Základní nátěr na tekuté tapety

Základní nátěr na tekuté tapety

Skutečnost, že povrch stěn pro aplikaci tekuté tapety musí být připraven a ovládán, dokonce i nejzkušenější milenec opravy bytů ví. Zvláště pokud stěny nejsou kvalitní, rozpadlé nebo šupinovité. V některých případech je obecně nemožné kvalitní použití jakéhokoliv dekoru bez základního nátěru, jako například u betonových stropů a stěn.

Jaké problémy a problémy jsou řešeny základními náplastmi

Základní nátěr pro tekuté tapety slouží jako druh přechodové vrstvy mezi stěnou a vrstvou dekorativního materiálu. Díky specifickým vlastnostem kapalné půdy je možné vyřešit několik problémů, které poškozují kvalitu povlaku:

 • Stěna s vysokým obsahem cementu vždy intenzivně „pylyat“, zatímco prach z švy nebo přímo z povrchu materiálu blokujícího vodu pomočování tekuté tapety lepicí základ betonu a cihel povrchem. Podklad cementu nasycený vlhkostí snadno "přilne" k hlavní vrstvě tekuté tapety, čímž je zajištěna trvalá lepivá vazba;
 • Primer, na rozdíl od řešení, tekuté tapety viskóznější mnohem snadněji proniká do pórů nebo mikrotrhlin stěny, po vysušení, vytváří vrstvu polymerního filmu, který je snadno a rovnoměrně spadají nejtěžší stupně tekutého tapety;
 • Spotřeba pomocných materiálů a tekutých tapet je snížena kvůli prevenci porušení části roztoku na velké a hluboké póry z keramických cihel nebo mezioblastových kloubů.
 • Výsledný separační film primeru maskuje skvrny na stěně nebo dokonce izoluje problémové oblasti ocelovou výztuží, v důsledku čehož se mohou na vnějším povrchu tekuté tapety objevit rezavé nebo tmavé skvrny.
Pro informaci! Nejjednodušší metodou nátěru na stěnu bylo vždy lepidlo PVA, zředěné čistou vodou v poměru 1: 1.

Kupujte nebo udělejte základní nátěr vlastním rukama

To je vzácné, když mistři odmítnou používat základ pro kapalný tapetový materiál. I přes skutečnost, že tapetový materiál se aplikuje stejným způsobem jako jakákoliv plniva, je téměř nemožné odmítnout jeho použití. Pro vysokou kvalitu základního nátěru je třeba, stejně jako vzduch. Můžete si koupit hotový základový nátěr a získat dobrou přilnavost tapety i v problémových oblastech betonu, nebo si můžete vyměnit sami. Jaký režim je výhodnější?

Zakoupené verze základních prvků

V závislosti na úrovni složitosti práce, kterou musíte udělat sám, pod vrstvou tekuté tapety můžete zvolit jeden z nejběžnějších typů základních kompozic:

 • Jednoduché a levné základy na bázi akrylové emulze;
 • Dražší, s vysokou přilnavostí a pevností lepení - půdy s hlubokým pronikáním;
 • Speciální kompozice podle typu základního betonového kontaktu. Tento typ základního nátěru je jedinou možností, která může udržet tekuté tapety na cementu nebo betonovém povrchu stěn nebo stropu.

S akrylovými základními nátěry se povrch omítky nebo betonu zpracovává ve třech až čtyřech krocích s důkladným vysušením stěny. Zbývající primery se používají za daných okolností. Někdy se uchýlí k vícevrstvému ​​nátěru kvůli skvrnitému povrchu stěny. Kontakt betonu obsahuje křemenný písek, který zvyšuje drsnost a zvyšuje spotřebu tekutých tapet.

Nejslavnějšími značkami základního nátěru pro tekuté tapety jsou značky Knauf a Ceresite.

V mnoha ohledech závisí výběr základního nátěru na tom, který typ tekuté tapety jste si vybrali pro práci s vlastními rukama. V dražších a texturovanějších verzích je základ a příprava kapaliny doplněna suchou směsí tapet. Výrobce drahé a vysoce kvalitní tekuté tapety je levnější prodávat vám základový nátěr za poloviční cenu, než si riskovat pověst vašich výrobků.

Vytvořte si vlastní ruce primer pro tekuté tapety

Pokud znáte přibližné složení značkových základních materiálů, můžete jednoduše nahradit dražší produkt jednoduchším, ale méně účinným receptorem. Existuje několik základních možností pro samolepky:

 • Povrch pro tekutý dekor je primární s obvyklou směsí: polyvinylacetátová emulze - 10%, voda 40% a nejlevnější impregnovaná akrylová kompozice;
 • Složení na bázi vodoodpudivé vnitřní barvy dobré kvality s přídavkem 25-35% čisticí vody;
 • Jako základní nátěr použijte běžnou matnou alkydovou smaltovanou barvu.

Každý z těchto receptů je v konkrétním případě dobrý. Například, první kompozice je odůvodněno na velkých plochách, druhá kompozice je dobrá v hustých betonové desky, podle třetího provedení je nezbytné pro vyrovnání barvení a tónování odstínu odpovídající podkladové vrstvy v kapalném tapety.

Nejoblíbenější předpis pro přípravu složení stěn vlastní přípravu na tekuté tapety je následující:

 • V prvním kroku na očistí od prachu a nečistot stěny válečkem nebo štětcem nanese v jedné vrstvy matného zředěnou alkydové vypalovací barvy, je lepší použít volbu vnitřní pro použití v interiéru. Aplikovaná vrstva musí být vysušena po dobu nejméně 24 hodin. Pokud je zdivo má tak vysokou pórovitost, že na povrchu nezůstane hladká fólie, bude třeba nanášet barvu opakovaně, ale bez zředění smaltu;
 • Po vysušení kvalitního obrobeného povrchu se aplikuje do emulze, 40% vody, 60% vodné emulze kvalitní akrylové barvy primer může být použit ve dvou vrstvách, přičemž sušení nanesené hmotnosti po každém ošetření alespoň jeden den.
Důležité! Nepoužívejte olejové, ftalové nebo akrylové barvy, které poskytují lesklý povrch. Tato fólie je silnější než matná, nad její přilnavostí ke stěně, ale na lesk je vrstva kapalného tapetu udržována v době horší než v matné rovině.

Základem omítky nebo betonu s barvami na organických rozpouštědlech se často používá jako extrémní opatření, pokud je třeba uzavřít tmavé skvrny, které mohou proniknout vrstvou tekuté tapety. Pokud na starém povrchu zůstávají plochy se starým nátěrem, musí být odstraněny, nejlépe mechanicky, pomocí kovového kartáče nebo smirkového kola.

Závěr

Dobrá kvalita opravy pomocí tekutých tapet stojí spoustu peněz. A často úspory na jedné ze složek, které poskytují vysoce kvalitní dekorativní povrchové úpravy, mohou mít zanedbatelný vliv na celé množství práce, kterou provádějí samy. Použití nástěnných nebo stropních nátěrů pro všechny druhy a formy dekorativních úprav se stalo obecně uznávaným standardem a je často předpokladem pro přijetí práce zákazníkem.

 • Jak správně vložit tapetu flizinin

 • Technologie lepení tapety na sádrokartonu

 • Tapetování v rohu

 • Jak vložit vinylovou tapetu na papírovou základnu

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 3 = 7

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map