Jaká je podpora

Jaká je podpora

podpora výstavbyInstalace podpěry budovy hraje velmi důležitou a někdy i zásadní roli. Koneckonců hlavní úlohou podpory je dlouhodobá retence bez defektů, zničení a deformace konstrukčního zatížení. Na podpěrách jsou všechny nosné stěny budovy, střechy a podlahy. Nejkvalitnějšími a opotřebitelnějšími nosiči jsou konstrukce z kovu nebo železobetonu, dřevěné podklady jsou považovány za méně stabilní. Ale výhodou dřeva při výrobě podpěr je, že tento materiál má nízkou tepelnou vodivost.

Typy budov

Existuje mnoho možností podpory budování, mezi nimi: prop

  • obdélníkový Zdicí pilíře (používá se pouze cihly vysokých tříd), vyztuženého ocelovou síťovinou nebo klece rohy) pro zesílení struktury;
  • železobetonové sloupy (prefabrikované) ve výšce od 1 do 2 podlaží se speciálními výčnělky pro upevňovací šrouby;
  • Azbest stojan trubek, kde je dutina naplněna monolitického betonu (použité pro držení velké zatížení);
  • nosníky z různých materiálů;
  • Běh - jsou představovány horizontálními nosnými konstrukcemi překrytí, přičemž jsou přijímány zatížení jak vertikálně, tak horizontální. Běhy jsou založeny zpravidla na speciální polštáře železobetonových zdiva a mají T-bar, a pravoúhlý průřez;
  • stožáry - v daném příkladu konstrukce prezentovány obdélníkové betonové sloupy s mírně protáhlý na délku s určitým průřezu poměr stran.

Společné problémy

Mnoho lidí čelí skutečnosti, že v případě nepřesného výpočtu ve stavebním odhadu dochází k deformaci nebo prohnutí (stoupání) stropů a podlah několik let po instalaci podpěry budovy. Nikdo, samozřejmě, nechce demontovat budovu a znovu postavit budovu. A opravit takové nedostatky je poměrně namáhavé, ale možné.

Správné použití podpěr

Aby nedošlo k zjištění několika let po konstrukci vad v prohýbání a vychýlení, je nutné každoročně kontrolovat nosníky a nosné konstrukce. Například dřevěné podpěry jsou často náchylné k rozpadu a rychleji než ostatní materiály se stanou nepoužitelnými. Proces rozpadu je nejčastěji lokalizován na koncích dřevěného nosníku, kde se spojí se stěnou (takovýto kloub se nazývá otočný bod). Dostaňte se k těmto místům ve stěně, můžete pouze rozložit podlahu nebo strop, resp. Klepnutí na podporu vám ukáže místo, kde strom má defekt nebo shnilé (to je typické nudné tlumený zvuk).

Pokud je závada nalezena, je čas ji odstranit zpevněním podpěry. Nejdříve se celá hniloba úplně oškrabá a zdravé vlákno je impregnováno antiseptickou pastou. Poté je nosník upevněn dočasnými prvky (podpěry, rámy). Posilování podpory se provádí pomocí překrytí přídavné hodnoty přímo na samotném panelu. Posledním krokem je obložení paprsku minerální vlnou nebo plstěním. V důsledku toho je nosnost opraveného nosiče více než zdvojnásobena.

Pro zpevnění kovových opěrek se obvykle používají ocelové spojovací prvky - jedná se o výztuž, kanálové lišty nebo profil s velkým průměrem, který je umístěn na bočních stranách ložiskového prvku.

Chcete-li vizuálně představit, co je podpora instalace a hlavní provozní problémy, můžete video zobrazit

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 71 = 78

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map