Co je tvarování?

Co je tvarování?

Pro moderní řešení pro návrh interiérů a fasád budov není použití prvků klasických architektonických stylů včetně výlisků cizí. To je způsobeno monotónním vnímáním spojitých rovin velkých rozměrů, které vytvářejí nepříjemné pocity u lidí.

lišty v interiéru

Tváření v interiéru domu

Výlisky nazývané lišty různých konfigurací, které slouží jako střeva, podlahových lišt, lišty, rámy na zrcadla, stěnové panely, obrazů a všechny druhy výlisků.

Typy profilových produktů


Obecný pohled a část tvarování

Materiály používané k vytváření dekoračních prvků jsou v současnosti velmi rozmanité, což určuje rozsah a vlastnosti jejich použití:

  • Sádrové lišty jsou většinou masivní a široký, prováděné ve formě výlisků, a používají se hlavně pro dekoraci fasád a interiérů renesance, baroka, klasicismu a podobných oblastech. Navzdory jejich relativně velké hmotnosti se často používají k ozdobení horních částí budov.
Důležité! Výrobky ze sádry se používají velmi vzácně v souvislosti s vývojem nových technologií, které vám umožňují vytvářet jakékoliv tvary a napodobovat všechny materiály.
  • Dřevěné lišty jsou určeny pro zdobení domů se stěnami z téhož materiálu. Takový dekor je zdoben řezbami různých stylů a používá se hlavně jako stropní desky a římsy pod střechou.
  • Kovové výrobky se používají při vytváření moderních fasád a interiérů, které se obvykle vyrábějí ve stylu hi-tech. Takový dekor obvykle nemá vzorek a úlevu - je to lakonické. Kované výrobky se používají hlavně při navrhování vstupních skupin.
  • Polyuretanová výzdoba - nejobvyklejší a nejoblíbenější, díky nízké hmotnosti, různorodosti tvarů a schopnosti napodobovat jiné materiály. Vyrábí se v tuhé a flexibilní verzi.

Lisování kovů
Lisování kovů

Aplikace výlisků při stavbě a opravách

Tyto výrobky lze použít jak pro výzdobu budov, tak pro opravy k vytvoření expresivních interiérů. Účelem výlisků je maskovat drobné konstrukční vady, stejně jako vytváření expresivních obrazů budov a jejich vnitřních prostorů.

Použití výlisků pro výzdobu fasád


Dekorace fasádních výlisků

Při zdobení exteriérů budov se tyto výrobky často používají pro vyrovnání stěnových vad a jejich dokončení. Rámy a dveře tvoří rám. Používají se pro separaci plochy tvarovaných částí, které mohou být následně lemovaných různých materiálů nebo barvených s různými barvami. Tato technika může přispět k vizuálnímu nárůstu fasády.

Důležité! Produkty z moderních materiálů mohou být bezpečně použity pro exteriérové ​​dekorace. Plastové výlisky z pěnové hmoty mají například nárazuvzdorný povlak a vyztužující vrstvu. Styrofoam je odolný proti mechanickému poškození a povětrnostním vlivům.

Žádost o výzdobu prostor

Pro zvýšení expresivity interiérů prostorných místností je efektivní využití různých druhů výlisků. Vlastnosti vytváření moderních prostorů, jako je rozšířené použití bizarních víceúrovňových stropů a složitých stěnových konfigurací, činí dosažení ideálních povrchových spár prakticky neproveditelných. V této situaci přijde na záchranu různé dekorativní detaily, které dokáží skrýt problémové oblasti za nimi.

Zdobení vnitřních výlisků
Zdobení vnitřních výlisků

Důležité! Použití různých tvarových profilů, pilastrů, desek, říms umožňuje vyrovnat negativní vnímání ostrých rozhraní rovin, ostrých rohů, jiných nesourodých rysů prostoru.

Tváření také zajišťují funkci ochrany stěn před náhodným mechanickým poškozením. Umístění dekorativních prvků kolem obvodu místnosti na příslušné úrovni například zabraňuje možnému kontaktu nábytku se stěnovými panely.

Když používáte reliéfní výzdobu, vzhledem k vytvoření hry světla a stínu je interiér obohacen - tento efekt nelze dosáhnout jinými konstrukčními technikami. Současně vzniká atmosféra, která je psychologicky pohodlná. Různé možnosti pro použití lišt v interiérech znázorňují video.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 27 = 28

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map