Co je log

Co je log

Laga - hlavní prvek výstavby podlahy a vodorovných podlah v domech a hospodářských budovách. Záznamy se nepoužívají při konstrukci velkých panelů (jsou nahrazeny panely a železobetonovými podlahovými nosníky), ale tato řešení jsou mnohem dražší a ztrácejí váhu.

Jak zvednout lag

Zpoždění v klasickém konceptu budovy je pravoúhlý profil z dřevěných staveb. Žurnály jsou sušeny a udržovány po dobu alespoň jednoho roku pod vrchlíkem, aby se dosáhl požadovaný obsah vlhkosti dřeva.

Důležité! Před použitím jsou žurnály zkontrolovány na případné závady, trhliny a v případě potřeby se upraví geometrie lišty.

Laghi

Vzhledem k tomu, že dříví budou v podloží domu ve vlhkých podmínkách, často s nedostatkem větrání, dřevo ujistěte se impregnováno ochrannými prostředky. Tím je zajištěna trvanlivost podlah, snižuje se pravděpodobnost deformace povrchu podlahy, vznik štěrbin a vrtání podlahových desek. Příklad práce s dřevěnými protokoly naleznete v následujícím videu:

Velmi vzácně, ale stále existují struktury, ve kterých jsou používány exotické typy zpoždění: nosníky jsou vyrobeny z vysoce pevných polymerů, kovů, prefabrikovaných konstrukcí. Tyto pokročilé metody konstrukce opatrně vnímají konstruktéři, především kvůli nákladům a novosti.

Umístění protokolu

Montážní funkce

Montáž žlabu se provádí po stavbě základové desky, roštu nebo dřeva dolní podlahové kravaty. Dávejte pozor! Pokud existují body styku s betonem nebo cihlovým podkladem, zpoždění je vodotěsné s polyethylenem, střešním materiálem před pokládkou. nízkopodlažních stavební protokoly jsou jsou položeny na zemi, který vykonává ve směru jízdy kulatiny dodatečná podpora sloup z červených cihel, a hydroizolace v místě nosných trámů.

instalační funkce zpoždění

Výpočet rozměrů a vzdáleností mezi mezerami

Rozměry zpoždění se velmi liší, a to i v jedné vztyčené konstrukci a závisí na konstrukčním zatížení podlahové krytiny. Pro standardní životní podmínky lze uvést příklady odhadované šířky a výšky zpoždění v závislosti na rozpětí rozpětí.

  • Při rozpětí nepřesahujícím dva metry se doporučuje používat dřevěné kulatiny o průřezu 110 až 60 mm.
  • Zvýšení rozsahu až na tři metry bude vyžadovat použití kulatiny 150 až 80 mm.
  • V rozmezí 4 metrů bude nutné použít paprsek s průřezem 180 na 100 mm.
  • Pro vzdálenost mezi body nohy zpoždění na šesti metrech se vzdálenost zpoždění zvýší na 220 o 180 mm.

Ve všech případech se instalace provádí položením logu s větším okrajem průřezu svisle, čímž se zvyšuje tuhost konstrukce.

Vzdálenost mezi mezerami je zvolena na základě plánované tloušťky podlahových desek.

  • Použití podlahové desky o tloušťce 30 mm vyžaduje krok mezi mezerami nepřesahujícími půl metru.
  • Tloušťka desky 40 mm vám umožňuje zvětšit vzdálenost mezi okraji do 70 centimetrů.
  • Podlahová deska o průměru 50 mm umožňuje umístit desku v krocích po jednom metru.
  • U překližky a dřevotřískové desky se doporučuje, aby mezi mezerami nebyly překročeny kroky od 40 do 60 centimetrů.
Pozor prosím! Výše uvedené výpočty jsou zprůměrovány a mohou být upraveny v případě zvláštních stavebních podmínek (koupelna, kuchyně, těžké interiérové ​​předměty).

Konečné kroky

Po chybné kalkulaci a přípravě se pokládání rozložení provádí pomocí spojovacích prostředků, rohů, šroubů, v závislosti na typu podkladu. Při položení je nutné dodržet horizontální polohu zpoždění vzhledem k sousedním: tím se ušetří síly a zdroje v dalších fázích výstavby.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

9 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map