Zařízení betonové verandy

Zařízení betonové verandy

Každý majitel domu chce vytvořit spolehlivou verandu, která by trvala několik desetiletí. Jedním z nejspolehlivějších materiálů je beton. Betonový výrobek může být bez obtíží spojen jak s cihlovým domem, tak s dřevěným domem. Při rozhodování o vytvoření takové verandy stojí za to zvážit výhody konstrukcí popsaného materiálu.

Výhody verandy betonu

K vybudování verandy betonu může dokonce i osoba, která nemá zkušenost s podobnou prací. Betonové konstrukce mají následující výhody:

 1. Pevnost. Na rozdíl od jiných stavebních materiálů, beton může sloužit po celá desetiletí a zachovat jeho původní stav. Současně jsou materiály, které jsou potřebné pro její výstavbu, přijatelné.
 2. Jednoduchost stvoření. Pro stavbu betonové verandy nepotřebujete pronájem strojů ani nepoužívat profesionální nástroje. Chcete-li pracovat, potřebujete pouze materiály pro vytvoření malty, výztuže a dřeva pro bednění. Charakteristickou vlastností betonové verandy je její monolitická podoba, která přispívá ke zvýšení síly.
 3. Schopnost experimentovat s vzorem. Pro dokončení verandy betonu můžete použít dřevo, dlaždice a další materiály. Majitel domu si může vybrat jakýkoliv materiál, který bude vypadat dobře s designem domu.

Konstrukce betonové verandy trvá jen velmi málo času, ale pro správnou práci je třeba najít asistenta.

Návrh verandy

Chcete-li správně sestavit konkrétní konstrukci, musíte přesně navrhnout její rozměry. Také se vypočítá počet kroků, jejich výška a šířka. Optimální šířka celé verandy je vzdálena jeden a půl metru. Pokud už je veranda, oba dospělí budou mít problémy se rozptýlit, když se setkají u vchodu do domu.

Výška schodů je obvykle 15-20 cm, což závisí na průměrném růstu lidí žijících v domě. Šířka každého kroku by neměla být menší než 267 cm, jinak by se dospělý nepohodlně pohyboval. Výkres popisující strukturu struktury by měl obsahovat rozměry všech prvků budoucí struktury.

Pokud je veranda určena pro nový dřevěný dům, měla by být nižší než úroveň dveří. To je způsobeno skutečností, že po smrštění mohou být dveře nižší než navrhovaná konstrukce. Teprve po vykreslení výkresu, na kterém je detailně popsáno zařízení veranda, lze začít vytvářet bednění.

Tvorba řešení

Veranda betonu je vytvořena téměř stejně jako podklad pásky. Během používání řešení je důležité zajistit, aby se zcela vyplnily dutiny v rámu. Pokud jsou ve struktuře neobsazené prostory, může se během provozu deformovat. Pro přípravu roztoku jsou vyžadovány následující komponenty:

 • drcený kámen;
 • písek;
 • cement.

Roztok se smísí v poměru 5: 3: 1. Pro výpočet správného množství betonu je nutné určit objem budoucího návrhu. Abyste neztrácel čas vytváření směsi, můžete si koupit hotové betonové řešení. Po promíchání musí mít beton konzistenci tak, aby vytékala z lopaty, ale nerozpadá.

Co se týče výztuže, vytvořit pevnou strukturu, stojí za to kupovat kovové tyče před jejich výstavbou. Dokonce můžete rám samotně připevnit. Za tímto účelem stačí správně vypočítat polohu každé tyče a upevnit ji pomocí drátu.

Etapy výstavby verandy

Proces vytváření struktury betonu je rozdělen do několika etap:

 1. Označení území. Po určení velikosti verandy je území vyčištěno vlastními rukama. V této fázi, kromě čištění stavební zbytky, je značení provedeno šňůrkou a několik kolíků instalovaných na místech, kde budou umístěny rohy bednění. Také během přípravy jsou všechny rostliny odstraněny v oblasti, kde bude veranda umístěna.
 2. Vytvoření základové příkopy o hloubce 340 mm. Po důkladném zhutnění půdy se sutiny vysráží ručně. Tloušťka vrstvy by měla být asi 10 cm.
 3. Montáž bednění a vyztužení. V této fázi je ze stromu vytvořena struktura, jejíž vnitřní rozměry musí přesně odpovídat rozměrům budoucí verandy. Po vytvoření bočních částí je na spodní straně výkopu instalován výztužný rám. Spojení prvků lze provést ručně pomocí drátu. Svářecí tyče nelze svařovat, protože koroze může na povrchu kovu.

Poradenství! Kovový rám by neměl být umístěn pouze na štěrku, ale na dřevěných kolících, takže po vylití betonu je rám zcela vyřešen. Tím se zabrání vzniku koroze na materiálu.

Po práci jsou zbývající prvky formy fixní, po níž se rám stane vhodným pro lití betonu. Při stavbě verandy není nutné ji spojovat se základem domu, jelikož na jaře může trpět během rozmrazování.

Nalévání malty

Plnění se provádí pouze poté, co je rám zcela vytvořen a dobře opraven. Že veranda byla spolehlivá a neměla v betonu žádné dutiny, stojí za to nalít materiál najednou. Po přípravě roztoku se nalije a vyrovnává.

Aby se zajistilo, že uvnitř materiálu nejsou vytvořeny žádné dutiny, může být použita dřevěná vsazka, která propírá prostor mezi tyčemi výztuže. Ale je nejlepší použít stavební vibrátor. Díky vibracím bude kompozice rovnoměrně rozložena po celém prostoru bednění. Pokud tomu tak není, mohou se v betonu objevit prázdné prostory, což povede k trhlinám v hotové konstrukci.

Po dokončení plnění je beton pokryt filmem. V této fázi zůstává pouze počkat, dokud nebude materiál zcela suchý. Stojí za zmínku, že horní vrstva by neměla úplně vyschnout, protože to vede k vzniku trhlin.

Bednění se odstraní asi po 5 dnech, ale zvýšení síly nastane během následujícího měsíce.

Možnosti výstavby a dokončování

Chcete-li udělat dům krásný, měli byste přemýšlet o vytvoření polokruhové verandy z betonu. V tomto případě se dřevo nepoužívá jako materiál pro bednění. A plechové plechy. V opačném případě se konstrukční proces neliší od popsaného postupu. Při bednění můžete vytvořit jinou formu konstrukce, která je vhodnější pro konkrétní dům.

Podšívka může být také odlišná. Nejčastěji se jako finišující materiál používá porcelánový kameninový materiál. To je způsobeno tím, že je odolný a může být vyroben v různých odstínech. Zároveň můžete udělat vše sami, i když nemáte žádné zkušenosti.

Můžete použít jiné materiály, jako je přírodní kámen, dřevo nebo kompozitní materiály. Ale v každém případě stojí za to věnovat pozornost několika požadavkům na dokončení verandy:

 1. Povrch verandy by neměl být kluzký. Používáte-li materiál s hladkým povrchem, během deště nebo vzhledu ledu, pohyb po verandě může způsobit zranění. Dokonce i když jste si vybrali krásný materiál, který je kombinován se stylem zdobení domu, je třeba především posoudit jeho bezpečnost.
 2. Odolnost proti opotřebení. K verandě se za pár let neztrácí předchozí vzhled, stojí za to vybrat takový materiál, který nebude častěji poškrábán a nudný.
 3. Estetické vlastnosti. Po určení nejspolehlivějšího materiálu byste měli myslet na jeho krásu.

Obložení obkladového materiálu

K pokládce obložení není nutné mít stavební zkušenosti. K tomu je nutné vyčistit povrch betonu před prachem a nečistotami a následně fixovat materiál. Při použití dlaždic se na beton aplikuje vrstva lepidla, po kterém se každý prvek obruče lehce přitiskne k povrchu. Mezi dlaždice jsou uloženy plastové kříže, takže vzdálenost mezi nimi je stejná a každý prvek je umístěn přesně na zbytek.

Po zaschnutí lepidla je nutné klouby nanést těsnicím materiálem. Poté bude veranda připravena k použití. Konstrukce betonové verandy se svými vlastními rukama strávila asi měsíc a půl. Chcete-li verandě dokončit pohled, je nutné nainstalovat visor nad ním.

Různé styly stylu

O tom, jak bude veranda navržena, stojí za to zvážit, ve fázi návrhu, předem vědět, jaké materiály budou požadovány. Majitelé domů obvykle zvolí jeden z následujících stylů:

 1. Klasika. Při výběru tohoto stylu pro dokončení verandy se používají dlaždice nebo dřevo. Plotový plot v tomto případě je vyroben z kulatých balusterů a vrchlík je vytvořen štítkem.
 2. Zahradní terasa. Podobné struktury připomínají terasy a mají velký prostor, na kterém jsou obchody, stoly a židle.
 3. Ve stylu "zámku". Veranda je dokončena kamenem a vypadá velmi masivně. Dekorační prvky jsou v tomto případě lampy ve formě hořáků a kovových mřížek.
 4. Starý ruský styl. Finálním materiálem je především dřevo. Chcete-li například vytvořit kroky, můžete použít podélně řezané záznamy. Součástí verandy ve starém ruském stylu je také přítomnost těžkých podpěr a prostornost konstrukce.
 5. Francouzský styl. Na verandě v tomto stylu se nachází dřevěný nábytek a květiny jsou zavěšeny v ozdobných hrncích.
 6. Evropský styl. Zvláštnost konstrukce s tímto designem je v omezených liniích a malé výšce konstrukce. Pro dlažbu se používá dlaždice nebo kámen.

Při výběru jakéhokoli stylu můžete vyzdobit verandu vlastními rukama bez profesionálních nástrojů. Ale to platí pouze tehdy, pokud stavitel plně vyhovuje všem popsaným pravidlům a posloupnosti stavby stavby.

The

 • Jak nalít verandě s betonem

 • Možnosti pro návrh verandy dřevěného domu

 • Dřevěná veranda

 • Zařízení veranda v dřevěném domě

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

14 − 7 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map