Co je grillage

Co je grillage

Rostvertk (z ní "růst" - mříž a "verk" - stavba) - design, který realizuje jednotné zatížení budovy na hromadách nebo základů.

Rostvertk - historie a modernost.

První grillage byla mřížka roštu, na níž byla položena podlaha. Moderní grillage může být vyroben ze dřeva nebo betonu. Dřevěné jsou uloženy na polštáři štěrku nebo štěrku a používají se k stavbě lehkých budov. Beton je schopen odolat těžkým nákladům a je široce používán v civilní a průmyslové výstavbě.

grillage

Klasifikace grilu podle úrovně vzhledem k nulové značce.

Existují tři typy grilu, v závislosti na jejich umístění vzhledem k nulové značce.

  • Vysoká, zvýšená nebo zvýšená grillage. Umístil se nad nulovou známkou půdy nebo vody a usazoval se v přístavních zařízeních, při stavbě budov na vodě nebo v mokřinách. Zvedá se nad zemí a jako by visel ve vzduchu, což umožňuje zabránit poškození budovy v případě záplav.
  • Zvýšená nebo mletá grillage. Je uspořádána tak, že jeho vrchol je na nulové značce. Někdy ji vytvoříte tak, že horní vrstva je odstraněna ze země a je položena speciální půda, která je odolná vůči otokům.
  • Nízké hledání podzemního grilu. Používá se při stavbě většiny průmyslových budov a budov. Je charakterizována určitou hloubkou pod nulovou značkou rozvržení. Malá jámka je pod ní kopána, jejíž dno je pokryto půdou, která se podstatně nerozšíří, když zmrzne.

Typy grilování, v závislosti na použitých pilotách.

Grillage může být smíchán na dokončených pilotách nebo na pilotách, které byly vytvořeny během procesu výstavby, existuje také možnost umístění grilu na vrtaných pilířích.

  • Grillage na hotových pilotech spojuje speciálně upravené dřevěné sloupy, trubky nebo železobetonové pilíře.
  • Grilování na vrtaných pilířích je tvořeno vyztužením a nalitím betonu během výstavby. Pro vytváření pilotů se používají kovové nebo polymerní trubky, uvnitř kterých jsou instalovány kovové armatury, písek a sutiny pro nalévání na dno, stejně jako polymerní fólie chránící základnu hromady před nárazem podzemní vody. Materiál pro jejich nalévání je vysoce pevný beton. Po vytvrzení se hromady spojují pomocí grilu, který se vlévá do bednění a v případě potřeby zesílí.

Jaké jsou metody grilování metodou uspořádání?

Existují různé možnosti pro vytváření grilování. Může se jednat o betonový pás vytvořený metodou odlévání v bednění s výztuží nebo bez výztuže, nebo může být pevná železobetonová deska, která spojuje pilíře nebo piloty dohromady.

Grillage pro lehké konstrukce mohou být dřevěné trámy, spojující hromady samy a být podpěry pro budoucí stěny domu.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

44 − 35 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map