Co to jsou rolety

Co to jsou rolety

Velmi často se při pohledu na fasády domů věnuje pozornost kovovým závěsům, zavíráním oken nebo dveřím - rolovacím okenicím. Představují určitý druh žaluzie, které jsou navrženy tak, aby chránily dům před pronikáním vetřelci.

Rovněž rolety mohou být dobrým způsobem, jak upravit teplotní režim uvnitř místnosti. V uzavřené podobě chrání žaluzie před silným slunečním světlem, silným větrem nebo deštěm a tím přispívá k vytvoření příjemného mikroklimatu v domě.

Jak fungují žaluzie

Abychom pochopili, na čem je založena zásada tohoto druhu blindů, stojí za to podrobně zvážit jeho hlavní prvky:

 • Roleta. Jedná se o lamelární povrch z různých materiálů, který se liší velikostí. Lamely mohou být vyrobeny z plastu, hliníku nebo oceli;
  TheTip! Jak ukazuje praxe, ty, které jsou vyrobeny z hliníku, jsou nejvíce odolné proti ničení a trvanlivé válce.
 • pohybující se hřídel. Poskytuje pohyb listu podél vodítek;
 • ochranná skříň. S cílem chránit integritu struktury a chránit ji před agresivními vnějšími vlivy;
 • Vodítka, po kterých se rolovací klapka pohybuje.

Vzhled rolety je poměrně jednoduchý. Ale díky širokému spektru barevných řešení takový design nejen chrání dům, ale také se stane ornamentem fasády. Všichni budou schopni být perfektní pro sebe a v některých případech si objednat individuální projekt pro výrobu ochranných žaluzií.

Výhody válcovacích systémů

Jaké jsou výhody používání ochranných válečkových systémů:

 1. Nechte zabránit pronikání domu lupičů a neoprávněných osob.
 2. Zajistěte dodatečnou izolaci tepla a zvuku doma.
 3. Snadná instalace a údržba.
 4. Široká nabídka cen, která umožňuje bez ohledu na finanční možnosti využít všech výhod rolet.
 5. Široká škála barev a odstínů výrobku, které vám umožní úspěšně vstoupit do role pro každý styl fasády domu.

Profily válcovacích systémů

Profily roletových shutterů jsou první věcí, která je třeba hledat při nákupu.

Zvažme tři hlavní typy profilů.

Možnost Lite s pěnovou výplní. Je charakterizován nízkou hmotností a nízkou cenou. Dobře se vyrovnejte s úkolem zachování tepla a protihlukové izolace doma, ale jako obranu si vyberte robustnější verzi roletky.

Bezproblémový, zesílený profil - nejúspěšnější možnost, aby byla zajištěna ochrana domu před pronikajícími vetřelci. Má vysokou pevnost a ochranu před vloupáním.

Celokvařený profil mřížky velmi často najdete v obchodech, podnosech a dalších prodejnách. Kromě své základní ochranné funkce poskytují rolety také poměrně dobrý přehled o interiéru pro zákazníky.

Funkce závěrky

Dnes je velmi obtížné najít cennou alternativu k roletám, protože kombinují spoustu velmi důležitých funkcí.

Ochrana majitelů domů nejen z návštěvy nezvaných hostů, ale také z cizích pohledů z ulice. Uzavřené uzávěry úplně skrývají vnitřní prostory z vnějšího světa, čímž chrání pohodlí, ticho a klid v domě.

Ochrana před negativními atmosférickými jevy, prachu a šumu. Přizpůsobením výšky snížených žaluzií můžete přizpůsobit přístup k slunečnímu světlu do domu. V teple, tato technika pomůže udržet teplotu v pohodě, a v zimě bude chránit před sněhovými bouři. Také rolety mohou zabránit pronikání cizích zvuků a prachu do vašeho domova.

Pozor! Ve velkém městě je takový problém velmi akutní a instalace rolety na okna a dveře pomůže vyřešit to.

Ušetříte peníze platit za elektřinu. Chráněním domu před pronikáním přímého slunečního záření zajišťují roletky údržbu pohodlného mikroklimatu v domě bez použití dalších zařízení, jako je například klimatizace. Tak můžete ušetřit spoustu peněz na zaplacení účtů za elektřinu.

Snadné ovládání. Moderní modely rolety jsou vybaveny senzory pro automatické ovládání, což výrazně zlepšuje kvalitu použití tohoto prvku.

Bezpečnost provozu. Nehledě na skutečnost, že při výrobě rolet se používají pouze ekologicky šetrné materiály, schopnost rychle otevřít zevnitř, na nějakém místě, může být spásou, a to jak pro lidi i pro zachování podstatných cennosti doma.

Uzamykací zařízení

Ochranné uzávěry jsou vybaveny řadou uzamykacích zařízení určených nejen k zajištění přístupu z domu, ale také k zablokování pokusu o rozbití z ulice.

Zvažte hlavní typy uzamykacích mechanismů.

Boční podpěry. Nejjednodušší způsob uzavření okenic uvnitř domu. Chcete-li to provést, stačí posunout speciální páčky do středu plátna.

Důležité! Instalace takového uzamykacího zařízení nevyžaduje velké investice a zkušené roboty.

Dolní zámky. Jsou vestavěny do spodního držáku a hrají pouze z klíče.

Horní zámky jsou uloženy v hřídeli a jejich hlavním účelem je zabránit válcování rolovací klapky. Horní zámky pracují z elektrického pohonu a jsou ovládané ústřednou.

Elektrický zámek s klíčem kombinuje pohodlí při otevírání s ovládacím panelem a možnost ručního upevnění rolety pomocí klíče.

Instalace rolety závisí na tom, kde jsou v okně nebo dveřích instalovány žaluzie, závisí cesta jejich instalace. Jak ukazuje praxe, nejpraktičtější a odolnější proti vloupání je instalace rolety uvnitř otvoru spolu s krabicí.

Závěr

Ochranné žaluzie jsou moderní a stylové zařízení, které nejen chrání vás a váš domov před různými nepříjemnými vnějšími faktory, ale také přinášejí individualitu a styl fasádě budovy.

Jak samostatně instalovat žaluzie na oknech, dozvídáme se podrobněji v dalším videu

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

45 + = 48

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map