumatik mohou být ze dvou typů:

 1. Ve formě dlaždic různých konfigurací se speciálními spojovacími drážkami.
 2. Ve svitcích, které se jednoduše rozkládají na povrchu.

Gumové pásy v kotoučích, které jsou praktičtější, protože nevyžadují komplikované pokládací procesy, ale pokud si přejete, můžete si vybrat dlaždici. Vypadá to působivěji, ale stojí to o něco víc.

Výhody venkovských gumových kolejí

 • Měkkost nátěru, která chrání před těžkým zraněním v případě pádu.
 • Trvanlivost povlaku, která není ovlivněna srážením a teplotními změnami.
 • Jednoduchost pokládání, které nevyžaduje dovednosti nebo služby odborníků.
 • Poměrně nízké náklady na povlak ve srovnání s mnoha materiály.
 • Široká škála barev a tvarů gumových dlaždic.
 • Ekologická kompatibilita. I přes skutečnost, že kaučuk je produktem rafinace ropy, je zcela neškodný jak pro člověka, tak pro rostliny vysazené v zemi.

Nevýhody venkovských gumových tratí

 • Guma zcela nedovolí, aby voda prošla, a po dešti na povrchu mohou vznikat kaluže.
 • Absence paropropustnosti. Pokud je povlak položen na zem, skončí. Rybáři však najdou pluses - pod krytem bude vždy mnoho žížal.
 • Válečkové dráhy pro chaty se nerozlišují širokou paletou barev.

My položíme stopy

Hlavním procesem instalace gumových kolejí do dacha je nalít betonový základ, ale podrobně se o něm nebudeme zabývat, protože to je téma pro samostatný článek.

Dráha cesty

Pryžové dlaždice ve formě dlaždic mohou být na gartovku stohovány, stejně jako jejich analog betonu. Ale častěji pro letní sídlo používají dlaždice s drážkami, které spolehlivě spojují segmenty mezi sebou. Pokládka se provádí na hotové betonové cestě, která musí být předem připravena a vyrovnána, takže konečná cena je poměrně vysoká.

Válečkové dráhy

Kaučuk v rolích, stejně jako dlaždice, vyžaduje základnu z betonu nebo asfaltu, na němž se aplikuje speciální lepidlo a na něj se navíjejí role. Ale někdy v zemi, můžete udělat a jen malou vrstvu štěrku.

Chcete-li vidět, jak nainstalované roletové skladby pro letní rezidence vypadají jako na videu

Pokud dacha již má připravenou základnu, ale začala se rozpadat, gumová v rolích je ideální volbou, bezpečně zakryje základnu a výrazně prodlouží životnost betonu.

Zahradní cesty ze dřeva

Co může být čistší a šetrnější k životnímu prostředí než přírodní dřevo? U dachy je to jeden z nejvíce dostupných materiálů. Most pokácené staré kufry jít na grilu nebo v troubě na podpal, a poté, co všechny sudy může velmi dobře dělat zahradní cesty, která se bude zabývat nejen elegantní, které doplňují krajinu, ale také budou sloužit ne pro mnoho let.

Výhody venkovských chatových domů ze dřeva

 • Minimální finanční náklady.
 • Původní vzhled a jedinečnost designu.
 • Trvanlivost. Po řádném zpracování stromu nepodléhá hnilobě.
 • Zahradní cesty ze dřeva nehromadí vlhkost na povrchu a nevytvářejí skleníkový efekt.
 • Přirozenost a šetrnost k životnímu prostředí.
 • Plná svoboda imaginace při stohování.

Nevýhody dacha tratí ze dřeva

 • Některé obtížné styly.

My položíme cestu

Zde se nemůžete bez řetězové pily. Můžete si samozřejmě nechat a běžnou pilu, ale tato práce je docela schopná nahradit několik měsíců v posilovně.

Ze kmenů jsou odděleny větve a kůra. Můžete to udělat s konvenční lopatou. Dále jsou květy rozkvetlé na "palacinky" o tloušťce asi 10-15 cm.

Důležité! Při použití páskové pily je nutné správně upevnit hlavu, aby nedošlo k "kousání" pily během provozu.

Potapané placky musí být ošetřeny impregnací. Pokud je povoleno financování, můžete je koupit v libovolné stavbě, ale je jednodušší jen nakládat strom do motorového oleje. Vhodný a mimořádný výkon, který je vždy bohatý na každého nadšence automobilu.

Strom by měl být držen v oleji několik hodin a dobře se namočit, po kterém jsou "palačinky" umístěny na slunci a nechat je několik dní sušit. A když se vyschne, můžete začít připravovat základy.

Za tímto účelem je v místě budoucího pokládání vykopáno příkop o hloubce asi 30 cm, na jehož dně se nalévá jemný štěrk.

Přes štěrk se nalije vrstva písku, dokud nejsou pokryty všechny oblázky. Tento "polštář" by měl být hojně napojen vodou z hadice, takže štěrk a písek jsou hustě zabaleny. Nyní můžete položit paličky.

Neexistují žádná omezení, úplná svoboda kreativity. Hlavním důvodem je vybrat "palačinky" tak, aby bylo co nejméně prázdného místa. Proces je těžký a dlouhý, ale výsledek stojí za to.

Na videu můžete vidět, jak mohou být různé zahradní cesty ze dřeva

Po úplné položení zahradní cesty dřeva se na ni nalije vrstva zeminy nebo písku. To se provádí za účelem vyplnění prázdných míst mezi protokoly. Přebytek zametá koště a celá cesta je zaplavena vodou. Pokud jsou prázdné sloty, lze proces opakovat. Výsledkem je monolitický povlak, který se nebojí zatížení.

Závěr

Jak je vidět, jakákoli z popsaných možností pro výrobu zahradní cesty nevyžaduje velké finanční náklady, a cesty v dachu vyrobené s vlastními rukama potěší mnohem víc než nudný asfalt nebo beton.

 • Směs pro dlažby

 • Plastové zahradní cesty

 • Zahradní chodník z betonu vlastními rukama

 • Gumová drť na pokrytí dětských hřišť

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

7 + 3 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map